Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem érdekli a dédunokája?

Miért nem érdekli a dédunokája?

Figyelt kérdés

Édesanyám már idős, de ellátja magát, főz magára, kijárkál,korának megfelelően aktív még, szellemileg frissebb mint én.Lányomnak született babája, tehát nekem unokám 2 hónapja.Az eltelt 2 hónap alatt anyám egyszer sem hívta fel a lányomat, hogy gratulál neki, vagy jól vannak.e, stb.Előtte kb.havonta 2-3 alkalommal hívta, lányomék gyakran mentek hozzá.

A lányomat ez most nagyon bántja, de engem is.

Mégcsak azt se tervezi, elmegy megnézni, nem kéri hogy vigyem el, mert kocsival én szoktam vinni mindenhová.

Nem értjük mi van vele.

Én ma rátértem a dologra, röviden elmondtam neki, bánt engem is, unokáját is hogy ennyire közömbös.

Azt mondta, mikor született a pici, ő beteg volt, nem tudta hívni.Már nem emlékeztem rá, megkérdeztem mi volt a baja, azt mondta feküdt mert fájt a lába.

Amikor mondtam, azóta 2 hónap telt el, egyszer se jutott oda hogy felhívja, meg fájó lábtól beszélni még tudott volna, azt mondta, én csak veszekedni akarok, és még én voltam neki a gonosz, aki a szegény öreg anyját bántja.

Szerintetek túlreagáljuk a dolgot?

Valahogy most nincs kedvem beszélgetni se vele.



2018. febr. 1. 14:41
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
78%
de akik itt fröcsögnek, nem fogják fel hogy nem azt mondjuk hogy a dédi utazzon, hanem legalább egy telefont eresszen meg, ha már mindenkit tudott hívogatni az ünnepek alatt
2018. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
43%
akkor a lányka ne rinyáljon, hanem vigye oda azt a gyereket és fogadja el, hogy egy ember nem fogja őt ezért körül ugrálni. ez van én sem várom el hogy az apósomék kedveljenek, mert ők ilyenek és kész. És a miérten ilyenkor kár agyalni. Őt már nem dobja fel a babázás.
2018. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
62%
Én nagymamám sem hivogatta a unokáit gyerek születése után. Mindig az unoka látogatta a 80 +os mamát...
2018. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
61%
Engem úgy neveltek, hogy tiszteljem az idősebbet, pláne ha az a saját nagyszülőm. Kisgyerekként ő látogatott engem, nekem felnőttként evidens volt, hogy én látogattam őt, ahogy az is, hogy én vittem el a gyerekemet hozzá és nem azt vártam, hogy ő jöjjön el. Nem esett le az aranygyuru az ujjamrol miatta. De nálunk a családban is volt, aki szerint a dédi dolga meglatogatni a kicsit -igaz, várnia kell vele, amig 6 hetes nem lesz, aztán be kell jelentkeznie előre és szigorúan csak fel órát maradhat. A dédit ez anno nem zaklatta fel - a gyerek anyját az inkább, amikor a pár hónapos gyerekkel megjelent a dedinel, hogy neki most dolga van, itt hagyná a gyereket, a dédi meg közölte, hogy csak előre egyeztetett időpontban, szigorúan csak fél órára vigyáz rá.
2018. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, mi lehet a baj, lehet, hogy megsértődött valamin. De az is lehet, hogy a tény, hogy dédi lett...ez azért megütheti az embert, hogy így elrohant az élete, és kellhet egy kis idő, hogy hozzászokjon a gondolathoz. Nekem még az ükanyám is élt a születésemkor, kézbe is vett, de szerintem olyan komolyan már nem babázott velem. Dédanyám nemrég távozott, őt is a család látogatta, és neki is voltak furcsa dolgai, ahogy idősödött. Vannak idős emberek, akik már nem tudnak egy kisbabával mit kezdeni, illetve a dédunoka már távolabbi, mint az unoka, nem fog érte úgy lelkesedni, mint annó az unoka iránt, vagy mint ahogy most te lelkesedsz a te unokád iránt. Ez nem jelenti, hogy nem szereti vagy nem érdekli, mi van vele, de biztos úgy van vele, hogy minden oké, mert ha nem, tudna róla.

Az a baj, hogy a kérdésekre hárít, nem azt mondja, hogy azért nem érdekel, mert...és mondja a baját, hanem tagadja az egész jelenséget és félreértésnek próbálja beállítani. Adj neki egy kis időt, és vedd figyelembe, hogy egy idős ember már más. Gondolom, te magad nem vagy még az, ha ő él és jó állapotú.

