Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak súlyos demens,...

Mit csináljak súlyos demens, agressziv, paranoid nagyanyámmal?

Figyelt kérdés

90 éves idős a nagyanyám, akit anyám gondoz és akit gyakorlatilag lelkileg megnyomorit. Én nem élek velük, de szememmel látom, hogy Anyám hogyan épül le. Munkáját alig tudja ellátni, folyton fáradt alig alszik, eszik. Nagyapám halálával kezdődött az egész.


Nagyanyám Agresszivan viselkedik,éjjelente veri az ajtót, ordibál. Fenyegeti és félelemben tartja anyámat. Többször ráhivta anyámra a rendőrséget, hogy megakarja ölni vagy verni. A szomszédoknak meséli,hogy bántják őt. Késsel (!!!) járkál a házban és az utcán,hogy megvédhesse magát.



Habár 2 év alatt 3szor esett el, eltört a lába, a medencéje mindet kiheverte, hatalmas életereje van. Jár és aktivan mozog. Szó nélkül elmegy otthonról. Reggel eltűnik este visszajön. Amikor elvettük tőle a kapu kulcsot, akkor kiment a kertbe és a járókelőktől segitséget kérve hatóságot hivott, hogy őt kizárták, őt verik otthon. A szomszédok már szóba nem állnak velünk.


Otthonról hallani nem akar, orvosról hallani nem akar. János kórház pszichiátrián volt. Ott agyon gyógyszerezték, majdnem meghalt. Saját felelősségre hoztuk ki miután kikötözve, falfehéren félig hullán a saját szarában és vizeletében találtunk rá egy látogatás alkalmával.(magyar egészségügy...)


Sok mindent megtett értünk, ő nevelt fel engem is, anyámat is, igen. De ez vajon legitimizálja hogy gyakorlatilag mindenkit tönkre tesz maga körül? El kéne fogadnom, hogy a múltbeli gondoskodása miatt, anyám elveszti miatta a munkáját és emberironccsá teszi?


Mi a megoldás szerintetek? Otthonban ilyet hogy lehet elhelyezni? Elvitetni?



2018. ápr. 11. 15:00
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
2023- valami update?
2023. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
30%

engem is érdekelne mi történt azóta?


sajnos kezdünk hasonló helyzetbe keveredni, most engem (unokáját) épp fel akar jelenteni, mert mi elvettük az ő pénzét (természetesen nem), ott kezdődött az egész hogy tavaly szülinapomra kaptam egy nagyobb összeget, melyet most számonkér rajtam...mert neki nincs pénze miattunk (de amúgy van). Vissza tudom neki adni, de miután mocskos tolvajnak nevez engem és a férjem nem tudom már hogy kezeljem a szitut, hét elején is volt egy kirohanása (más okból kifolyólag...akkor épp hálátlan voltam mindenért amit édesanyám tett értem..) aztán másnap sírdogálva felhívott és bocsánatot kért. Ma meg teljesen kikelt magából. Visszakérte a kulcsot, ami a házához tartozik beletekerte egy zsepibe hogy majd a rendőrök vesznek ujjlenyomatot róla....

dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
33: Ajjaj... háziorvosát hívjátok fel!
dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia, most olvastam a kerdesed mi lett a végkifejlet??

Megköszönném válaszod

ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
14# szuper válasz!! Nem értem minek nem ment másnál a zöld. Talán nem értik ők sem!!
ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!