Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
 251/275 anonim ***** válasza:
42%
Örülök, hogy jól sült el a dolog! Aki meg távolmaradt csupán emiatt, az nem is való az életetekbe. Nem értem, minek megy itt a nagy puffogás egyesek részéről, választék az volt bőven. Az indiai vagy japán konyha sok eleme is beilleszthető a vegetáriánus étrendbe, sőt, van egy háborús szakácskönyvecském is, ott se épp hús hússal-fogások vannak, persze ezek kényszer szülte, de jó receptek... Sok boldogságot ❤️
2019. szept. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/275 A kérdező kommentje:

"szerintem a násznép nem cigizni járt ki hanem rántott húsos zsemlét ettek suttyomban"


Nyilván azért ették degeszre magukat, hogy utána kint még titokban rátoljanak egy kis rántott húst.

Nem tudom miért jó ilyen megkeresedetten a rosszat írni a nagy nap után is. De ez van.

A jó kívánságokat köszönöm.

2019. szept. 11. 12:27
 253/275 anonim ***** válasza:
68%
Egész éjjel jártak a pizzafutárok, mert éhesek voltak a szegény jobbágyok, csak nem akarták, hogy sérüljön az a csepp lelked. Azért jártak ki.
2019. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/275 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó te tudod mert ott voltál. Jah nem, nem voltál ott, de a rosszindulatú megjegyzés kellett. Ezzel csak magadat minősitetted semmiképp a kérdezőt.
2019. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/275 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értem mire jó ez még. Én voltam ott, én beszéltem a vendégekkel, én láttam, hogy mennyit ettek stb. Lehet rossz indulatúskodni, a nap előtt még érdekes is volt. Mostmar semmi értelme, nem volt igazatok, hiába írjátok, hogy sunyiban ettek, ha nem volt rá szükség. De tényleg biztos jobban tudják idegenek, mint én. :)
2019. szept. 13. 06:09
 256/275 anonim ***** válasza:
65%
szerintem az a rosszindulat hogy másokra ráerőltetted a saját hülyeségedet.
2019. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 257/275 anonim ***** válasza:
71%
Én írtam a pizzafutárt. Igazad van, okostojás, nem voltam ott. De te sem! A kérdező meg azt ír, amit akar, mert rajta kívül seni más nem volt ott! És nyilván nem fogja beismerni, ha tényleg az volt, hogy fintorogva nyammogtak a nyúleleségen, és alig várták a "lagzi" végét, hogy bemehessenek az első mekibe egy rendes kajára. Inkább írja azt, hogy a vendégek a sapkájukat dobálták örömükben, hogy vegán kajákat kaptak.
2019. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/275 anonim ***** válasza:
39%
257- es , az okostojás vagyok: én nem irtam hogy a vendégek örültek a vegán kajának mert nem voltam ott, nem láttam. Te viszont kijelented hogy pizzazni meg mekibe mentek, teszed ezt úgy hogy te se voltál ott, szóval nem állithatod hogy így volt. Sajnállak mert süt belőled a rosszindulat, keserű a lelked. Peace !
2019. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/275 anonim ***** válasza:
67%
Én voltam vegán esküvőn, ráadásul az esküvőn derült ki hogy vegán lesz. Egyedül a tésztákból bírtam enni, de azok is tojásmentesek voltak, nem ízlettek. Tudom hogy ez a nagy nap a párról szól, de akkor sem értem hogy miért kell kínozni teljesen feleslegesen a násznépet. Mi például pizzát rendeltünk a szomszéd házhoz és kimentünk megenni mikor megjött. De 2 km-re volt egy éjjel nappali meki, oda is sokan átkocsikáztak. Ebből persze a menyasszony semmit nem vett észre.
2019. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/275 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, mondom vegaként,.hogy te meg azt nem bírod megérteni, hogy attól hogy neked vegán esküvőd volt, attól nem vágtak le kevesebb állatot, nem fejtek kevesebb tejet a tehenektől.


Mert ha 50 évvel ezelőtt lett volna falusi parasztlagzid, ahol az volt a szokás, hogy az esküvő hetének hétfő-keddjén elkezdik leölni a 2 hízó disznót meg a 30 tyúkot, na akkor számított vopna hogy te zöldségeket etetsz az emberekkel és akkor tényleg megmenekültek volna az állatok (egy ideig). De a mai világban (sajnos) ez rohadtul semmit sem számít, mivel már amugyis le voltak vágva az állatok, nem miattatok vágták volna le őket.


Egyébként én vegaként sem jó szívvel ettem volna az ételeket, sajnos elég finnyás vagyok.

Párom 100% hogy semmit nem evett volna, számára ezek a dolgok nem ételek.

De szerintem az én családom sem repesett volna az örömtől, biztosan ki lettek volna akadva és az hallgattuk volna életünk végéig hogy " emlékeztek rá Gizikeék lagziján milyen sza.r kaja volt?"

2019. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!