Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nemsokára megszületik az...

Nemsokára megszületik az unokám, és úgy gondoltam, hogy egy diplomata táskában készítek neki egy idő kapszulát, amit a 18 születésnapján bonthatnak fel neki. Ti milyen dolgokat raknátok egy diplomata táska méretbe, ami jól tükrözi a mai kort?

Figyelt kérdés

(Papír) A születésnapon megjelenő napi és heti újságok mellett, az élelmiszer és a műszaki áruházak szóró újságai és a EU választással kapcsolatos politikai pártok szóró lapja.

(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát, különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman, és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka, ki nevet a végén társasjáték, stb.

A stb.- ben kérek segítséget,



2019. márc. 4. 12:04
1 2 3 4
 21/36 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

"(Papír) ..." Mind jó ötlet. Raknék bele egy Playboyt is. Ha fiú azért, hogy milyen módon ábrázolták a testiséget régen. Ha lány, azért, hogy mi módon is értékesítették a női testiséget.

"(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát" Nem használatos. Ma már a mobiltelefon dívik.

"különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman" Nem használatosak. A CD sem. Helyette: SD kártya, DVD; streaming előfizetés papírjai.

"és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka" Jó ötlet.

"ki nevet a végén társasjáték, stb." Régies. Helyette: Catan telepesei, Carcassone, Pandemic.


Stb. javaslat:

Egy használt okostelefont a leggyakoribb játék és egyéb (naptár, vonalkódolvasó, Tinder) szoftverekkel. Az akkut vedd ki belőle!

Lejárt bankkártya.

Közüzemi számla, ha még papíron intézed.

Idei kedvenc film DVD-je dobozostul (hátha olvasható lesz még).

Valami népszerű konzolos játék DVD-je.

2019. márc. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
82%
OFF: Nagyon jó nagyi leszel. Olyan aranyos vagy.. :)
2019. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
94%
Nem fikázás, de ha mai dolgokat kér, az nem a vhs kazi. Nem hiteles, 18 év múlva azt hiszi, hogy 2019-ban még kazettán nézünk filmeket.
2019. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
85%
Ha idő közben is tudsz beletenni , akkor szerintem jó ötlet minden évben beletenni egy rola készült portrét. Vagy egy albumot sok szép emlékkel :)
2019. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
16%

A mostani gyerekek (y-generáció) sem tudja ezt értékelni. Gondolj bele, megtudja, hogy vár rá egy csomag 18 évesen. Kocsikulcsot, lakáskulcsot vár...mekkora csalódás lesz, egy cikk a tolvaj fideszről. :(

Az alap ötlet baromi jó, de más kéne bele.

Nem tudom mi.

2019. márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
72%

Kedves utolsó:


Szerintem az, hogy lát majd egy-egy cikket O1G-ről, nem zárja ki azt, hogy kap kocsikulcsot és/vagy lakáskulcsot.

2019. márc. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
39%

Ha már időkapszula, akkor legyen aktuális, hiszen azért időkapszula. A mechanikai csörgő óra, VHS és hang kazetta, walkman, és és mp3 lejátszó, rubik kocka nem éppen az.


Tehetnél képeket, videókat, amiket elkattintasz a gyerek születése napjátől pl 1 éves koráig, de senki nem nézhetné meg. Mondjuk amin szeretetittasan kezedbe veszed az unokát, dedelgeted, eteted, játszasz vele, stb. Ez személyes és aranyis is. Csak hívd is elő, mert lehet 1 pendrive már nem lesz kiolvasható 18 év múlva :D

2019. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
60%

Kötvényt, valami hosszú állampapírt.

Bort,ami idővel nemesedik pl Tokaji

2019. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
48%
Unokahugim születésekor fotózgattam párat aznap, hogy lássa, milyen volt a világ 2018-ban. Kár, hogy több fotót nem csináltam konkrétan aznap.
2019. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon aranyos ötlet!

A képeket már sokan írták, szerintem az nagyon jó ötlet, és szerintem úgy lenne a legkorhűbb ha egy sd kártyára mentenéd őket, nem pedig kinyomtatnád. Itt lehetnének mostani képek a szüleiről, a lakóhelyetekről (szerintem magát a házat, szobákat is érdekes lehet lefotózni, valamint a tágabb környezetet is, pl. a város/falu nevezetességeit, ismertebb helyeit)

Ezek mellett egy mai okostelefon valóban érdekes lehet, akár olyan is jó ami már nem működik, de ne legyen 2-3 évnél régebbi, mert ezek elég gyorsan változnak néhány év alatt is. (Ha ez nem megoldható, akár egy fotó is elég lehet a telefonról + néhány screenshot és videó arról, hogy használat közben hogy nézett ki.)

Emellet az idén, illetve a születése hónapjában megjelent híres filmek, zenék könyvek (és ha már könyv, akkor az ebook olvasót is muszáj megemlítenem, az is elég felkapott mostanában)

És ami még érdekes lehet, de nem láttam, hogy eddig írta volna valaki, az esetleg a youtube és a youtuberek. Néhány mostanában felkapott videót érdekes lehet letölteni, és feltenni az elején említett sd kártyára mert ez szerintem remekül bemutatja, hogy mivel töltötték az idejüket a mai fiatalok. (Itt lehetne egy gameplay videó, valamelyik Pamkutya paródia, és Dancsó Péter [Videómánia] valamelyik videója, és egy mostanában híres zene, akár klippel együtt)

2019. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!