Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy fogadjam el? (Meghalt mamám)

Hogy fogadjam el? (Meghalt mamám)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap hajnalban halt meg mamám, de azóta folyamatosan sírok. Sorra jutnak eszembe az emlékek, amikor mindig átkísértem boltba, amikor kicsi voltam és játszottunk..amikor beteg voltam és ő vigyázott rám...Csak rá tudok gondolni, és ez kezd egyre jobban tönkretenni. 1hétig kórházban volt, és nem tudtam bemenni hozzá...


Iskolába se tudok elmenni...ott is csak sírnék, főleg, hogy az o.fő elmondta az egész osztálynak, hogy mi történt. Jövőhéten csütörtökön lesz a temetése és félek, hogyha már most ilyen állapotba vagyok, akkor mi lesz velem ott, főleg, hogy sose voltam temetésen még, aztsem tudom milyen. (Hamvasztva lesz) Valaki tudna valamilyen tanácsot adni, hogy bírjam ki a temetést? És hogy hogy gondoljak rá kevesebbet? 14/L



2018. febr. 22. 08:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Nekem a nagypapám halt meg, mikor pont ennyi idős voltam mint te most. Azt hiszem az elején nem sírtam, csak le voltam bénulva belül, és nagyon-nagyon fájt, de valahol fejben talán el sem hittem igazán hogy nincs többé. A temetés pont a halála után 1 héttel volt, előtte este alig aludtam, fejben "beszélgettem" vele. A temetés volt az a pont ahol az egész kitört. Láttam az urnát, és nem értettem, hogy az az erős, vidám férfi aki az én nagypapám volt, hogyan lehet ott egy kis vázányi urnában. Ez a része még ma is kicsit "tagadós" nekem, valahogy úgy van fejben, hogy biztos nem abban a kis urnában van, hanem valahol, nem tudom hol de ott tuti nem. De szerintem még így is "jobb", mint egy koporsós temetés (hát még ha nyitott is). En majdnem egy évig egy naplót írtam Papának, mintha csak elmesélném neki a napjaimat ahogy eddig. Talán 2-2,5 évre rá mondanám hogy feldolgoztam (hozzászoktam a hiányához), de ebben az is közrejátszik, hogy anyám szerint csak neki fájt, mi nem tudjuk mit érez (nekünk valóban nem halt meg az apukánk, de ettől még más módon pokolian fájt).

Talán 1 év is lesz, lehet több, lehet kevesebb mire mondhatni feldolgozod. Azt te tudod, hogy jót tesz-e ha sokat beszélsz róla, vagy inkább magadban dolgozgatod fel, de semmiképp se félj segítséget kérni, akár családtól, barátoktól, akár pszichológustól. Később majd, ha tisztábban tudsz gondolkodni, a szép emlékeket idézd fel, a köztetek levő különleges kapcsolatot, nézz fényképeket, menj ki a temetőbe, ha úgy érzed húzz fekete ruhát, vagy egy kis fekete szalagot tűzz magadra. Ez abszolút a te harcod lesz, de biztos vagyok benne, hogy menni fog!

Részvétem és kitartást!

2018. febr. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. febr. 22. 20:16
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem már 2 éve lesz de nincs olyan nap hogy ne gondoljak rá,van hogy sírok van hogy csak szomorú lesz a kedvem. A szívemben örökké él,ez sajnos sosem lehet feldolgozni már rájöttem,én vele nőttem fel,szinte a fél karomat vette el tőlem az élet. Szinte mindig vele voltam,vele mentem vásárolni,ide oda most meg egyedül maradtam,de ezt sajnos el kell fogadni. Mást nem tudunk tenni
2022. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!