Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van 2 szépkisunokám, és nem...

Van 2 szépkisunokám, és nem szeretnek enni, csak az édességet ennék állandóan. Baj az, ha én azt mondom nekik, hogy annak leszek a barátja aki megeszi a levest, , és a másodikat?

Figyelt kérdés
Engem mint nagymamát ez nagyon bosszant. (Anyuka nem nagyon tud főzni) -és ő sem valami nagy evéős, van, hogy csak este eszik, , de csak nasizik inkább! Na most én azt találtam ki, hogy rávegyem a kicsiket az evésre, (ha apa főz! ), hogy annak leszek a barátja, , aki megeszi a leveskét, vagy a másodikat. Nos erre anyuka: ki ne találjak már ilyet! -egy gyereknek, hogy lehet ilyet mondani? -rosszul tettem ezt?
2019. febr. 23. 18:09
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jó ötlet. Ez színtiszta érzelmi zsarolás. Én nem tűröm az érzelmi zsarolást senkitől. Párom abban nőtt fel, meg is lett a következménye felnőttkorában. Érzelmi roncs lett. Te is ezt akarod? Ne csináld.
2019. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
91%

Nem elég, hogy érzelmi zsarolás, még baromság is. Európa legelhízottabb nemzete a magyar, én azzal, hogy heti egyszer sportolgatok meg nem vagyok túlsúlyos így harminc fele (plusz leszoktam a dohányzásról) már bőven a felső 30%-ban vagyok, ami egészen siralmas. A gyerekeket nem arra kell rászoktatni, hogy megegyék a rántott húst meg a csirkepaprikást a az édesség helyett, mert sokkal beljebb nincsenek attól, hanem arra, hogy egyenek minél több zöldséget, fogyasszanak zöldségleveket, igyanak napi 1-1.5 liter vizet, kortól függően, kerüljék a feldolgozott élelmiszert.


Viszont ezt sem lehet úgy elérni, ahogy megpróbáltad. Sőt. Ez valami egészen elképesztő hülyeség, amivel csak ártani lehet.

2019. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó : azért nem egyenlő a csirkehúsleves és a töltött paprika a folyamatos édesség és nasi evéssel.

Egy egészséges, sokat mozgó gyerek nem hízik el a csirkepaprikástól.

2019. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez a barátosdi sima érzelmi zsarolás.

Miért nem tanítottad meg a fiadat jól főzni? Akkor főzhetne egészséges kajákat a gyerekeinek és meg lenne oldva a gond.


Egyébként a nagyszülőknek alapvetően nincs beleszólásuk a gyereknevelésbe, mert nem az övék a felelősség. Bármi van, a szülőt veszik elő, mivel hivatalosan ők és csakis ők felelnek a gyerekért. (Más szavakkal: Ők viszik el a balhét, szóval ők a főnökök.) Ez néha jó, néha rossz, de ez van, bele kell törődni.

2019. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem legjobb.

Sokkal egyszerübb és észszerűbb az kap édességet aki rendesen ebédel.

2019. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem, ez sem ésszerű. Ha az édesség jutalom, az a legjobb út a cukorfüggőséghez.

Nálunk ez az elv: A "rendes" ebéd is finom, azt is élvezzük, de ha valaki nem kér vagy nem szereti, akkor eszik később, vagy eszik mást. Nem nagy ügy. Néha édesség is van, de nem túl sok, mert nagy mennyiségben nem egészséges.

2019. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértünk a témától nem a kaja minősége a gond hanem a mennyisége. Hasonló szavaka de talán ha többször elolvassák talán sikerül megérteni.


Naszóval. Ne zsarold őket nem nem jó dolog,és előbb-utobb kiszúrnak veled.

Aki rendesen kajál az kap nasit. Ami lehet mondjuk gyümölcs is.

Meg gyerekeket is meglehet kérdezni,hogy mit akar enni. Nyilvan csoki,nasi stb de arra is van válasz:És előtte?

2019. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!