Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Anyukám és nagymamám már...

Anyukám és nagymamám már gyűlölik egymást és állandóan üvöltöznek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyu, Nagyi és én lakunk együtt. Nagyi folyamatosan (hosszú évek óta) kritizálja Anyut, egy jó szava sincs hozzá. Ez odáig fajult, hogy Anyum már annyira kikel magából, hogy az egész lakást végigüvölti, köpköd, és sokszor nekem kell odaugranom, hogy nyugodjon meg. Volt, hogy már annyira üvöltött, hogy be kellett fognom a száját, mert féltem, hogy a szomszédok feljelentenek. Teljesen kivetkőzik ilyenkor magából, mintha nem önmaga lenne. Aztán kisírja magát és megbánja. Erre az állapotra szép lassan, cseppenként jutott el az évek során. Eredetileg nagyon jó volt a kapcsolatuk, de Nagyim mindig beleszólt az életünkbe, volt, hogy Anyumat úgy kiakasztotta, felstuffolta, hogy aztán anyu és apu nagyon durván összevesztek. Nagyi amikor anyu nincs jelen folyamatosan nekem szidja, kritizálja (nem a kiabálás miatt), minden lépése rossz neki, a főztjéből nem eszik, mert kicsit irigy rá, ha engem megkínál valamivel (mondjuk 1 tányér levessel) akkor ha utána olyan kedve van anyu fejéhez vágja, hogy neki ez pénzbe került. Én szoktam neki hozni dolgokat, minden finomat amit megkíván, de sosem vágom a fejéhez.Anyu állandóan mondja nekem, hogy megfelelési kényszere van Nagyi felé, ami igaz, mert Nagyi bármit kér, Anyum ugrik. Azt mondja, ha nem teljesíti neki, akkor magát öli belül, meg ugye akkor nagyi szidja folyamatosan. Azt is kérdezgeti tőlem, hogy miért ilyen vele nagyi, ő a csillagokat is lehozná neki az égről, ha kedvesebb lenne vele és nem szidná. Én pl. sokszor mondok nemet arra az 5000 dologra amit kér, amikor nem érek rá épp. Hétvégén, mert tanulok, vagy más dolgom van, de nekem meg a kezem csókolgatja, közben anyum mindent megtesz neki, de egy jó szava sincs felé.

Ez a balhé megy már lassan 6 éve, az egész egyetemet így, ordibálás ok közepette csináltam végig, és volt, hogy zh előtti este csináltak balhét, aztán másnap hulla fáradtan kisírt szemekkel mentem be reggel 8-ra. Gondolom nem kéne velük élnem, de igazság szerint félnék itthagyni őket, nehogy kinyírják egymást. Szóval eléggé úgy érzem, hogy két tűz között vagyok. Próbálok néha igazságot tenni közöttük, mert annyira megy az üvöltés, hogy lehetetlenség nem beleszólni. Folyamatosan könyörgök, hogy halkabban, mert hallják a szomszédok, de nem érdekli őket. Mielőtt anyum hazáér általában könyörgök Nagyimnak, hogy legyen szíves nem beszólni neki, békén hagyni őt, meg is ígéri(persze látom rajta, hogy nem tetszik neki, hogy ezt kérem) aztán amikor hazajön, akkor mégis számonkéri, hogy hol volt eddig, már rég végzett a munkában, akkor miért később jött, és kezdődik az őrület. Ti mit tennétek a helyemben? Az elmúlt hat évben napi szinten csak könyörögtem nekik, hogy ne csinálják ezt, meg hagyják egymást, ne foglalkozzanak a másikkal, de hiába. Azt látom, hogy leszarják, hogy én, mint 3. Fél hogy szenvedek ettől a helyzettől. Sőt, amikor beleszólok a vitába, van, hogy anyum még velem veszik össze. Ha egyikőjük mellett állok ki, a másik haragszik rám, és fordítva. Ha beleszólok a vitába, megkapom, hogy minek ártom magam bele, csak olaj vagyok a tűzre. Ha próbálok nem beleszólni, akkor meg azt mondják, hogy miért nem védtem meg őket. Mint írtam, félnék őket itthagyni. A suliból is úgy jártam 3 évig haza, hogy minden este attól féltem, hogy ordításra érkezem. Volt, hogy előre felhívtam őket, hogy ugye nem vesztek össze, hogy megnyugtassam magam. Egyébként látom, hogy mindketten belém kapaszkodnak amikor már megbánják a dolgot, mert én vagyok úgymond a rendes a családban aki nem bántja őket, nem kritizál. Hozzáteszem nekem is van néha kofliktusom velük, de én azt általában annyival elintézem, hogy durván beszólok, csak, hogy vége legyen, de sosem ordítok így. Szerintetek hogyan győzhetném meg arról őket, hogy ne viselkedjenek így? Vagy reménytelen?


