Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg lehet szeretni a nagymamas...

Meg lehet szeretni a nagymamaságot, ha az ember a legkevésbé se vágyik rá?

Figyelt kérdés
Megfáradt, kiégett, energiavesztett vagyok, és nem tudok mit kezdeni a kisgyerekekkel. A sajátomat persze, hogy rendesen elláttam, de akkor jóval fiatalabb voltam, meg a saját gyerek különben is más.
2018. jún. 19. 19:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

idővel lehet hogy igen , anyukám mikor fiaim születek nem akart igazán nagymama lenni nem lehetett rá számitani úgy mint egy nagymamára ,lányomnál már szeretet volna az lenni de beteges lett igy nekünk igazi nagymama tipusu nagyink nincsen ezt mai napig sajnálom mikor látom hogy ismeröseim között vannak akiknek igazi nagymama jutott aki szivesen van az unokájával ,ha szülök elszeretnének menni piheni akkor is bevethető. az én anyukámra csak akkor kérem meg ha nem tudjuk megoldani mi magunk ha nincs ovoda vagy most már iskola ,mert csak pár órát max fél napot tud-akar vigyázni rá ,de akkor sem viszi sehova.


semmi baj ezzel majd gyereked családja is megszokja hogy te nem igazi nagymama leszel.

2018. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%

Tehát, ha valaki nem akar még legalább egy gyereket is pesztrálni, meg sütögetni hétvégén, elmenni ide-oda a 40 órás munkahét után, hanem inkább olvasna, vagy ellenne a kis hobbijával, stb., az nem "igazi nagymama".


Bocs, hogy sok dolgozó! 50-60 éves ember - aki FELNEVELT már 1-x gyereket - pihenni szeretne munka után, és nem az unokára vigyázni egész nap.


Mert sokan lazán odapasszolják akár minden hétvégére a gyereket, "kikapcsolódnánk"-címen, mintha az 55-60 éves mama-papa dolga lenne a "felügyelet".


Látom ismerősön mennyire kimerült, mert a menyéék minden második héten lerakják nála a gyereküket, azaz neki minden második hétvége a gyerek szórakoztatásával telik, meg a "barátnők is jöjjenek", holott 59 éves, és hétköznap 9 órában melózik.


Persze a töke kivan az egésszel, de inkább nem szól semmit, mert "sértődés" lenne belőle.



Mi egy udvarban éltünk mamáékkal, de nem rajta lógtunk egész nap, hanem anya-apa megkérdezte, AKAR-TUD-E velünk lenni, vagy pihenne inkább, és ŐK alkalmazkodtak az idősebb szülőkhöz, nem a nagyszülő hozzájuk.

Szerintem ez így van jól, csak sokan megbántódnak, ha a nagyi nem pattan azonnal a kérésre, szinte elvárás lett a szülőknek anyjuk-apjuk felé.

2018. jún. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%

És emellett sajnos sokan bele sem gondolnak, hogy egy idősebb ember:


- nehezebben mozog

- könnyen fárad

- türelmetlen

- nincs pénze! utazgatni ide-oda, vagy sütögetni valót venni

- ha egyedül akar lenni, illik tiszteletben tartani


Kis empátia kérdése, és nem megbántódni kell, ha a nagyi nemet mond, hanem belegondolni, hogy "bsszus, én 30 évesen lefáradok a gyerek zizegésétől, ő meg legalább 50-55 éves".

