Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/275 anonim ***** válasza:
70%

Függetlenül attól, hogy a szélsőséges vegánok miatt nagyon nehezen tudom elfogadni a normálisak jelenlétét, és beismerni, hogy vannak nem bolondok, akik szabadidejükben nem a Deák aluljáróban állnak laptoppal a kezükben:


Bekajálnék előtte mint az állat és elmennék ha félnék a kajától, való igaz, hogy egy jó fél nap+-t kell számolni egy normális esküvőre, de nekem húsevőként sem tűnik vészesnek. Leves tökre oké, rántott és grillezett zöldségek is, gomba pöri is szuper dolog. Ezek valószínűleg egész életükben csak rántotthúst zabáltak és zabálnának most is, nekem rohadtul nem hiányzott az előző esküvőn amin voltam, és annyira rohadtul unalmas hogy minden_egyes_esküvőn csak rántotthús és húsleves van, pedig imádom ezeket a kajákat, de megerőltethetné magát mindenki ilyen téren egy picit.

Azokról a felnőttekről meg hadd ne nyilatkozzak, akik akkor esznek zöldséget ha piros hó esik, gyümölcsöt is meg csak ha az "édösanyukája" felvágja neki kis tálba és villával beviszi a szobájába.


Terített asztalnál még senki sem halt éhen.


Ja szóval én elmennék, lehet előtte a biztonság kedvéért ebédelnék egyet otthon, de csipegetni mindenből lehet. Nem kell mindig arról szólnia, hogy hányásig zabálunk, MERHÁTINGYENVAN.

2019. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/275 anonim ***** válasza:
57%
"Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel." Ha ilyen gázbomba vacakokat ennék, egy hétig beteg lennék. Kinek hiányzik ez? El tudom képzelni, tojás híján miféle rántott menü utánzat lesz.... Utánzat tejföllel.
2019. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/275 anonim ***** válasza:
53%
Aki annyira háborog az egész nap húst eszik? Nincs olyan nap az életében, hogy nem eszik húst és tejterméket, tojást?
2019. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/275 anonim ***** válasza:
64%
Esküvőre mindenki zabálni jár? Eszel egy kis levest, meg zöldséget, lesz rengeteg süti, aztán otthon lehet enni orrvérzésig... szánalmas komolyan, aki emiatt nem megy el.
2019. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/275 anonim ***** válasza:
67%

Emlekszik meg itt valaki,par hettel ezelott volt egy kerdes,a pizzazoban tartando lagzirol meg kb 3 adag dietas kajarol? Akkor mindenki leorditotta a kerdezot,mit gondol,majd harom embernek kulon foznek?Most meg a husevok kovetelnek maguknak a kulon kajat?

En egyebkent husevo vagyok,de nagyon szeretem a vega vegan paleo kajakat is.Porkolt nokedli utan egy ora mulva ehes vagyok,egy jo kis salata utan kb harom oran at nem ehezem meg, mert a zoldsegek rosttartalma sokaig teltseg erzest biztosit.Aki az itt felsorolt menut nyulkajanak tartja,vagy attol tart hogy ehes marad,az egyszeruen a rossz beidegzodes,a rossz etkezesi szokasok es persze a jo kis magyaros korlatoltsag miatt velekedik igy.

2019. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/275 anonim ***** válasza:
74%
Pont az ilyen "kedves" vendégek miatt volt minimál esküvőnk (szülők, nagyszülők, testvérek). A pénzből meg lehet menni nászútra.
2019. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/275 anonim ***** válasza:
57%
Leesett valakinek hogy ez nem a zabálásról szól, hanem arról hogy látványosan le vannak szarva a vendégek, és rájuk van erőszakolva a vegán menü?
2019. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/275 anonim ***** válasza:
60%
Képzeld, én meg IR-es vagyok és érdekes módon a szűk családon kívül mindig le van sz.rva, hogy mit tudok megenni, ott van a süti, persze csak fehérlisztes, cukros... és sosincs semmi amit ehetek. Itt talán aki lemondta az nem ehet zöldséget? Mert nem hiszem. Szimplán tipikus pörkölt-rántotthús kombós magyarok, akik nem látnak át a tipikus esküvői menün: húsleves, leveshús, rántott hús, pöri, töltött káposzta.
2019. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/275 anonim ***** válasza:
65%

"Esküvőre mindenki zabálni jár?"


Igen! Nem tudom mit van ezen mindenki úgy meglepődve. Az ünneplés, gratulációk, köszöntések, megvannak a polgári és/vagy egyházi szertartások előtt/közben/után.

A lagzi az a buliról, kajáról szól. Az első néhány órát alapból a vacsora teszi ki, tehát igen "zabálni" mennek az emberek. Ahány esküvőn voltam ez még mindenhol így volt. Tehát ha nem lenne mit ennem, nem mennék el a lagzira, csak az esküvőre. Mert órákig üldögélni és malmozni otthon is tudok, csak ott esetleg eszek is valami.

Egyébként én laktózérzékeny vagyok, anyukám nem eszik hús, de ez még sose volt probléma, mert ha nem ismert annyira a pár, hogy ezt tudja rólunk, akkor jeleztük nekik, és mindig gondoskodtak róla, hogy legyen külön olyan étel is amit mi is fogyaszthatunk.

2019. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/275 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy, ha egy falatot nem eszik valaki egész este, akkor sem lenne semmi baja. Legalábbis felnőtt, egészséges embernek.

Ez ugyanolyan, mintha az ifjú pár elvi okokból nem inna alkoholt (pl. nazarénus felekezethez tartozók), és itt pattognátok, hogy le vannak sz...va a vendégek, mert nem lehet inni.

Mondom ezt úgy, hogy én is szívesen iszom alkoholt ünnepi alkalomkor.

2019. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!