Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg ilyen felháborító...

Tényleg ilyen felháborító dolog, ha otthonba adjuk az önmagát ellátni nem tudó nagymamámat? Miért ilyen álszentek az emberek?

Figyelt kérdés
Nagymamámat eddig ápoltuk, de mivel az ápolása már meghaladja a kapacitásunkat, kerestem neki egy emelt szintű ellátást nyújtó otthont. Amíg csak mi ápoltuk, a távolabbi család és az ismerősök is azt mondogatták, hogy "jajj, nézzetek egy otthont, mert erre rá fogtok menni", most viszont, hogy élessé vált a helyzet, azaz leadtam a jelentkezéshez szükséges papírokat, elkezdték a "jajj szegény néni, eltovábbítják otthonról", "bezzeg az örökség kell majd nekik, de az öreget kidobják" beszólogatások. Így is elég nehéz döntés volt ez az egész, erre még ők is rátesznek egy lapáttal.
2018. aug. 23. 21:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
43%

Én ápoltam a haldokló apósomat, a lányom első szülinapján halt meg, tehát kicsi baba mellett. De én szakképzett ápolónő vagyok...

Nagyon sok otthon ápolt, de rosszul gondozott ember kerül hozzánk, mert fogalmuk sincs az otthoniaknak, mit kellene, hogyan kellene.

Én azt gondolom, igen, a beteg családtag ápolása a család feladata, de tudomásul veszem, hogy sokszor a legjobb megoldás mégsem ez, mert a beteg tehernek érzi magát. És van, hogy akkor sem az otthonápolás a legjobb, ha a család meg tudja oldani a felügyeletet, mert nem tudják szakszerű ellátást nyújtani.

Az ideális megoldás az, amelyik figyelembe veszi a család minden tagját. És igen, ha gondos mérlegelés után az jön ki, hogy az otthon a legjobb, azt kell választani.

2018. aug. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
82%
Tipikus magyar mentalitás... Nem kell vele foglalkozni.
2018. aug. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem felháborító. Egyrészt nem mindenki akar idős, beteg embert ápolni másrészt pedig akij akar se mindig képes rá. Ezt addig nem tudhatja az ember, amíg ő maga nem kerül ilyen h3lyzetbe. Nekem a nagyapám Alzheimeres volt. A diagnózis után még 10 évig élt. Előbb csak nagyanyám ápolta, később a két lánya is, majd amikor már ez is kevés volt, az unokak is besegítettek. 5 ember élete ment tönkre bele minden értelemben. Napi 24 óra folyamatos gondozás és felügyelet iszonyú sok, pláne egy ilyen betegségnél, ahol nem ritka az agresszió sem.... Amikor a pápa meghalt, össze ült a család és eldöntötték együtt, hogy ha bárki a családból ilyen helyzetbe kerül, akkor azonnal intézni kezdik az otthont. A nagymamám így egyből oda került, amikkor láthatóvá vált, hogy egyedül már nem megy neki. Az ideges, kényszer ott tartózkodás helyett örömmel látogatta mindenki és csak szép emlékeink vannak róla. Nagyapámról az emlékeink túlnyomó többsége-a betegség és az ápolás miatt- negatív.

Nem kell azzal foglalkozni, mit mondanak mások.

2018. aug. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
96%

Ha akarod, hallgasd meg 'véleményüket', hiszen az mindenkinek van.

Viszont mindenkinek van s&gglyuka is, törőd annyit véleményükkel, mint azzal.

Könnyű más seggével a csalánosba ülni.

2018. aug. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
96%

Mi a nagymamámat otthon ápoltuk. Demens volt és egyik szemére vak, a másikra gyengénlátó. Az utolsó pár évben pelenkázás, etetés stb nagyon nehéz volt. Összeszervezni, hogy mikor ki megy haza melóból, ebédszünetben, éjszaka felkeni hozzá, emelgetni, odafigyelni rá, stb stb. Aki csinált ilyen annak nem kell mesélni. A végén már csak üldögélt, teljesen passzív volt. Sajnos már nincs velünk.

Édesanyám évekkel később egy beszélgetés alkalmával felhozta, hogy ha úgy érzi, hogy Ő vagy apám (most 70 körül vannak mindketten) olyan állapotba kerül, akkor maguk fognak otthont keresni, vagy ha nem tudnak akkor megkérnek minket, hogy tegyük meg nekik ugyanezt.

Sajnos nem abban a világban élünk, amikor több generáció él együtt, és mindig van otthon valaki az öregekkel. El kell fogadni, hogy az átlagember nem tud szakszerű ápolást biztosítani. És nagyon szomorú, hogy sajnos nagyon kevés olyan intézmény van, ahol ezt megfizethető áron meg tudják tenni az arra rászorulókért. Sok esetben az idős ember teljes nyugdíja sem fedezi a havi ellátási díjat amiben még nincs benn a gyógyszer, a tisztálkodási szerek, stbstb. Azt gondolom ebben és fejben is van még hova fejlődni.

2018. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
79%

Mit érdekel más vmnye? Én is otthonva fogom adni apát, ha ugy látom szükségesnek.


Egy demens embert NEM gondozok többé, , egyszer elég vol tönkremenni közben.

2018. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%
Látom azért ide is idekeveredik pár idióta, aki nem érti.
2018. aug. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
78%
#21-es, te ápoló vagy? Inkább ne gondozz majd idős koromban. Normális ember megérti, hogy egy nap 24 órából áll, az ember dolgozik, hogy megéljen, nincs idő súlyos beteg ember gondozására. Azért azt ne várjuk már el, hogy egy egészséges családtag belerokkanjon egy beteg ember 0-24-es ápolásába.
2018. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
90%

Ne foglalkozz velük! Könnyű dumálni! Jöjjenek és csinálják!

Aki nem élte át, nem tudja mivel jár ez az egész, meg egy otthon sem két fillér!

2018. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne foglalkozz ezzel,nálunk ugyanez a helyzet áll fent a családban..Persze az Én szüleim ápolták a mamát de miután már Ők sem bírták,beadták a környék legjobb idősekotthonába..Erre jöttek a nagy megmondó rokonok akik mindent jobban tudnak...
2018. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!