Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érdekli a dédunokája?

Miért nem érdekli a dédunokája?

Figyelt kérdés

Édesanyám már idős, de ellátja magát, főz magára, kijárkál,korának megfelelően aktív még, szellemileg frissebb mint én.Lányomnak született babája, tehát nekem unokám 2 hónapja.Az eltelt 2 hónap alatt anyám egyszer sem hívta fel a lányomat, hogy gratulál neki, vagy jól vannak.e, stb.Előtte kb.havonta 2-3 alkalommal hívta, lányomék gyakran mentek hozzá.

A lányomat ez most nagyon bántja, de engem is.

Mégcsak azt se tervezi, elmegy megnézni, nem kéri hogy vigyem el, mert kocsival én szoktam vinni mindenhová.

Nem értjük mi van vele.

Én ma rátértem a dologra, röviden elmondtam neki, bánt engem is, unokáját is hogy ennyire közömbös.

Azt mondta, mikor született a pici, ő beteg volt, nem tudta hívni.Már nem emlékeztem rá, megkérdeztem mi volt a baja, azt mondta feküdt mert fájt a lába.

Amikor mondtam, azóta 2 hónap telt el, egyszer se jutott oda hogy felhívja, meg fájó lábtól beszélni még tudott volna, azt mondta, én csak veszekedni akarok, és még én voltam neki a gonosz, aki a szegény öreg anyját bántja.

Szerintetek túlreagáljuk a dolgot?

Valahogy most nincs kedvem beszélgetni se vele.



2018. febr. 1. 14:41
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%
vagy csak már kimerült és az unoka rajongása bőven elég volt neki. Ebben a korban max mosolyognak, hogy de jó,de ezzel a szituval már nem tudnak mit kezdeni és őszintén nem is akarnak. Ők amit kellett letettek az asztalra és pont. Nem is várnám el hogy körül ugráljon, mert a dédunoka olyan távoli...
2018. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
57%

Jo h nem azt irjatok h miert nem megy el latogatoba egyedul a baba, hiszen mar 2 honapos, mi az neki?.... pffff komolyan...

kerdezo, engem is zavarna egyebkent.

2018. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
74%

Egy 70-80 éves ember már másképp látja az életet. Nyűgnek, tehernek, van aki alig várja, hogy vége legyen.

Sajnálom a macskát, mert 7 élete van. (vagy 9?) Nem szeretnék macska lenni, mert ez az egy élet is sok.

Lehet, ő is úgy gondolja.. Éreztetitek vele, örülni KELL

egy új életnek. Majd örül, ha úgy gondolja. Megy, telefonál, ha jónak látja. Nem kell erőltetni.

2018. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
74%

Hát akik én időseket ismerek, ergo 70+osakat, mindenki örül egy babának és felveszik a telefont, sőt aki fittebb, még latogatni is megy..

Valami oka van, hogy nem erdeklődik.. Valami miatt megsértődött.

2018. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
27%
Aki ilyen „ nem kell eroltetni „ tipusu valaszokat ir, az vagy maga is ilyen nemtorodom bunko, vagy nem allna felre a szaja, ha o kerulne ilyen helyzetbe, ugye?.... gondoltam!
2018. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
31%
rissz-rossz dédnagyanyóka
2018. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
50%
nem, csak elképzelem hogy ott állok 70+ évesen, felneveltem már gyereket és kellően örültem az unokának is. Aztán elfogy az energiám, már csak tengődök, mert lássuk be nem mindenki fitt 70 évesen, igenis mindene fáj az embernek már 40 évesen is nemhogy 70(és embere válogatja fittség terén). Elmúlt a nagy lelkesedése ő már csak a napi rutinnak él és nincs már kedve újra végigcsinálni a nagy lelkesedést és a többit a dédunokával, hisz lehet nem akarja szeretni a dédunokát, mondván "minek úgyis a végemet élem és nemsokára elmegyek, a dédunoka meg olyan kicsi lesz, hogy nem is emlékszik rám".
2018. febr. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
68%
hát igen, a babának kellett volna egyedül meglátogatni a dédit, természetesen a saját költségén, hiszen a gyakorin már elvárható, hogy 2 hónaposan eltartsa magát
2018. febr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
30%
Miért a dédinek kellne a fiatalok után rohangálni? Ja, nehogy kényelmetlen legyen nekik az utazás.. Az meg kit érdekel hogy a néninek milyen?
2018. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%
Fel nem fogom hohy milyen gondolkozású emberek járnak ide, de a 18# jól leírta. Az én papám 80 évesen előszoba szekrényt csinált az unokája új lakásába ahova érkezett a dédunoka. A 76 éves mamám meg kis ruhákat kötött neki. Értem én hogy minden ember más, meg ha már erőltetni kell valamit már rég baj na de az hogy itt elvárják hogy majd az unoka vigye el a csecsemőt az amúgy tök fitt mamához aki máshova tud menni az azért kicsit vicces. De ez az oldal ilyen életunt savanyú mogorva bunkó emberekkel van tele akik itt fröcsögnek csak. Nekem is rosszul esne a kérdező helyébe.
2018. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!