Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nemsokára megszületik az...

Nemsokára megszületik az unokám, és úgy gondoltam, hogy egy diplomata táskában készítek neki egy idő kapszulát, amit a 18 születésnapján bonthatnak fel neki. Ti milyen dolgokat raknátok egy diplomata táska méretbe, ami jól tükrözi a mai kort?

Figyelt kérdés

(Papír) A születésnapon megjelenő napi és heti újságok mellett, az élelmiszer és a műszaki áruházak szóró újságai és a EU választással kapcsolatos politikai pártok szóró lapja.

(Tárgyak) Egy mechanikai csörgő órát, különböző adathordózókat, VHS és hang kazetta, walkman, és pendríve és mp3 lejátszó. Rubik kocka, ki nevet a végén társasjáték, stb.

A stb.- ben kérek segítséget,



2019. márc. 4. 12:04
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
79%

Én raknék bele sok fényképet. Olyanokat amik a házat, utcát ábrázolják, illetve a családtagokat. Úgy lenne a szép ha kinyomtatnád és rá is írnád, hogy ki kicsoda. Egy családfa. Amikor gyerek voltam akkor suliba kellett családfát csinálnunk és felhívtuk mamáékat, akik tudták az o dédmamáik nevét is. Sajnos a lap elveszett és a nagyszüleim sem élnek már. A szüleim meg sokkal kevesebb nevet tudnak felidézni. Jó lett volna, ha akkor ezek megvannak. VHS-t nem raknék bele, mert már nem ez a kor. A pendrive is már megy ki a divatból, szerintem 18 év múlva már nem fogja tudni min lejátszani, mert nem lesz usb bemenet a gépeken, illetve lehet nem lesz kompatibilis rá.


Plusz én összegyűjtenem azokat a véleményeket fórumokról akik szerint a globális felmelegedés nem nagy dolog.

2019. márc. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként én is örülnék, ha ennyi mindent tettek volna el nekem, mondjuk az újság még megvan, amiben benne vagyok a születések rovatban (nem tudom, ilyet szokás-e még), és vicces olvasni benne a híreket, az imperialista nyugat fikázását (öreg vagyok, 'szameg :D)
2019. márc. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Csalådi fotókat,max lakåsunkrol környékről .måst nem .
2019. márc. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Bferike ***** válasza:
48%

Rubic kocka, VHS, walkman ?

Mechanikaiiiii csörgőóra ??? Talán mechanikus !

MEnnyit is írunk 1982-t ? Ja nem, 2019-et !!!!!


-Iphone (a legújabb,legdrágább típus).

-A Soros-terv bőrbe kötött változata.

-Egy befőttes üvegben Magyarország szabad levegőjének utolsó példánya.

-Néhány Erzsébet utalvány.


A tréfát félretéve az egyes pont helyett, egy egyunciás un. aranylemeznek majd nagyon fog örülni 18 évesen az unoka !

2019. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

-Olyan képek a születése utáni 1-2 évről ahol minden élő felmenője jól és tisztán kivehető, vele együtt.

-Ha később lesznek olyan játékai amit megun, de előtte évekig tolta, azt is bele tenném (matchbox, babák, bármi).

-Olyan tapasztalati bölcsességeket, amelyeket addig a kedves nagyszülő a születéséig megszerzett, jótanácsok az életre, mire figyeljen párkapcsolatban, tipikus receptek amiket nagyon szeret, és minden más ami a családra jellemző, stb.

-A születése napján megjelent mindennemű hír, az jó, támogatom, ha csak neten jelent meg, akkor kinyomtatni.

-Videófelvételek arról hogy mennyi minden jót kívánnak neki az életben, és a tapasztalati bölcsességek mellé egyéb mást is lehetne felvenni.


A pénz bagatel, megfogja keresni magának!


Szerintem ezek fontosabbak, nekem már mindenkim meghalt és örültem volna egy ilyen csomagnak.

2019. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
82%

Tárgyak közül adathordozónak egy memóriakártyát, esetleg pen drive-ot tennék bele. Mi már cd-t, dvd-t sem használunk egyáltalán. Valóban a legutóbb lecserélt okostelefon is jó ötlet.

Én simán tennék bele valami jófajta piát is (vodka, whisky, pálinka), ami 18 év múlva csak még jobb lehet.


Rubik kockát biztosan nem, az 18 év múlva is pont ugyanolyan lesz, mint most. Ki nevet a végén pedig már most is elavult, túlnőtt a világ az egyszerű lép+dob társasokon.

Mai kornak megfelelő társas lehet mondjuk egy uno vagy dobble, esetleg aranyásók, ha számít, hogy kis helyet foglaljon. Esetleg Hive.


Mai fiatalok körében még elterjedt "játék", ami 18 év múlva már sehol nem lesz: Spinner (oké, tudom, ennek is leáldozóban), intelligens gyurma, slime, peonza, geomag...


És simán vennék az időkapszulába valami kis dobozos éppen aktuális legot. Star wars, lego movie, Bosszúállók, ninjago, Harry Potter, tk akármi, ami most tömegcikk. 18 év múlva egy originál bontatlan készlet egy kisebb vagyont is érhet akár. Persze azon felül, hogy érdekes.


És biztosan vennék egy friss, idei megjelenésű ifjúsági, vagy YA könyvet... ami elvileg 18 év múlva pont az ő korosztályának fog szólni, de érdekes felvetés, hogy mennyire fog tudni azonosulni vele.

2019. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!