2018. máj. 14. 10:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Ha ők nem változtatnak a helyzeten, akkor neked kell! Ha a költözés a megoldás, akkor költözz! Nem kell feláldoznd a nyugalnadat, az életedet értük! Anyukád megfelelési kényszerénél te sokkal fontosabb vagy, ha ő ezt nem fogja fel, akkor lehet, hogy szakemberre van szüksége! Ónmagán kívül senkinek nem kell megfelelnie! Egy bizonyos korban már az ember biztos a döntéseiben, nincs szüksége megerősítésre! Elhiszem, hogy nem tudsz nem törődni velük, de ők sem törődnek veled ha nem veszik figyelembe a te életedet!
2018. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
84%

Aha, közben olvasom, hogy megy az érzelmi zsarolás, hogy miattad bírja ki, meg nem látja, hogy te tönkremész.....

Szóval emiatt hallgasson el mindent.


Gyönyörűen funkcionáltok így hárman, komplett idegbetegek vagytok.


Kérdező, miért is sorolsz fel ennyi mondvacsinált indokot a NEM költözésre? Miért is nem írod ki a korod -netán megkapnád, hogy bőven kezdhetnél saját életet?

Ha legalább te kiválnál, lehet elkezdődne valami és anyád sem maradna (ha mégis, akkor ez van, egyék meg egymást).

De így te anyádra mutogatsz, anyád rád és mibden marad a régiben.


Ne mutogass senkire, te ugyanaz vagy, mint ők, csak te meg vagy a passzív agresszív, sajnos.

Éa hidd el, nem megsérteni akartalak ezzel.

Bár elismerem: ilyen miliőben élve senki nem maradhat normális.

2018. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
29-es, nagyon sok igazságot írtál. De azzal nem tudok egyet érteni, hogy nagymamám engem ne szeretne, meg csak anyámhoz használ fel, pont azért, amiket egész életében megtett értem. Viszont: borzasztóan önző ember, és hiába is szeret, az önzőségéből meg rossz természetéből adódóan nem tudja kontrollálni magát, nem bír magával. Mintha nem bírná ki, hogy a szidások kirobbanjanak belőle. Most lehet mondani, hogy ez akkor nem szeretet. Akkor mondjuk úgy, fel se fogja, hogy mit tesz. Egyszerűen látom rajta, hogy lövése sincs. Mindig mondja: "Én nem csináltam semmit". Tökéletesen meg van győződve arról, hogy mindenben igaza van, és, hogy semmi sem történik miatta. És nem, nem várom, hogy a buksim simogassa, elég keményen ki szoktam osztani, és igazságokat mondok a szemébe, mert már néha annyira sajnálom anyut. Azon, hogy megmondom neki az igazat, annyira kikészül, hogy magára húzza a paplant és egész nap ki se kel az ágyból. Abban igazad van, hogy anyumat beidomította, és engem is valamilyen szinten már sikerült neki. De szerencse, hogy ha nem is úgy cselekszem egyelőre, de legalább átlátom a dolgokat, ezért nem reménytelen, hogy változtassak majd. Nehéz, mert konkrétan lelki terror van ezerrel. Úgy mondanám, hogy én ha nehezen is, de képes lennék a változtatásra, meg, hogy itt hagyjak csapot papot, inkább anyum nem képes rá, én meg őt annyira szeretem és féltem, hogy inkább én is (sajnos) elviseltem ezt az egészet. Azért nem mertük elküldeni az albérletből, mert szívével gondok vannak, és sokszor fél (bár nem értem, akkor miért provokál mindenkit és miért nem nyugodt életre törekszik), meg évekig amikor még más városban laktunk, anyu rohangált át hozzá rendszeresen ha rosszul volt, ment vele ügyeletre, kórházba (én is mentem sokszor). Sajnos gyerekkoromtól kezdve nagyon belevonták a nagyimat az életünkbe, mert anyum gyenge volt, és nagymamám befolyásolta. Így szerves része lett az életünknek, és szinte azt is elvárták akkor tőlem, hogy naponta 3 x felhívjam. Általában ellent mondtam, meg én lázadtam a legjobban, de mégis belerángattak a játékokba. Sajnálom, hogy hagytam. Ha visszapörgethetnék pár évet, mindent másképp csinálnék. Úgy érzem ez nagyban befolyásolta azt is, hogy nem tudtam önállósodni még.
2018. máj. 14. 15:45
 34/45 A kérdező kommentje:
15:34. Nem zsarolom érzelmileg. Nem az én stílusom. Csak már annyira kétségbeesem néha, hogy ilyen mondatokhoz folyamodom, hogy "akkor legalább miattam bírd ki". De belátom, ezzel nem megyek semmire.
2018. máj. 14. 15:48
 35/45 A kérdező kommentje:
Egyébként olvasva a válaszokat így összességében, elég durván rájöttem, hogy k.urvara "hibás" vagyok, és tényleg csak mutogatok itt mindenkire (még ha igazam is van), pedig nekem kéne lépnem.
2018. máj. 14. 15:52
 36/45 anonim ***** válasza:
Egy szonak is spazzing a vege. Itt nem nagyon van masrol szo mint a penzrol. Anyad megsporolni akarjaea lakbert, ketten bekoltoztetek nagyihoz. Ennek elleneben nagyinak vannak elvarasai, ami anyadnak nem tetszik. Ilyenkor uvolt, tombol, csapkod. Nincs neki semmi megfelelelesi gondjaie, csak neki legyen igaza. Te aggresszivan, de halkan beszolsze, mert hat a szomszedok ne halljak. Ezekrol van Itt szo. Egy bolond, kovetelo csalad minden oldalrol. Nem is csoda ferj lelepett.
2018. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
A férj (apám) mióta az eszemet tudom csak megkeserítette az életem. Úgyhogy még szerencse, hogy lelépett. Életem legszebb napja volt.
2018. máj. 14. 16:04
 38/45 A kérdező kommentje:
Egyébként néhányan elég cinikusan céloztak rá, hogy hogy félek h meg ne hallják a szomszédok. Igen, főleg, mert bármikor feljelenthetnek. Ettől félek inkább.
2018. máj. 14. 16:31
 39/45 anonim ***** válasza:
Mindkettő megéri a pénzét. Én a helyedben egy balhé alkalmával elordítanám magam mindkettőt túlkiabálva hogy "kuss legyen". Annyira meglepődnének hogy egy pillanatra tuti elhallgatnak. Ezt az alkalmat kihasználva kiosztanám mind a kettőt hogy milyen szánalmasan viselkednek és kész. Lehet nem a legdiplomatikusabb megoldás, de egy pár ilyen szerintem hatásos lenne.
2018. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, én voltam a 29-es is meg a 32-es is.


