Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van 2 szépkisunokám, és nem...

Van 2 szépkisunokám, és nem szeretnek enni, csak az édességet ennék állandóan. Baj az, ha én azt mondom nekik, hogy annak leszek a barátja aki megeszi a levest, , és a másodikat?

Figyelt kérdés
Engem mint nagymamát ez nagyon bosszant. (Anyuka nem nagyon tud főzni) -és ő sem valami nagy evéős, van, hogy csak este eszik, , de csak nasizik inkább! Na most én azt találtam ki, hogy rávegyem a kicsiket az evésre, (ha apa főz! ), hogy annak leszek a barátja, , aki megeszi a leveskét, vagy a másodikat. Nos erre anyuka: ki ne találjak már ilyet! -egy gyereknek, hogy lehet ilyet mondani? -rosszul tettem ezt?
2019. febr. 23. 18:09
1 2 3 4
 11/37 Bogus20 ***** válasza:
55%
Csak azzal lehet szabályozni az evésüket, hogy nem elérhető az édesség, és csak normális kaja van, nem tudom mennyire lehet ezt így megoldani, hogy az anyuka ezt másképp látja. Az étkezés ideje meg hogy mit főzzünk a szülő döntése, de hogy mennyit egyenek az egészséges ételekből abba nem szabad és felesleges is beleszólni. Amint megérzik a gyerekek, hogy manipulálni akarják az evésben őket, játszmát csinálnak a dologból és aztán élvezik a figyelmet, mindegy hogy az pozitív vagy negatív. Szerintem az én gyerekem is azért eszik olyan jól, mert nem csinálok vitatémát az evésből és soha sem mondom neki hogy "egyél" és evések végén nem vonok le nagy következtetéseket hogy " most rosszul vagy jól evett" és nem dicsérem vagy szidom ez alapján, hisz ne a kedvemért egyen, hanem azért mert éhes és ízlik neki. Szóval édességet eldugnám, aztán amikor ebédidő van akkor egyen mindenki levest amennyi jól esik, beszélgessenek egy jót csak ne az evésről meg az ételről, és nem kell azon sem feszülni, ha egyesek semmit nem esznek.
2019. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
43%
10-es egy rakat marhaság,amit írsz.
2019. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
72%
En sem tartom jó ötletnek, ha csak nem azt akarod nekik megtanítani, hogy a szeretettel és érzelmekkel manipulálni, zsarolni helyén való dolog.
2019. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha nagyon segiteni szeretnel, talan igy probald.:


Meseleves vagy nyakleves?


- Mi lesz ma az ebéd? – érdeklődik a négyéves kislány.

- Zöldborsó leves, krumpli főzelék, fasírt.

- De én azt nem szeretem – görbül sírásra a kislány szája.

Anyuka sóhajt. Most mit mondjon? A tükörtojást és spagettit leszámítva semmit sem eszik meg a gyerek. Próbálta már kedvesen:

- Gyere, kóstold meg, meglátod milyen finom.

Máskor alkudozott vele:

- Na, csak öt kanállal egyél, és aztán jöhet a süti.

Volt már, hogy elvesztette a türelmét, és kiabált. Végül dühében elzavarta a kislányt az asztaltól. Utána persze bánta, de már nem volt mit tenni. Azt is elhatározta, hogy szigorú lesz:

- Addig nem mehetsz játszani, amíg el nem fogyott az ebéd!

Mindegy. Akármit főz, akármit mond, a kislány nem eszik. Pár falatot ugyan sikerül beleimádkozni, de minden étkezés nyűg.

Aztán egy nap zellerkrém levest küld a nagymama kóstolóba. Nagyon finom, de anyuka tudja: a kislány megkóstolni sem lesz hajlandó. Aznap délelőtt annyi a tennivaló, hogy nincs idő külön főzni a gyereknek. Ha nem eszi a levest, hát éhen marad. De amikor kiszalad a kislány a konyhába, hogy megkérdezze, mi lesz az ebéd, az anyja hirtelen ötlettől vezérelve azt mondja:

- Meseleves.

- Az mi? – tátja el száját a kis copfos.

- Olyan leves, hogy ha szépen eszed, mesélek közben.

- És mit mesélsz?

- Majd meglátod. Nagyon izgalmas lesz.

Bár még csak tizenegy óra múlt, a kislány nyafogni kezd:

- Éhes vagyok. Mikor ebédelünk már?

Mire eljön az ebédidő, a kislány már könyörög, hogy egyenek végre. És csodák-csodája, amíg anya halkan mesél neki fejből, fogy a zellerkrém leves. Utána a második fogás is eltűnik a tányérból.

