Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti melyik nagymamátokat...

Ti melyik nagymamátokat szeretitek/szerettétek jobban?

Figyelt kérdés
Az anyait vagy az apait?

2018. aug. 7. 07:27
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
89%
Mindkettőt. Az anyait azért szeretem, mert nagyon jószívű, az apait azért csodálom mert 98 éves, és ahhoz képest nagyon jól tartja magát, és mindkét nagyimra jellemző, hogy nagyon szereti a családját, érdekli őket a sorsunk, jól ellehet velük beszélgetni stb
2018. aug. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%
Amelyik még élt, amikor megszülettem.
2018. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Mindkettőt másképpen, de ugyanolyan mértékben: Anyai nagymamám volt a fix pont, ő vitt oviba, ő hozott haza, rengeteg időt töltöttem vele (ő a falunkban lakott.)

Apai nagymamámmal pedig nyári szünetben töltöttem egy hónapot, igazi "csajos" (nagymamás-lányunokás) idők voltak azok.

Teljesen más volt a két nagyi, anyukámé visszafogottabb, de pedáns, jó fej, biztonságot adott az életemben (a két mindig rohanó szülő mellett). Apai nagyim pedig mesélős, beszélgetős, "barátnős" nagyi.

(Kár, hogy már nincsenek, és sokkal szegényebb lett volna az életem nélkülük).

2018. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyait.

Az apai nem volt kedves egyáltalán, sőt. Úgyhogy nem is szerettem ott lenni, és egyre kevesebbet mentem. Inkább mindig a másik mamáékhoz mentem.

2018. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%
Anyait. Az apai nagyszüleim sajnos nagyon nem szeretik az anyukámat és ezt ránk is kivetítik. Nagymamám az a tipikus anyós akiről mindenki panaszkodik.
2018. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
77%

Anyait. Az a tipikus melegszvű, gondoskodó, imádnivaló nagyi volt.

Az apai tegnap halt meg. Igy már nincs többé nagyszülőm. Ez az érzés olyan rossz. Vele nem volt olyan szoros a kapcsolatom, nem volt olyan mint a másik mamám, Ritkán találkoztunk, és sosem ragaszkodtunk igazán egymáshoz, de őt is megsirattam.

2018. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyait, vele együtt is éltünk szinte amíg meg nem halt.

Az apaival csak évente párszor találkoztam amíg kicsi voltam, pedig itt lakik max 5km-re, a szia hogy vagyban kimerült mindig a beszélgetésünk. 2,5 éves a fiam, még nem is látta, de nem is érdekli

2018. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettőt szerettem, az anyai közelebb állt hozzám egy kicsivel, de csak gyerekkoromból vannak emlékeim, már 20 éve meghalt.

Az apai nagymamám még él, átlagos a kapcsolatunk, pár hetente meglátogatom.

2018. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az anyait. Az "apám" otthagyta az anyámat egy másik nőért és sem ő, sem a szülei nem voltak rám kíváncsiak a válás után.
2018. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az apai nagypapám nagyon korán meghalt, még a 10 évvel idősebb nővérem sem ismerte. A mama pedig sajnos demens volt, nem nagyon ismertem.


Anyai nagyszüleimet nagyon szeretem. 75 és 80 évesek, nagyon fiatalosak és megértőek.

2018. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!