Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Vegàn" esküvőm lesz. Jogos,...

"Vegàn" esküvőm lesz. Jogos, hogy több rokonom nem jön el ezért?

Figyelt kérdés

A párommal mindketten növényi étrenden vagyunk, azaz semmilyen állati eredetű terméket nem fogyasztunk (húsok, tejtermékek, méz, tojás stb).

Az étrendünk állatvédelmi okokból van így.

100 fős esküvőnk lesz szeptemberben. Tucatnyi állatnak kellett volna meghalnia azért, hogy legyen az esküvőn hús.

Mi ezt értelem szerűen nem akarjuk,így beleírtuk a meghívòva, hogy növényi ételek lesznek, illetve személyesen is elmondtuk.

Ez annyit tesz, hogy zöldségleves lesz, rántott zöldségek,köretek, saláták, gomba pöri tojás mentes tésztával. Lesz még töltött káposzta is hús nélküli töltelékkel, magföllel.

Éjfélkor zöldség pástétomok és sült zöldségek lesznek kenyérrel. +vegàn kolbász is lesz, házilag készül, nem szójàs.

A sütik és torták növényi tejjel készülnek, tojás nélkül. Illetve rengeteg gyümölcs és gyümölcs saláta is lesz.


Itt jön a probléma, hogy 12!! rokon mondta vissza az esküvőt emiatt. Közölték, hogy ők nem nyulak és nem jönnek el.


Nagyon kiborultam, elképesztően rosszul esik, hogy életünk nagy napját kihagyják, mert nem bírnak ki néhány órát hús nélkül.

Azért írtam le az ételeket, hogy lássátok, nem olyan szörnyű, tényleg mindent megteszünk, hogy úgymond a hagyományos esküvői kaják legyenek..


Ti visszamondanátok ezért egy meghívást?

Mi évek óta a párommal úgy járunk esküvőre, hogy egy falatot nem eszünk, mégsem szóltunk egy rossz szót sem!! Soha nem vártuk el, hogy külön kaja legyen nekünk! Mindig alkalmazkodtunk és örültünk az ifjú párnak..

Tényleg olyan nagy kérés, hogy életükben egyszer ők is alkalmazkodjanak? Annyira rosszul esik. Mit gondoltok?


2019. aug. 10. 10:11
 261/275 anonim ***** válasza:
44%
#258, neked az értő olvasás is gondot okoz? Hol írtam én olyant, hogy SZERINTED örült ennek a mosléknak a násznép? Azt írtam, hogy a KÉRDEZŐ állíthat ilyent nyugodtan, mert egyikünk se volt ott, hogy megcáfolnánk. Az agyadra ment a húsmentes életmód, úgy látszik.
2019. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 262/275 A kérdező kommentje:

"attól hogy neked vegán esküvőd volt, attól nem vágtak le kevesebb állatot, nem fejtek kevesebb tejet a tehenektől."


Ekkora hülyeséget már bocsánat. Egyrészt írtam, hogy mivel az egyik háziállatunk használlat, így emiatt sem szeretnénk húst látni a legszebb napunkon.

Másrészt meg 100 ember nem evett állatit azon az estén, az is számít. Sok kicsi sokra megy.

Egy vegàn éttermet "támogatunk" milliós összeggel, nem egy húsost. A cukrászdában meg több tucat tortát és süteményt kértünk vegàn alapanyagokból. Minden számít.

Lehet nem vágtak le előtte kevesebb állatot a mi kedvünkért, de ha egyre csökken az érdeklődés az állati dolgok iránt, akkor hatással lesz.. Kereslet, kínálat..

5 vagy 10 éve hol volt ekkora növényi tej, sajt, tejföl választék a sarki tescoban? Hol volt pár éve a vega menü a KFC-ben, a burger kingben?

Ha van rá igény, akkor lesznek növényi alternatívák és hosszú távon kevesebb állatot fogunk lemészárolni.


És továbbra sem pizzaztak meg mekiztek a vendégeink, bármennyire is szeretnétek azt hinni. Tényleg mindenki jól lakott, a korlátolt réteg el se jött, ha elolvassátok a kérdést.

2019. okt. 18. 07:28
 263/275 anonim ***** válasza:
67%
Füvet lenyírták előtte? Hány ezer/millió hangya, bogár, szúnyag hallhatott meg... Ezek is ugyanolyan élőlények. Megmentettek pár tyúkot, egy disznót, de közben állatok millió pusztultak el a nagy napotok miatt.
2019. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/275 anonim ***** válasza:
73%
Látom, még mindig nagyon pörögsz. Ha a többi vegán is ilyen idegbeteg, akkor inkább maradok továbbra is a húsevésnél.
2019. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 265/275 anonim ***** válasza:
68%
Megnyugodhatsz, hogy a 100 vendéged fog aznap vacsira húst enni. Majd a hazafelé úton bedobnak valami ehetőt.
2019. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/275 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel az erőszakos és nagyképű vegánkodással amit a kérdező leművel csak ellenszenvesnek tűnik ez a nézet.
2019. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/275 anonim ***** válasza:
15%
Hogy sikerült az esküvő?
2019. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 268/275 anonim ***** válasza:
29%
ja, bocs, nem figyeltem, már leírtad.
2019. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 269/275 anonim válasza:
29%
Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy mind a 12 rokon valójában magasról leszar benneteket. Nagyon gerinctelen húzás volt ezt tőlük.
2019. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 270/275 anonim ***** válasza:
31%
Örülök, hogy jól sikerült az esküvő.:) Nekem tetszett volna a menü, pedig nem vagyok vegán, de egyáltalán nem zavar, ha nem eszem mindig húst, egy estét tényleg mindenki kibír enélkül is. Sok boldogságot!
2020. febr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!