2018. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 piroska és a farkas ***** válasza:
55%
Szomorùvá tettek ezek a kommentek. Azt hiszem, nem is a megfáradtság, inkább vmi depressziò vezethet oda, hogy olyan édesanyáknak, akik szeretettel, tisztességgel felnevelték a gyermekeiket, nem repes a szìvük arra a gondolatra, hogy nemsokára a gyermekük gyermekét tarthatják a karukban. Ez alapbòl, egy szeretô családban hatalmasnagy lelki energiabomba kellene, hogy legyen, természetesen mindemellett a fizikai terhelhetôséget nem szabad figyelmen kìvül hagyni, mást bìr az ember 60 évesen, mint 25 évesen, és errôl lehet - és kell is- ôszintén kommunikálni. Én kisgyerekes anyuka vagyok, az egyik nagymamámat nem is ismertem, mert korán meghalt, a másikat is csak pár évig. Most van két kisgyerekem, és az én anyukámhoz nagyon mélyen kötôdnek, ùgy érzem, hogy ez hatalmas kincs mindhármòjuknak, egy szövetség, Ami talán a lelki és egészségügyi gondokra is gyògyìr, és biztos vagyok benne, hogy ha nagyobbak lesznek, és anyukám már nagyon öreg, ugyanazt a gondoskodò szeretetet fogja kapni tôlük, amit most ô ad nekik. Mindeközben anyòsom- aki 12 évvel fiatalabb anyukámnál- , alig érdeklôdik felôlük , és ùgy tûnik, különösebben nem akarja elmélyìteni a kapcsolatot velük. Ùgy érzem, hogy ezzel önmagátòl és a gyerekeimtôl is elvesz vmit.Senki fölött ìtélkezni nem szeretnék ,azt viszont fontosnak tartom, hogy meg lehet pròbálni akarni, hogy ez a megfásult helyzet változzon,és egyáltalán nem muszáj beletörôdni, mert ez az unokáktòl teljesen függetlenül is egy örömtelen állapot.
2018. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 piroska és a farkas ***** válasza:
53%
Annyival kiegészìteném, hogy azzal én sem értek egyet amikor le vannak passzolva a gyerekek, hogy ide- oda mehesenek a szülôk.
2018. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Sokan járhatnak hasonló cipőben mint te. A mai világban nem csoda, hogy a nagymamák kiégtek, fáradtak, hiszen, ha viszonylag fiatalok (55-65 között), akkor még sokszor ugyanúgy dolgoznak, mint unokáik szülei. Ha pedig már idősebbek, nyugdíjasok, akkor fizikailag/lelkileg nincs energiájuk az unokákra. Éppen ezért a szülőknek kell tekintettel lenniük a szüleikre és csak akkor vinni/otthagyni a gyereket, ha nem fárasztó ez az idősebb korosztálynak. Zárójelben: nagyon szerencsés az a gyerek, akinek lehetősége van a nagyszüleivel közös élményeket szerezni, de ezt erőltetni nem lehet.
2018. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Megleptek a válaszok, azt hittem, amilyenből végül is csak egy válasz jött, hogy majdnem mindenki azt fogja írni, hogy majd megszeretem, majd eljön az érzés. Ehhez képest nagyon is reális és érzelmileg elfogadó válaszok érkeztek. Egyébként még nincs unokám, csak már megpróbálok rákészülni, hogy milyen lesz, ha lesz, most már bármikor jöhet. Kötelességtudatból, anyai szeretetből biztos érte fogok majd menni az oviba meg mikor már nem dolgozom, vigyázni rá ha beteg, de annyira nem vágyom erre! El kéne majd vinni gyerekprogramokra, biztos el is fogom, de csak családi kötelességtudatból. Azért jó lenne, ha mégiscsak az lenne a vége, hogy a nagyanyai szeretet is ugyanúgy keletkezik hormonálisan, mint az anyai.
2018. jún. 20. 17:52
 18/27 piroska és a farkas ***** válasza:
65%
Nálunk 4,5 éves a nagyobbik, sosem ment még érte anyukám AZ oviba, és betegség alatt sem vigyázott rá. Nem is kértem erre, nem akartam, hogy elkapja. Gyerekprogramon sem voltak még együtt sehol, helyette viszont azt az idôt amit együtt töltenek, igazán Együtt, egymás társaságának örülve töltik. Ezeket az alkalmakat mindketten várják, kérik- igen, anyukám is, h mikor alhat már nála ùjra a kislány. Sosem fordìtanám át ezt olyasmivé, ami már teher számára. Pl a férjemmel az elmùlt másfél évben 2 x voltunk mint kettesben, egyszer sétálni, egyszer pedig volt egy délutánunk. Tudom, h anyukámat nagyon kifátasztaná a két gyerek, ezért ilyesmvel nem is terhelem, ha nagyobbak lesznk és ô még jòl lesz, és szeretné, h mondjuk Minden második szomnatot töltsenek vele a gyerekek, akkor azt örömmel veszem majd, de mondom, csak akkor, ha ô szeretné.
2018. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

nekem volt szivbeteg nagymamám aki nagypapával együt gondzták telküket,befőzőtt,szörpöt csinált és ha tehete és jol volt az unnokák kedvébe járt


ma is ismerek olyan nagymamákat akik dolgoznak,de munka után vagy szabbad napjaikon szivesen vigyáznak az unnokáikra,nem nyüg nekik,van olyan aki nem dolgozik,már de szivesen vigyázott mig kisebbek voltak gyerekek,vagy kisebb unnokákra,

2018. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, megértelek.

Ha belegondolok, hogy anyukám 52 (!!) évesen ment előrehozott nyugdíjba (akkoriban 1996. környékén volt ilyen lehetőség, és 52 évesen ragyogó fiatal nagyi volt. Élvezte, imádta. Én most vagyok 52 éves. Tény, hogy mondják, nem látszik rajtam, de nem is ez a lényeg. Nekem 65 éves koromig kell dolgoznom. Könyvelek cégeknek, határidők, bevallások, amikor nem dolgozok, akkor jogszabályokat kell olvasgatni, szinten tartani a tudást, új törvényeket tanulmányozni.

Ha most lenne unokám, bevallom, nem tudnám azt csinálni, amit az én anyukám tett a kislányomért (nyaralások, stb.) Ha felkelek az íróasztal mellől (itthon dolgozom), nekem már semmi türelmem nincs, erőm sem, lelki erőm sem.

Az enyémet (egyszem gyerekem van) tényleg a legnagyobb odaadással neveltem fel. Sokat foglalkoztam vele, érte simán megtettem, hogy félretettem a munkát, éjjel dolgoztam, hogy határidőre meglegyen. És hogy vele foglalkozni tudjak, hogy minőségi időt töltsünk együtt. Most már erre képtelen lennék.

2018. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!