Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszüleimmel miről tudnék...

Nagyszüleimmel miről tudnék beszélgetni?

Figyelt kérdés
Minden héten megyek hozzájuk és szeretek velük lenni de sokszor úgy érzem hogy nem sok közös témánk van. Mit kérdezzek tőlük vagy miről lehetne beszélgetni velük? Mondhatni viszonylag unalmas emberek, nem járnak sehova de kíváncsi lennék milyen történeteket tudnának mesélni csak nem tudom miről kérdezzem őket.

2018. máj. 10. 22:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Van olyan idősebb, aki pl. szívesen érdeklődik a mai kor dolgairól. Édesapám nagy autós volt -anno- és rengeteg beszélgettünk a mai járművek fölszereltségéről, technikai berendezéseiről. Mamikám rém boldog volt amikor letettem elé a laptopot, és a fénykép nézegetőben megmutattam hogy "melyik gombot kell nyomogatni" ;) hogy jöjjön a következő fotó. Egy pici odafigyeléssel rengeteg örömöt és élményt tudsz okozni.
2018. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én mindig elmesélem, hogy velem mi történt a héten és megkérdezem, hogy náluk ez, hogy volt. Pl. az egyik kolléganőm terhes és megkérdezem tőlük, hogy náluk kinek kellett bejelenteni, hogy kezelték ezt a helyzetet, mennyi időre mentek az emberek szülni. Vagy ma ez volt ebédre és akkor rákérdezek, hogy ők mit ettek régen a cégnél, bent ettek-e vittek ennivalót, mi volt a kedvencük, miről beszélgettek ebéd közben.


Persze egy idő után mindig ugyan annál a 20 történetnél kötünk ki, de legalább mindig hallok valami újat is. Így tudják mi történik velem és mikor valaki megkérdezi, hogy mi történt velük, akkor el tudják mesélni, hogy azt meséltem, hogy ... Legalább mindig tudom, ha a tesóm 5-öst kap az egyetemen vagy vizsgázik, valamelyik unokatesómnak új barátnője van vagy beteg valaki.

2018. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hat, en a vegtelenségig tudtam hallgatni nagyanyámat a múltról(vilaghaború, '56, stb.) Hogyan éltek akkor, milyen volt a Rakosi- rendszerben elni, stb, stb. Kimeríthetetlen temak voltak ezek. Vagy éppen az, hogy milyen volt gyerekként, az apám, stb.
2018. máj. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy miről beszélgetsz velük, nekik mindig öröm ha beszélgethetnek veled.
2020. máj. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!