- Ma nagyon finomat főztél! – dicséri anyját a kicsi. - Mikor lesz megint meseleves?

- Ma zellerből készült a meseleves. Holnap paradicsomból lesz. Jó?

- De mesélsz hozzá? – aggodalmaskodik a kislány.

- Hát persze.


- Nem vagy normális – mondja a szomszédasszony, amikor a kislány édesanyja elmeséli, hogyan eteti a gyereket. – Csak elkényezteted. Én már rég odacsaptam volna, ha a gyerekeim nem ennék meg az ebédet.

A kislány anyja nem válaszol. Ő nem tud odacsapni. Hetek-hónapok múlnak el, és a kislány egyre többféle ételt hajlandó megkóstolni. Zellerkrémlevest már mese nélkül is eszik. Néha, vészhelyzetben azért előkerül a mesevarázslat.

- Kóstold meg a szilváslepényt – kínálja a nagymama.

- Nem szeretem. – húzza el száját a kislány.

- Kóstoltad már?

- Nem. De nem szeretem – makacskodik a kicsi.

A nagymama sóhajt. Igaza van. De a kislány anyja már tudja, mit kell tenni:

- Mesélek neked a pásztorfiúról, aki úgy szerette a szilváslepényt, hogy nem is akart mást enni.

- Jó – egyezik bele a kislány, és boldogan hátradől.

A mese végén elgondolkozik, majd a nagymamához fordul:

- Teszel nekem porcukrot a szilváslepényemre?


Néhány nap múlva anyukának gyanússá válik a csönd a gyerekszobában. Nagyobb zsivajhoz szokott. Aggodalmasan lép az ajtóhoz, bekukucskál. Négyéves kislánya a babaágy mellett ül kötényben, kezében fakanállal. Kedves, türelmes hangon magyaráz öt hónapos húgának:

- Akkor most mondok neked egy mesét a babáról, aki nem akart rendesen szopizni.

Anyuka csendben mosolyog. Lehet, hogy a kicsi jó evő lesz?


Farasztobb, mint az erzelmi zsarolas, de talan bevalik, ha meg megsem, legalabb nem rontottal a helyzeten.

2019. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Nagymama, nagyon megértelek. Sajnos rengeteg anyuka nem tud, vagy pokoli rosszan főz. Az esetleg nem lenne megoldás, ha megtanítanád a menyed néhány egészséges, könnyen elkészíthető ételre? Ha komolyan elbeszélgetnél erről a szülőkkel, mert sajnos sok gyerek csak az óvodában, vagy az iskolában lát levest, főzeléket. Otthon megy a szemét kaja: pizza, mc donalds, felvágottak és a nasik.

A lányom ovis barátja mondta egyszer, hogy itt olyan jól főznek, minden nap többször repetázik. Anyuka majd' elsüllyedt. A helyes étkezés nagyon fontos. Együtt, egy asztalnál, lehetőleg azonos időben szépen megterítve, nem pedig a tévé előtt valamit bekapkodva. Nem is tudnék ennyi szemetet adni a gyerekeimnek. A nagyobb fiam osztályában 26-an járnak, nem túlzás, hogy a fél osztály kövér.

2019. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
38%

Ha az anyukát nem zavarja ahogy esznek a gyerekek ne szólj bele. Minden családnál más a szokás, náluk ahogy leírtad nincs rendes étkezés anya részéről.


Itthon sem a kaja körül forog minden. Nem fogom magam kiidegelni mert a gyerek nem eszik. Azt sem akarom, hogy a kaja legyen a mindenük.

Akkor esznek amikor éhesek, nasi van bármikor de mértékkel

2019. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
65%
És te, 16-os, hogy képzeled, hogy leöregzel csak így ismeretlenül bárkit? Lehet, csak 40 éves a nagyi....
2019. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
Mér ezzel mi rosszat montam?
2019. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
72%

" ha megtanítanád a menyed néhány egészséges, könnyen elkészíthető ételre? "


A gyereknek apja is van? Nem csak a nő feladata a gyerek és főzés.

2019. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
32%
Mi az, hogy nincs köze?? De van köze, ha az unokáit szeméttel etetik. A kedves anyuka akkor se sértődjön meg, ha nem vigyáz meg főz rájuk, amíg ő kikapcsolódik. Akinek gyerekei vannak, vegye már a fáradtságot, hogy megtanul rendesen főzni, még az állat is normálisan táplálja a kicsinyét!
2019. febr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!