Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért akarják a nagyiék rám...

Miért akarják a nagyiék rám erőltetni amit nem akarok? 17/f

Figyelt kérdés

Már kezd elegem lenni, hogy mindent rám akarnak erőltetni, amit én nem akarok.

Ma pl abból volt egy hatalmas balhé, hogy miért nem vagyok hajlandó velük (mama, papa) elmenni templomba. Aztán amikor mondtam nekik, hogy ünnepekkor meg ha valamelyik családtagér volt mise mindig elmentem, de had ne kelljen már minden vasárnap oda mennem. Na aztán persze utána következett a megszokott fenyegetőzés, meg ordibálás, hogy ne akarjam megtudni mi lesz akkor ha nem megyek el templomba.


Mégis miért akarják ezt rám erőltetni?



2018. márc. 4. 11:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Együtt laktok a nagyszüleiddel? Vidéken? Csak azért, mert lehet, hogy azért fontos nekik, hogy elmenj vasárnap templomba, hogy a szomszédok lássák. Sok jóval nem tudlak biztatni, ha ennyire szűk látókörűek. Két választásod van szerintem (ha tényleg nem lehet beszélni velük): 1.Vagy kitartasz amellett, hogy nem vagy hajlandó nagyobb ünnepek kivételével templomba menni, 2.Engedsz a családi nyomásnak. (Ez utóbbi esetben javaslom, növeszd meg kissé a hajad, tedd be a füledbe fülhallgatót, aztán hallgass valami jó kis zenét a telódról vagy angol nyelvleckét, stb.)
2018. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%
18 évesen mielőbb menekülj el,mert még a párválasztásodban is ők fognak dönteni 20 évesen is..
2018. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

9 én sem vallom azt, hogy aki ateista az hülye, és azt sem, hogy rá kell ezt az egészet erőltetni a gyerekre.

De aki ilyen fogyatékos, az vallás nélkül is ilyen lenne.

2018. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg az fogyatékos aki 26 évesen felnőtt férfiként haza szalad Anyukához mikor az rácsörög h ne aludjon a párjával mert az erkörlcstelen ha nem volt még templomi parádé...
2018. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
Mert ők "elvakultan" vallásosak. Ha nem szólnak hozzád, hát nem szólnak, anál jobb.
2018. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
"...annál..."
2018. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%
Mert egyszerűek mint a faék.
2018. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
28%
Vannak olyan papok, akikhez ha egyszer elmennél misére, attól kezdve mindig odajárnál. :)
2018. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

Épp ezért nem vagyok vallásos, amit leírtál. A kauzalitás jobban bejön, én a helyedben a szemükbe mondanám, hogy ne erőltessenek rám olyat, amit nem akarok, mert nekem van annyi lelki erőm, hogy ne kelljen hinnem felső hatalmakban.

Most ez szarul fog esni azoknak, akik hisznek, de ezt magadnak kell eldönteni, hogy akarsz-e, vagy nem. Én inkább a buddhizmusban hiszek, ha már nagyon kell mondani valamit.

Sajnállak, de tényleg. Tudom, hogy milyen szar, mert velem is ez van otthon, és amint elmúlok 18 költözök el, mert egyfolytában melózok emiatt is, stb.


Nálunk is az van, hogy semmit nem lehet megebszélni otthon. Az a vicces, hogy akkor is én avgyok a szar, ha nem is csináltam semmit. Nem értem. Nem drogozok, nem iszok, még egy rohadt buliba se voltam, bár, nem mintha akarnék menni. Egyetemre akarok járni, jól tanulok, vannak céljaim, de én vagyok a fekete bárány. :D


Ne add fel..

2018. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Áljj a sarkadra! Érzelmileg manipulálnak ezzel a viselkedéssel. Meg se próbálnak érteni Téged. Aki ezt teszi, az vagy elvakultan hisz a saját igazában, vagy csak saját magát szereti, nem Téged. Így Neked sem kell szeretned őket.
2019. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!