Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/275 anonim ***** válasza:
59%

#57: nem, eszek tojást, meg tejtermékeket is. Zöldségeket is, de azt vagy köretnek, vagy normálisan kirántva (tojással).

Önmagában nem lakok vele jól.

És nem, nem zabálni megyek, de nem is szeretnék éjfélkor kiájulni az éhségtől.


Tehát nálam 3 opció lenne:

- vagy viszek kaját

- vagy rendelek egy pizzát

- vagy korábban lelépek, és otthon eszek, vagy útközben

2019. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/275 anonim ***** válasza:
75%

Az ötletes, hogy ilyen sokféle vegán ételt csináltatttok. Viszont én is rosszul vagyok a nagyon sok zöldségtől, mint általában úgy mindenki. Lehet, hogy Ti már hozzászoktatok. de az emberek többsége nem, főleg nem az idősebbek.


Az se jó, ha valaki lemond a saját elveiről, de azért ez már önzőség. Valahol az arany középutat kellene megtalálni.

2019. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/275 A kérdező kommentje:

Még annyit tennék hozzá a hüvelyes témához, hogy jól kell elkészíteni. Az áztatólevet le kell önteni többször és az első forrás után is érdemes kicserélni a vizét. Ezzel teljesen el lehet kerülni, hogy pufasszon.

Magát a problémát megértem, francnak sem hiányzik a bélgáz utána, tényleg kellemetlen.

Köszi a válaszokat!

2019. aug. 10. 11:38
 64/275 anonim ***** válasza:
36%

"A másság elfogadása nálunk minden szinten még gyerekcipőben jár"


A kérdező elfogadja a másságot?? Nem! Rá akarja erőlretni a másságát másokra, és szarik arra hogy mások nem vegánok.

2019. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/275 anonim ***** válasza:
61%
Nem olvastam el a válaszokat, de én elmennék. Hogy jogos-e, ha ők nem mennek? Végülis nem kötelező. Ebből megtudhatod, mennyire vagytok fontosak számukra. Én egyszer egy vegán vendég kedvéért vegán étterembe mentem, a minestrone levest leszámítva nekem rettenetes volt minden, de miatta elviseltem, pedig nem is szeretem különösebben.😃
2019. aug. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/275 anonim ***** válasza:
69%

Talán ezt még elolvasod.


Abszolút húsevő vagyok. Gigantikus mennyiséget vagyok képes bekebelezni ezekből. Az állatok levágása semmiféle rossz érzést nem kelt bennem. Sokszor vettem részt falusi disznóöléseken, ahol én is lefogtam a visító disznót.


Ezek után mondom: elmennék. Először is hülyeség, hogy ne lakna jól az ember. Az nem lakna jól, aki válogatós. Én azt eszem meg jóízűen amit elém raknak. Itt a felsorolás azt mutatja, hogy változatos lesz az étel, ill. a sütemények íze is ugyanolyan lesz. Akkor meg miről beszélünk?

Én az egészet úgy fognám fel, mintha lenne egy külföldi rokonom, aki maga kultúrája szerinti ételeket eszi, tehát ilyenek lesznek az ő esküvőjén. Vagyok annyira nyitott, hogy kíváncsi lennék azokra az ételekre, azokra az ízekre is.

Akik visszamondták, ők meg nem nyitottak. És értésedre adták, hogy ők leginkább enni mennek oda. Szerintem ilyen vendég nem hiányzik senkinek.

2019. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/275 anonim ***** válasza:
60%

Én egyszer voltam vegán esküvőn. A fiatal pár hasonlóképpen mint te gondolkodtak. De ők nemcsak vegán ételekkel várták a vendégeket. Volt hús, tojás minden. Még csak nem is a házukban főzték, hanem úgy rendelték a húsos kajákat. Én akkor megkostoltam a hüvelyes töltött káposztát. 3 napig úgy fingottam mintha kötelező lett volna. Annyira felfújt, házot csinált a sok zöldség, főleg a hüvelyresek, hogy elég kínos volt fogászati asszisztensként a beteg mellett finganom, mert visszatartani sem tudtam.

Akkor megfogadtam, többé nem eszek hüvelyes ételeket. Án így személy szerint ha nem tditelnél meg mint vendéget azzal, hogy gondolsz a nem vegán vendégek étkezésére is, nem mennék el. Elmennék az önkormányzati, ha van a templomi esküvőre, utána a fogadásra már nem.

2019. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/275 anonim ***** válasza:
88%

Kiegészítés:

Ha pl. egy muzulmán vagy zsidó ismerősöm hívna a maga lagzijára, természetes lenne nekem, hogy SENKI nem fog disznóhúst enni, nemcsak az ifjú pár, meg a velük egy valláson levők. Ha hindu ismerősöm hívna, akkor nem lenne marhahús feltálalva. És ezek nekem mind természetesek lennének, pedig csöppet sem vagyok egy multi-kultit kedvelő ember.

2019. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/275 anonim ***** válasza:
54%

69-est se értem ("Akkor megfogadtam, többé nem eszek hüvelyes ételeket.") Én, a nagy húsevő, pont a héten csülkös bablevest főztem, méghozzá jól megsóztam. 3 napig azt ettem! Kicsit jobban mentek a szelek, másnap reggel reggeli előtt mentem nagy WC-re, de ez a napközben elfogyasztott szilváktól is lehetett. Ennyi.

69-es, ha neked ez ekkora panaszokat okozott, akkor az vagy romlott volt, vagy rossz az emésztésed.

2019. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/275 anonim ***** válasza:
65%
Mindenképpen elmennék, nem is kérdés. Amúgy is nyitott vagyok a különleges dolgokra ételekre. Nekem is rosszul esne helyedben a viselkedésük de próbáld ezt elengedni. Nem tudsz mit kezdeni a begyöpösödött emberekkel. 35/N
2019. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!