Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nemsokára megszületik az...

Nemsokára megszületik az unokám, és úgy gondoltam, hogy egy diplomata táskában készítek neki egy idő kapszulát, amit a 18 születésnapján bonthatnak fel neki. Ti milyen dolgokat raknátok egy diplomata táska méretbe, ami jól tükrözi a mai kort?

Figyelt kérdés

(Papír) A születésnapon megjelenő napi és heti újságok mellett, az élelmiszer és a műszaki áruházak szóró újságai és a EU választással kapcsolatos politikai pártok szóró lapja.

(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát, különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman, és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka, ki nevet a végén társasjáték, stb.

A stb.- ben kérek segítséget,



2019. márc. 4. 12:04
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
64%
Én eleve nem diplomata táskába tenném. Az is kb. 30-40 éve volt divat.
2019. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
78%

Hihetetlen, hogy egyesek MÉG EZT IS tudják fikázni.


Kérdező, aranyos és megható ötlet. Én tennék bele a születése napján készült családi képet, egy ma divatos bébi ruhát, az övéi közül akár, ma divatos ékszert.

2019. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
12%
Amikor megszületett a gyerekünk apám is akart elpakolni újságokat, de szerintem tök felesleges! Legalábbis engem marhára nem èrdekelt volna ilyesmi
2019. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon jó ötlet. A születese napján megjelent napilapok -jó ötlet. Meg egy tv újság.Es amit valaki írt- azon a napon készített fényképeket. A házukról ahol lakik a baba, meg a városról, bármiről. En tennék bele (ha mar a 18 evesre gondolok) egy születési évéből egy üveg házi pálinka. Mi ezt raktunk félre a fiúnknak. Aztán amikor kinövi az első rugdalózók egyiket, elkernem az anyukától és azt is betenném. Szerintem nem kell nagy mennyiseg inkább ilyen szemelyes dolgok. És arra gondoljunk hogy 18 evesen bontja ki, ciki dolgok ne legyen benne) a pendrive jó, esetleg pár kis üzenetet rá a családtagoktól. A többi adathordozót én 26 évesen már nem használom, azok nem korhűek.
2019. márc. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jó ötlet. A születese napján megjelent napilapok -jó ötlet. Meg egy tv újság.Es amit valaki írt- azon a napon készített fényképeket. A házukról ahol lakik a baba, meg a városról, bármiről. En tennék bele (ha mar a 18 evesre gondolok) egy születési évéből egy üveg házi pálinka. Mi ezt raktunk félre a fiúnknak. Aztán amikor kinövi az első rugdalózók egyiket, elkernem az anyukától és azt is betenném. Szerintem nem kell nagy mennyiseg inkább ilyen szemelyes dolgok. És arra gondoljunk hogy 18 evesen bontja ki, ciki dolgok ne legyen benne) a pendrive jó, esetleg pár kis üzenetet rá a családtagoktól. A többi adathordozót én 26 évesen már nem használom, azok nem korhűek. Vennék bele egy (ha már óra) egy rendes karórát. A mechanikai csörgő óra fogalmam sincs mit jelent, de szerintem az félrevezetés. Ha en nem ismerem, nem használom, lehet más sem ismeri. Meg en raknék a mai pénzekből (érmékből) és 500-ezresből 1-1 darabot. A politikát ne keverd bele
2019. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem tehetsz bele olyat is, amit gyűjteni szoktak, és 18 év múlva akár értékes is lehet. Pl. mikor én voltam gyerek, akkor a Star Wars, és ma egy bontatlan játék sokat ér. Most kb. ugyanilyen mánia a Trónok harca. Valami ilyesmit tennék bele. (Amúgy is jellemző az elmúlt pár évre.)
2019. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
13%

Ez mind felesleges szemét már egy mai fiatalnak is, éppen úgy, mint egy 3 évesnél régebbi telefon is.


Jobb ha kötsz neki egy babakötvényt, filmezel, fényképezel családi eseményeken. Még az sem biztos, hogy valóban értékes régi tárgyakat értékelne (pl. ékszert, svájci órát, drága porcelánt, ezüst étkészletet, festményt).

2019. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17%

És hogy ezek mit jelentenek mai fiataloknak:


csörgőóra: dédinél van, vicc

VHS, hangkazetta: nagypapi garázsában van, ők sem használták már vagy 20 éve

pendrive, mp3 lejátszó: fater még nem dobta ki, de már ő sem használja ezeket, semmi értelműk amióta van okostelefon meg mindenfajta felhőszolgáltatás.

2019. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
14%
Újság, szórólap: csupa szemét, ami megy a szelektív tárolóba.
2019. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
93%

Bocsi,nem olvastam végig a válaszokat, szóval lehet, hogy írták már... De a netről nyomtatnék ki print screen-elt dolgokat, akár a gyakoriról, akár ezt a kérdést is, vagy egy facebook-üzenőfalat, egy insta-oldalt. Vagy telefonról képernyőképeket (ha nem tudod, mik ezek, kérj segítséget fiatalabbaktól,ők tudni fogják) okostelefonról, akár egy átlagos telefon kezdőképernyőjéről egy képernyőfotót, Google-ről, Gmail-ről :)

Tennék bele nyomtatott fotókat átlagos élelmiszerboltról, ruhaboltról, villamoson/buszon/utcán készült pillanatképeket :) Vagy akár háziorvosi váróteremben készültet, piacosat, bármit, ami a mindennapi életet valósághűen ábrázolja.

Ha lány az unokád, lehet, hogy tennék bele egy darab betétet is, de komolyan, szerintem érdekes és vicces lesz 18 év múlva, hogy 2019-ben milyeneket árultak ;)

Tennék bele egy saját magam által írt kéziratot arról, hogyan telt a mai napom, miket csináltam, ehhez milyen eszközöket használtam. :)

Tennék bele golyóstollat, ceruzát is... csak az Isten tudja, használni fogják-e 20 év múlva....

2019. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!