2018. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
81%

"hát igen, a babának kellett volna egyedül meglátogatni a dédit, természetesen a saját költségén, hiszen a gyakorin már elvárható, hogy 2 hónaposan eltartsa magát #18"

- de csak miután ledolgozta a napot! :)))

annyi a lógós, munkakerülő, hogy na

2018. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Érdekesek a vélemények, mindben van igazság szinte.

Kivétel a 3-as:Én már arra sem emlékszem, múlt héten nekem mi fájt, nemhogy anyunak.Nekem több betegségem van mint neki, de így is dolgozok, 3 gyerekem van, unokáim is, férjem, anyám, rohan az ember egész nap, ez nem panasz,sokan élnek hasonlóan.Mindenben kiszolgálom, vásárolni viszem, orvoshoz viszem, gyógyszert kiváltom, és sorolhatnám. Emiatt nincs lelkiismeretfurdallásom, hogy elhanyagolom az anyámat!

Igen 13-as:Akkor majd telefonál, ha jónak látja! De miért nem látta jónak, mikor a szeretett/mert ha ez eddig nem képmutatás volt/unokája életében ilyen fontos dolog történik?Karácsony előtt boldog-boldogtalant hívogatott telefonon, mindenki eszébe jutott, csak ők nem. Megette a fene, ha valakit erőltetni kell arra, hogy egyszer 2 hónap alatt hívja fel az unokáját! Ne elmenjen! Amúgy is én viszem majdnem mindenhova, de egy városban élünk, lányomék is, anyu gyalog kb.12 percre lakik a lányomékhoz.Amúgy Karácsony előtt elutazott B.pestre rokonokhoz, január első hetében jött haza.

Egyáltalán nem depressziós, nem is lelkizős.

A lányom semmivel nem bántotta meg szülés előtt. Esetleg én , bár nem tudok róla, de akkor ne a lányomra haragudjon.Meg egyáltalán, ne mondja hogy fájt a lába, azért nem telefonált. Mikor ezt mondta, mondtam neki, fájós lábbal lehet telefonálni, erre azt mondta, nem akarta őket zavarni! Ez a válasz mindenre jó.

Már voltak dédunokái, csak távol élnek, a lányomnak már van egy 2 éves is, akit a dédihez sokat viszünk, látszólag örül neki és szereti.Érdekes, az ő születésénél nem csinálta ezt.

Lelkesedést, körülugrálást természetesen nem várunk, de ezt a fajta közömbösséget sem.Ez rosszul esik.

Ha elmondaná, min sértődött meg, mi bántja, mi ez az érdeklődéshiány, megértenénk és megbeszélnénk. De nem mondja, csak kifogásokat keres. Mondtam neki, amikor akarja, elviszem a lányomékhoz. De erre se mondott semmit,nem kapott rajta hogy helyrehozza a dolgot.

Sőt elejtettem előtte, a piciről mennyi fényképet csináltam a telefonommal.Vártam a reakciót, de nem mondta hogy megnézné.

Hát én nem fogom erőltetni, én ezután is segítek neki mindenben, megyek hozzá, de valami elpattant bennem.

2018. febr. 1. 19:47
 28/40 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem most döbbent rá hogy milyen gyorsan elrohant az élet.
2018. febr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
89%

Mi már itt annyit találgattunk, de nem jöttünk rá, mi gondja lehet. Elhiszem, hogy rosszul esik. Nem tudok mást, csak hogy majd egyszer kiböki, mi a baja. De ez nagyon rossz, mert mindenre gondolunk,közben lehet, olyan apróság baja van, amire nem is tippelnénk. Jobb lenne, ha hagynád, úgy látszik, azt hiszi, gondolat olvasó vagy, tudnod kéne.

Talán féltékeny? Megijedt, hogy annyira örülsz az unokának, hogy ő hátrányba kerül a szeretet listán?

Várd meg, hátha kiböki végre. Ne is kérdezgesd, mintha nem lenne fontos. Nem tudtuk megfejteni a dédit...:(

2018. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
41%
Hiszti. Fogjátok magatok és elmentek hozzá látogatóba. És pont. Nagyon szép dolog, hogy szült a lányod de attól még nem ő áll a világban középpontban. Nálunk ilyen fel sem merült. Mamám is szerencsére korához képest jól van. Eltelt x idő és vittük hozzá a babát. Ennyi. Mi talán a 3. Vagy a 4. Hétre vittük el hozzá. És semmi baja nem lett senkinek. Ilyen idős embernél pedig nem szabad szimpla marhaság miatt hónapokat húzni, ki tudja mi lesz ma vagy holnap.... ki hová mennyit kivel telefonálgat csak oda nem.... ovi ez kb
2018. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!