Nem, nem szeret.

Az egészséges ember -azt mondja a pszichológia- saját magát szereti a legjobban. Ez eddig rendben. De emiatt nem terrorizál, kínoz lelkileg, hatalmaskodik, parancsolgat stb. más szuverén embereknek, nem tesz tönkre senkit.


Magad írod, hogy egoista. Nem szeret az senkit magán kívül, elhiheted. Tudom, hogy nehéz ennyi idősen ilyen tényt elfogadni, magam is nehezen emészthetōnek tartom, de idősebb vagyok és sajnos màra magam is látom, hogy vannak emberek, akik csak saját magukat szeretik, illetve a saját legközelebbi hozzátartozóikat is aszerint értékelik, tűrik meg, "szeretik", hogy nekik mennyire van hasznukra az illető. Szomorú, de így van.

Régen magam is azt hittem, mert én ilyen helyről jövök, hogy a szülő feltétel nélkül és mindig szereti a gyerekét, de mára be kell látnom, hogy ez nem igaz. Vagy szerinted az szeretet, hogy valakit csak akkor és úgy szeretek, ha azt csinálja, amit én akarok??! Vagy, ami azt illeti, esetleg akkor sem?

Mint szerencsétlen anyád, aki akármit csinál, nem jó, de már annyira zakkant, hogy menekülni sem tud, inkább beengedi a bérelt lakásába ezt az elmebeteget, hogy aztán a feleslegesen kidobott pénzre hivatkozva inkább visszamenjen a pokolba?

Szerinted milyen idegállapot kell ahhoz, hogy valaki sikítva veszekedjen és köpködjön?

Milyen szinten lehet deformálódva anyád, hogy ebből nem tud kilépni?

És nem, szerintem ez messze nem a pénzről szól, semmi köze hozzá.


Ha képes lennél örökéletű, markáns változást bevinni a nagyanyáddal lévő kapcsolatodba, azaz azt kapná, amit a viselkedéséért megérdemel, majd megnézném 1 év múlva, mennyire szeret téged!

De ez kivitelezhetetlen, mert nem akarod látni a jellemét, annyi elég, hogy befekszik az ágyba és a fejére hùzza a paplant.

Nevetséges olvasni is.

Kérdező, hát HÚZZA A FEJÉRE A PAPLANT, KIT ÉRDEKEL??!

Ez az ember szereti a te anyádat, aki ezt műveli vele?


Vagy költözz el, hagyd a francba őket, vagy amit én tennék: te vegyél ki lakást, anyud belefizet, de legyen neked is részed benne és légy erős. Ne engedd ne nagyanyádat. Maradjon egyedül, legyen boldog, úgyis utál szerintem mindenkit, persze nem lesz kit kínoznia, de hát épp ideje lenne.

Ne törődj azzal, hogy szívbeteg. 1 nem tudom, hány éves, de előrehaladott korban az emberek jelentős részének vannak szívproblémái. Amúgy az összes lelku terrorista szívbeteg öregkorára, nem furcsa? Kiválóan lehet látványos műsorokat produkálni vele... 2 aki szívbeteg, az nem tudja sportág szibten művelni mindezt, mert nincs, hozzá ereje és 3 ha szívbeteg, hát az, attól még élhet egyedül, sok százezer beteg ember él egyedül és gondoskodik magáról. Ha azt akarja, hogy valaki rányissa az ajtót, viseljedjen, vagy maradjon magának.


Ezt meg kellene értetni anyáddal is, betartani vele, aztán ha visszaszivárog az anyjához, mindegy milyen indokkal (mert mind az!) akkor ez van, éljenek együtt, öljék meg egymást, téged meg hagyjanak békén.

2018. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!