Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti melyik nagymamátokat...

Ti melyik nagymamátokat szeretitek/szerettétek jobban?

Figyelt kérdés
Az anyait vagy az apait?

2018. aug. 7. 07:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettőt, bár nsgyon különbözőek voltak. Talán azért az anyait mégis, mert ő sokkal közvetlenebb volt.
2018. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyait. Pár évig ők is neveltek.


Apaira nem is emlékeztem, miután édesapa meghalt 3 éves koromban, szétszakadt a család. 33 éves koromban láttam újra, de akkor már ő volt olyan állapotban, hogy nem fogta fel, hogy ki vagyok. Pár hónapra rá meg is halt.

2018. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerencsések vagytok, hogy ti egyáltalán ismerhettétek a nagymamáitokat! :( Születésem előtt meghaltak mindketten, és soha nem ismerhettem meg őket, csak képeket láttam Róluk. De így a hallottak alapján valószínűleg az anyai mamát szerettem volna jobban, iszonyatosan jószívű és okos nő volt. Nem mellesleg az összes családtag első mondata hozzám, hogy teljesen úgy nézek ki, mint Ő.


Ezt "kompenzálva" pedig mindkét nagyapám él, de az anyai nagyon beteg, az apai pedig túlságosan is jól van, és az új macájával utazgat. Úgyhogy ennyit erről a nagyszülős, mamás/papás dologról.

2018. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik élt
2018. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
64%
Egyikhez sem kötődtem igazán.
2018. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy a nők sokkal jobban kötődnek a szüleikhez, többet látogatják, ezáltal a gyerekek is többet vannak ott, és jobb kapcsolat alakul ki közöttük, mint az apai részről.
2018. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

az anyai nagymamam nevelt fel 10 NAPOS koromtol mert anyam ki nem allhatott. nagyon szerettem es ot tekintettem az edesanyamnak. 25 eve meghalt de ma is hianyzik.

az apait nem ismertem.

2018. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Igazából egyikkel sem volt nagyon bensőséges a kapcsolatom. 10 éves koromig külföldön éltünk, addig csak a szünetekben találkoztam velük, idegenek voltak számomra. Ráadásul köszönhetően az asperger szindrómámnak, nehezen nyílok meg az embereknek, és mégnehezebben mutatom ki az érzelmeimet. Ez sosem volt igazán tolerálva a család részéről, állandóan én voltam a gonosz, amiért "nem szeretek senkit".


Ha már feltétlenül választani kell, akkor az anyai nagymamámhoz jobban kötődtem. Az apai nagymamám ki nem állhatta anyámat, és ezt nem mindig tudta maradéktalanul elrejteni. Ráadásul volt egy agyament hobbija a húgával, imádtak "versenyeztetni" a velem egyidős másodunokatesómmal (ki a szebb, ki az okosabb, ki a sikeresebb, stb...). Ezzel sikeresen hazavágták a kapcsolatot az unokatesómmal is, évekig egymás felé sem néztünk, mostanában kezdett csak javulni a kapcsolat.

2018. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!