Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha egy nagybácsi vendégségbe...

Ha egy nagybácsi vendégségbe jön ebédre (minden nap), akkor neki vagy nekem kell köszönnöm először? 18f

Figyelt kérdés

Anyukám részéről van a 60 éves nagybácsi (róla tettem fel kb. 3 hete egy kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke.. ), aki napi szinten jön ebédelni hozzánk. A mai nap is a földszintre (a szobám az 1. emeleten van) mentem ebédelni, együtt a "családdal". Mielőtt megkérdeznétek, apám külön él nélkülünk már régóta. A nagybácsimnak nem köszöntem lent, pedig várta, hogy én köszönjek előre. Csak annyit mondtam, hogy jó étvágyat mindenkinek.

Anyám elkezdett hisztizni az asztalnál, hogy miért nem köszönök a nagybátyámnak, milyen neveletlenül viselkedek.

Mivel napi szinten találkozok a nagybátyámmal és kb. 5-6 órát tölt itt nálunk mindig, ráadásul a bejelentett lakcíme is itt van nálunk, úgy gondoltam, hogy nem köszönök neki minden egyes nap.

Miért is? A nagybátyám nem tisztelt meg egyszer se azzal, hogy viszont üdvözöljön nekem. Gondoltam ha így állunk, én is meg tudom mutatni a flegma oldalamat.

Anyám nekem pampog a neveletlen viselkedésről, mikor a bátyuskája odaböfög, odafingik és trehány módon eszi meg az ebéd részét. A hülye, gusztustalan viccein és a rikácsoló énekén pedig jót röhögnek, főleg anyám és a mostohaanyja.



2021. jan. 20. 12:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%

Tehát nagybacsi már ott van, te mesz le. Evidens, hogy te köszönsz. De egyébként is a fiatal kell higy előre köszönjön az idősebbnek.

Amúgy meg majd anyád eldönti, kit enged be és kit hiv meg ebedre. Ha neked nem tetszik, akkor vagy nem mész le ebédelni, vagy elkoltozol.

2021. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%
Én se köszönök annak, aki sose köszön vissza, de ez az én szüleimet nem zavarja. Ha problémáztak volna ezen, akkor köszöntem volna az ilyen embereknek, amíg a szüleimmel éltem, aztán utána már nem.
2021. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
Valahogy adja magát, hogy te köszönj, attól függetlenül, hogy a nagybratyód egy bunkó lehet az asztalnál.:D
2021. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%
És ez, fiaim, egy trollkérdés.
2021. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

12!


Pedig értelmes ember köszön akkor is. Megmutatja, hogy ő intelligens, nem süllyed le a másik szintjére.

2021. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező másik kérdésénél ezt írja a nagybácsijáról:


"A nagybácsim fogyatékossággal él; zöld hályogja, gerincproblémája és cukorbetegsége van, emellett nem teljesen normális agyilag se."


Nos, egy ilyen embernek minden további nélkül előre köszönnék, akárhány éves vagyok, és nem venném zokon azt sem, ha sosem köszön vissza. Ki tudja, mit lát a kérdezőből a zöldhályogjától, és az "agyi" (gondolom pszichiátriai) problémái miatt se lennének vele kapcsolatosan efféle elvárásaim.


Egészen pontosan azt mondanám magamnak: örülök, hogy nem nekem vannak ilyen kellemetlen betegségeim, és ezek után a legkevesebb, hogy a köszönésen nem akadok fönn.

2021. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Előzővel egyetértek, egyébként a zöldhályog, a gerincprobléma és a cukorbetegség még nem fogyatékosság. Sőt, utóbbi kettő mondhatni, népbetegség.

Nekem meg a sógorom skizofrén. Ettől függetlenül szoktam köszönni neki.

2021. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

He amikor regen ezt kerdeztem mostohakent, hogy lehurrogott mindenki, hogy en senki se vagyok. Haha.

Egyvhaztartasban elok is illedelmesen kell mindig koszonjenek egymasnak. Es fiatal koszonelore. A bunko rokonnak is. Igen

2021. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Idegesítő a nagybátyám jelenléte, az idétlen viselkedése visszataszító. Többször lekezelően beszél velem. Már meguntam, hogy akármilyen barátságos, illedelmes voltam hozzá, olyan fordított bánásmódot folytatott velem.

Nem szeretem a társaságát, a család többi tagja, nagypapa, mostoha nagymama, anyám igen.

Tudom, hogy nem volt tőlem illedelmes, hogy nem köszöntem neki, de meguntam a jó pofizást. Megfenyeget és még bocsánatot sem kért... Anyámék szerint én voltam a hibás, mert én hoztam haza a vírust, vállaljam a következményeit (az előző kérdésemben írtam pontos leírást).

A bátyám már kirepült tőlünk 3 éve, ő nem bírta a körülményeket és elment tovább tanulni.

Nem osztok meg mindet itt, a GYK-n, nem tudjátok miért költözött el apám és a testvérem is... Nem én miattam. Olyan dolgokat művelt anyám mostohaanyja és nagypapa.. Bonyolult.. Tényleg. A részletektől megkíméllek titeket, mert nehéz feldolgozni.

Falusiak vagyunk, anyám pénzeli a bácsikáját (pontos összeget nem mondok), mivel a 60 ezer forintos nyugdíjából nem sokat futja neki.

2021. jan. 20. 16:10
 20/23 anonim ***** válasza:
36%
Ha bent vagy és bejön, akkor köszönjön ő. Ha ott van és te lemész, akkor köszönj neki, bár ő is nyugodtan megtehetné, hisz ő a vendég.
2021. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!