Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meg lehet szeretni a nagymamas...

Meg lehet szeretni a nagymamaságot, ha az ember a legkevésbé se vágyik rá?

Figyelt kérdés
Megfáradt, kiégett, energiavesztett vagyok, és nem tudok mit kezdeni a kisgyerekekkel. A sajátomat persze, hogy rendesen elláttam, de akkor jóval fiatalabb voltam, meg a saját gyerek különben is más.
2018. jún. 19. 19:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
59%

Hasonlót akartam írni, amit 18. is írt.

Kérdező, amúgy egyáltalán nem kell evidenciának venned, hogy Te majd mész az unokádért az oviba. Miért mennél? mentél a saját gyerekedért sokat, nem igaz?

Amúgy közel laksz a gyerekedékhez? Már csak hogy úgy érzed, nyakadba szakad az unokázás?

De ha közel laksz is, Neked ezt nem kell felajánlanod, hogy oviba mész érte, nap mint nap. Nekünk itt van az utca végén az ovi, ismerek olyan nagyit, aki örömmel megcsinálja, és napi szinten elhozza a gyereket (persze saját magához, és oda megy érte a szülő). Ismerek olyan nagyit is, aki szintén megteszi ezt, de bevallottan fárasztja és frusztrálja, de nem akar/mer nemet mondani.

Nálunk annyi van, hogy a férjemnek van egy nagy lánya, ott van egy 2,5 éves unokája a férjemnek, de én előre megmondtam, hogy NEM vállaljuk be ezt a feladatot. Ha még itthon dolgozom, akkor azért, ha pedig elhelyezkedem addig, akkor meg azért, mert fáradtan nem egy kisgyerekre akarok hazajönni (férjem nyugdíjas).

2018. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

az anyukám 62, az apukám 61 évesen lettek nagyszülők, mindketten pedagógusok, édesapám a mai napig(!) dolgozik. egész életükben más gyerekét (is) nevelték, sok-sok rossz, büdös kölköt is. talán a tiédet is, kedves kérdező.


ők viszont reszketnek az unokájukért, úgy szeretik, annyira szeretnek vele foglalkozni. apámnak nem jelent gondot négykézláb röfögnie a kisfiamnak, ha az megnevetteti. alig várja, hogy nyugdíjas legyen, és "bevethesse magát". sajnos erre csak jövőre, 64 éves korában kerül sor.


nem vagytok egyformák.

2018. jún. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%

Végre egy nekem való kérdés.

Szinte furdalt a lelkiismeret, mert pont ugyanazt éreztem, mint a kérdező. Most is azt érzem...

Körbe vagyok véve egy halom "csodálatos" nagymamával, akik imádják, istenítik az unokát, mást sem hallok, mint csodagyerek, (fenéket az!) ő a legszebb (hát nem!), milyen jó viselkedik. (leszámítva, hogy 7 évesen egész nap visít, mint akit nyúznak.)

Az ilyenektől éreztem magam rossz nagyszülőnek. Szeretem én őket, de az sem mindegy, hogy fogom meg...

Falun annyi betegséget elkap, mácskához sem érhet, mert ugye a bacilusok. Pesti panellakók, és csak ők tudják, mi a jó a gyereknek. Konfliktuskerülő lettem, nem vitatkozom, az én elavult gyereknevelésemmel.

Megnyugodtam, nem én vagyok az elvetemült galád nagymama, akinek nem olvad el a szíve, ha látja az unokákat. Vagyunk még páran..:)

Facebook profilképük nem a sajátjuk, az unoka fényképe! Nooormálisak?? Nem. Költői kérdés volt. :)

2018. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szeretni, de egyaltalán nem biztos, hogy ez bekövetkezik. Legfeljebb majd megszokjak, hogy nem vagy egy "unokázós" nagyi.
2018. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk, az is benne van a pakliban, hogy mire kedvet kapnál hozzá, már "késő lesz".
2018. júl. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
64%
ha a gyereket meg tudod szeretni akkor a nagymamasag is egy elfogadott allapotta tud valni foleg ha nem tamasztanak veled szemben allando nagyi igenyeket, hanem hagyjak a fiatalok hogy magad alakitsd ki a viszonyt az unokaval. viszont ha az unokat nem tudod valamiert megszeretni akkor nem is erdemes eroltetni. nekem ha lenne egy olyan unokam amiket itt sokan leirnak , hulye hisztis kis dog, az ajtot se nyitnam rajuk max karacsonykor meg husvetkor par orara. ha meg rosszabb akkor sose. az anyasagot se lehet megszeretni csak azert mert valakinek gyereke szuletik. mas oka van annak.
2018. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
88%
utolso vagyok: sokszor meg a sajat gyerekedet se mindig tudod megszeretni se es szeretni se egy eleten at. itt is ezerfele ok lehet. tulajdonkeppen nem az anyasag vagy a nagymamasag allapotan fugg a dolog hanem a szeretheto vagy nem szeretheto gyereken.
2018. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!