Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyósnak láthatási jog?

Anyósnak láthatási jog?

Figyelt kérdés
Hogy müködik ez? 1,5 éves a kislányom.
2017. okt. 3. 00:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
21%

A kérdezőnek semmi köze a láthatási joghoz.

Ez az unoka, nagyszülő rokonságnál áll.

Hogy van-e anya az mellékes.

Az anya éppen halott is lehetne.

Pl, ha az apa nem akarja, hogy a saját anyja lássa a gyereket...

Nem azért van láthatási joga, mert anyós, hanem mert egyenesági felmenő, nagyszülő.



Hallottatok már olyat, hogy férj, exférj .../feleség láthatási joga?

A szülőnek, anyának, apának van. Meg a nagyszülőnek.


Vagy, ha a nagyszülő kérdezné itt, hogy a gyereke láthassa az unokáját nem úgy teszi fel a kérdést, hogy a meny, vő láthatási joga...

Hiszen neki a gyemek szülője az a menye/vője.


Nem mondon, hogy az "anyós" szent, de az biztos, hogy a kérdező úgy gondolja, hogy körülötte forog a világ.

2017. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
88%
15. válaszoló vagyok. Szerintem a kérdés lényegét tekintve irreleváns dolog, hogy a Kérdező anyóst vagy nagymamát írt-e. Szomorú, hogy sokan azt hiszik, egy nagyszülő csak jó lehet. Nagyon nem így van, egy gonosz ember gonosz marad akkor is, ha unokája születik. Elhiheti itt mindenki, hogy senkinek sem öröm, ha a saját szüleivel ilyen rossz a viszonya, mint a Kérdező férjének vagy az enyémnek. Az ilyennek mindig oka van. Örüljetek, ha nálatok jó a viszony, sajnos nem mindenkinek adatik meg a jó szülő/nagyszülő.
2017. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

ez a kedves mama a penz/ uj pasi miatt birosagra vinne a sajat fiat.

Zaklatnak minket, utik a redonyt kora reggel.

Az en csaladom es en vagyok az ellensege , feltekenysegbol,mar evek ota.

Miert kene kedves mamanak hivnom?

Nem tiltom a kicsit se az apjat tole, csupan egy kerdes volt, hogy van ez az egesz.

Evek ota zajlik ez a vita, most tart ott a ferjem is,hogy utalja az anyjat. Akkor nekem miert kene mashogy tennem?

Bar ilyen anyosa lenne azoknak akik pl a halalomat kivantak, stb!

2017. okt. 3. 20:05
 24/24 anonim ***** válasza:
86%
ha meg is ítelik, havi pár óra a te felügyleteddel. és kérheted úgy, hogy beviszed a gyereket a gyámhatóságra, nem kell beengedned a hazatokba, vagy neked menned hozzá.
2017. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!