Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg ilyen felháborító...

Tényleg ilyen felháborító dolog, ha otthonba adjuk az önmagát ellátni nem tudó nagymamámat? Miért ilyen álszentek az emberek?

Figyelt kérdés
Nagymamámat eddig ápoltuk, de mivel az ápolása már meghaladja a kapacitásunkat, kerestem neki egy emelt szintű ellátást nyújtó otthont. Amíg csak mi ápoltuk, a távolabbi család és az ismerősök is azt mondogatták, hogy "jajj, nézzetek egy otthont, mert erre rá fogtok menni", most viszont, hogy élessé vált a helyzet, azaz leadtam a jelentkezéshez szükséges papírokat, elkezdték a "jajj szegény néni, eltovábbítják otthonról", "bezzeg az örökség kell majd nekik, de az öreget kidobják" beszólogatások. Így is elég nehéz döntés volt ez az egész, erre még ők is rátesznek egy lapáttal.
2018. aug. 23. 21:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%
Az mond a legkönnyebben véleményt aki még nem bújt bele a cipődbe.
2018. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
64%
2 különböző esetet tudok ezzel kapcsolatban monani.Ismerősöm egyedüli gyerek,dolgozik,nem tud 0-24 -ben vigyázni a demens apjára,jó otthonban van,jól érzi ott magát,más egészségügyi gondja nincs.Nagymamámat ápolta egy ideig a család,de sokszor elszökött,stb.,és úgy gondolom nem megfelelő otthonba került,mert nem volt arra anyagi keret hogy jobba kerüljön,és szerintem attól függetlenül hogy sokszor már nem tudott magáról,ez a környezet a halálba vitte 3 hónap után hogy bekerült.Biztos voltak tiszta pillanatai,amikor magába zuhant ez miatt,és feladta.Nekem azóta is bűntudatom van hogy ilyen helyen kellett lennie,és nem tudtam mit csinálni,ez egy szörnyű befejezése volt az életének.Tehát nagyon nem mindegy milyen otthonról van szó.
2018. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
9: Nem is tudom, hogy bírsz el ölben egy 60 kilós embert. Nálunk is a hasonló állapotban lévő nagymamám kétszer olyan nehéz volt, mint én. Nagypapám emelgette, ettől 2 napon belül eltört a gerince, így 2 fekvő betegünk lett.
2018. aug. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%

10: Hiába akar otthon lenni, ha képtelenség ellátni!

Pelenkázni se mindenki képes, egyrészt ha nincs meg a szakképzettséged, nem tudsz egy náladnál sokszor többször nehezebb embert emelgetni, forgatni, vagy nem mindenki képes egy felnőtt ember pisijét, szarát szagolni, pucolni.

Aludni is kell valamikor, nem tudsz 24 órában felügyelni rá, ha mocorog, leesik az ágyról, visszatenni nem tudod.

a lakás tönkremegy, pl. ha összepisili a parkettát, matracokat, szőnyegeket.

Lelkileg is megrázó, hogy valaki nem tudja, ő kicsoda, és az összevissza hangulata alapján is pl. éjjel órákig veszekszik veled, vagy épp fel akar menni a padlásra - pedig soha nem lakott házban, ahol lett volna padlás.

És tegyük fel, nem kell idő se a lakásra, se magadra, de el kell menni dolgozni. Hogy hagyod magára 9-10 órára?...

Hogy diktálod bele a gyógyszerét, ha nem akarja bevenni?

Hogy eteted, ha nem akar nyelni?

Mit csinálsz, ha leszedi a pelenkáját és nem tűri meg magán?

Mit csinálsz, ha gyurmázik a kakijával?

Mit csinálsz, ha meztelenül kiszalad az utcára?


Szakápolást igénylő emberekről beszélünk!

2018. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz mások véleményével, most az egyetlen amit tehetsz, az az,hogy a körülményekhez képest leginkább megfelelő otthont válaszd ki neki.Én 2 éve elkezdtem mondogatni apának,hogy nagyinak szakszerű felügyelet kell (égve hagyta a gázt, elfelejtette bezárni az ajtót, elpakolta a kulcsot, pénztárcát, majd üvöltött az albérlőjével,hogy ő tette el stb). Apám első reakciója az volt,hogy lehordott mindenféle g**i k***a szörnyetegnek stb. az első reakciók félelmetesek voltak tőle,(amúgy se százas) nem bírta elfogadni,hogy az anyucija 84 évesen kezd önveszélyes lenni. Azóta otthonban van és szakképzett emberek vigyáznak rá, ő is megszokta, minden nap van valaki aki látogatja. Az emberek a saját lelkiismeretüket próbálják megnyugtatni. Kitartást és próbálj meg pihenni :)
2018. aug. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
92%

Idősek ottonába vagyok ápoló nő.

A lehető legjobban döntöttél

2018. aug. 24. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
5%
Annyira szeretem mikor ilyen érvel jön valaki hogy "nem szakápoló, nem tud szakszerű ellátást biztosítani neki". Mert akik az öregek otthonában dolgoznak azok aztán marha nagy szakemberek. Nagyon soknak eü végzettsége sincs. Szerintetek milyen tudás kell kicserélni a szaros pelenkát, lefürdetni és megetetni? Elárulom, semmilyen. A szakápolók a kórházakban vannak. Na amit ők csinálnak azt már nem tudná mindenki. De ne mondja már nekem senki hogy egy olyan intézményben ahol a kérdező mamáján kívül még 100 másik öreg jut 3 ápolóra majd szakszerűen kitörlik a....
2018. aug. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
92%
nem felháborito,jol teszed .már rég oda kellet volna mennie ,neked kisgyerekeid vanak ahogy írod akiknek anyuka kell ,aki nyugodt és kipihent.
2018. aug. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
75%
Èn 9 hónapig ápoltam itthon a magatehetetlen èdesanyámat,egyedül.(van egy bátyám,de 15 èvig rá sem nèzett,de az öröksèg kelett volna)Nem adtam volna be soha otthonba.Ez az èn törtènetem,vèlemènyem.Èn megèrtelek titeket,nem könnyű,főleg,hogy már meg sem ismer.Az ilyen döntès nagyon sok mindentől függ!Nem kell mások vèlemènyèvel foglalkozni.Èn pl azt kaptam meg mikor anyu meghalt,bezzeg ha otthonba lett volna mèg mindíg èlne.Nos kívülállónak könnyű beleszólni úgy ,hogy nem lát bele az ilyen helyzetbe.Erről a dolgokról csak is a család dönthet.Kitartást kívánok nektek!
2018. aug. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell velük foglalkozni! Ti tudjátok, mit bírtok, és sajnos van olyan, hogy ezt a döntést meg kell hozni! Inkább adjátok be, mint valami baj történjen vele!
2018. aug. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!