Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
 241/275 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne lehetne? Szerintem ha nem szólnak egy szót se, hogy vegán ételek vannak, akkor sem tűnik fel senkinek. Mi meg alkoholmentes lagzit szeretnénk, inkább csak olyan kerti grillezés-szerűt, az szerintem sokkal nagyobb felhördülést váltana ki, mint ez. A magyarok nem tudják alkohol nélkül jól érezni magukat manapság...
2019. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 242/275 anonim ***** válasza:
28%

"Mi meg alkoholmentes lagzit szeretnénk"


Úristen xd

2019. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 243/275 anonim ***** válasza:
61%
Ha téged vert volna laposra az apád gyerekként részegen időnként úgy, hogy még most is kiver a víz, ha megérzed valakin a cefreszagot, nem csodálkoznál annyira. Nincs bajom egy kis alkohollal, de a részeg embereket nem bírom. Inkább füvezzenek 😂
2019. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 244/275 anonim ***** válasza:
74%

Vegán vagyok, de szerintem illene valami nem vegán kaját is adni a vendégeknek. Halat, sajtot vagy valamit...nem kellene rá erőszakolni a másikra a vegán kajákat.

Egy alkalom, hogy alkalmazkodniuk kellene, igen. De nem mindenki szereti a vegán ételek, hús helyettesítő készítmények ízét.

Én vegánként se tudom megenni pl a vega kolbászt, hús utánzat kajákat.

Sokan lennének akik éheznek. Lagzira meg azért mennek, hogy egyenek...


Mondjuk én már voltam olyan lagzin ahol el volt zárva a kaja, és csak sajt tallérok voltak az asztalon. Tehát ettől tuti jobb lesz a te lagzid, akármit is szolgálsz fel.

2019. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 245/275 A kérdező kommentje:

"Azt tudod ugye, hogy a kenyér meg a besamel nem vegán?"


A legtöbb kenyér vegàn, tojást és tejet nem szokott tartalmazni.


A besamel margarinból készül, sztem ezt a legtöbb nem vegàn háztartás is szokta használni. Illetve liszt és növényi tej van benne. Ugyanolyan íze van, a besamelt amúgy sem tisztán eszi az ember, hanem felszívja tészta és csókolom.



Jövőhèten lesz, majd megírom hogy zajlott.

2019. szept. 1. 06:40
 246/275 anonim ***** válasza:
79%

Úgyis azt fogod írni, hogy mindenki maga alá csinált a gyönyörűségtől, és ott helyben vegán lett.


Tudod, szerintem te fake vegán vagy. Te csak azért csinálod, hogy elmondhasd magadról, hogy vegán vagy. Leszarod az állatokat, most ez a divat, ezt csinálod.


Hogy miért hiszem ezt? Mert itt lenne a tökéletes lehetőség, hogy megmutass embereknek egy másfajta konyhát, de rosszul csinálod. Ha egy cseppet is ismered az embereket, tudod, hogy ha valami kényszer, annak ellenállnak. Az emberek nem szeretik, ha megmondják nekik, mit csináljanak. De ha van választási lehetőségük, sokkal könnyebb megpuhítani őket.


Ha fele normál, fele vegán lenne, biztos lenne olyan, aki hozzá sem nyúlna a vegán kajához, de biztos lennének olyanok, akik elkérnék bizonyos ételek receptjét. Nem fogod tudni rávenni az embereket, hogy ne egyenek ezentúl húst, de reális cél lenne, hogy valamivel csökkentsd a húsfogyasztást. De nem, te bevágod a full hisztit.


És hogy miért nem fog sokaknak tetszeni, és miért lesznek igenis éhesek? Bár nem vagyok sem dietetikus, sem vegán, de a józan paraszti ész azt súgja, mielőtt életmódot váltok, utána kell járnom az új étrendemnek. Mit kell ennem, ami eltelít és fehérjével tölt fel, mint a hús? Ezt senki nem fogja tudni. Úgyhogy éhesek lesznek. Nem lesz az a 3 hetes sivatagi éhség, de olyan lesz, hogy lehet másnap dupla adag húst fog kívánni.


De legalább az van, amit a hercegnő kíván.

2019. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 247/275 A kérdező kommentje:

Már megvolt a nagy nap.

A kaják jó illatúak és guszták voltak. Mindenki nagyon sokat evett, nem láttam egy vendéget sem, aki csak csipegetett volna vagy semmit nem evett volna.

Sok dicséretet is kaptunk a kaja miatt és az összes kóstolót elvitték a végén haza a vendégeink.

Teljesen pozitív csalódás volt, senki nem hisztizett meg lépett le a mekibe. A legelső vendégek is éjfél után távoztak a gyerek miatt.

Egyébként tényleg jók voltak a kaják, igazán kitett magáért az étterem és a cukrászda is. Meg laktatóak voltak, a sütiből alig fogyott az elején, mindenki degeszre ette magát előtte a főételekkel.


Ha esetleg olvassa bárki, aki hasonlót tervez, én ajánlom. Annyi, hogy legyen nagy választék, hogy mindenki találjon kedvére valót. De szerintem ez a sima menüknél is lehetne így, én húsevőként is untam, hogy mindig húsleves, pörkölt, töltött káposzta meg rántott hús van.

A csőben sült zöldségek szerintem tök jó ötletek voltak és a hidegtál is, hogy nagyon sok féle volt rajta. Meg a több fajta leves is jó ötlet volt szerintem.


Még annyit találtunk ki a végén, hogy legyen frissen facsart gyümölcslé is (nem emlékszem, hogy írtam -e már). Mindenki imádta azt is, jobban fogyott mint a sió meg a többi bolti rostos.

2019. szept. 10. 06:22
 248/275 A kérdező kommentje:

246# miért írnám, hogy mindenki vegàn lett az este után?

Nyílván másnaptól ugyanúgy evett mindenki, mint korábban. Nem az volt a cél, hogy megtérítsük őket, hanem hogy ne kelljen több tucat állatot leölni a bulink miatt. Ennyi, nem izgat, ha másnap már baconos rántottával kezdtek a napot.

2019. szept. 10. 06:26
 249/275 anonim ***** válasza:
56%
Gratulálok nektek, sok boldogságot! Örülök, hogy ilyen jól sikerült, én számítottam rá! Jó lenne tudni, melyik étterem, és cukrászat csinálta ezeket a finom kajákat, esetleg megosztanád velünk, vagy megírod privátban? (Gondolom a cukrászda a Napfényes volt)
2019. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 250/275 anonim ***** válasza:
62%
én a fejemet vertem volna a falba vegán esküvőn, szerintem a násznép nem cigizni járt ki hanem rántott húsos zsemlét ettek suttyomban
2019. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!