Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha egy nagybácsi vendégségbe...

Ha egy nagybácsi vendégségbe jön ebédre (minden nap), akkor neki vagy nekem kell köszönnöm először? 18f

Figyelt kérdés

Anyukám részéről van a 60 éves nagybácsi (róla tettem fel kb. 3 hete egy kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke.. ), aki napi szinten jön ebédelni hozzánk. A mai nap is a földszintre (a szobám az 1. emeleten van) mentem ebédelni, együtt a "családdal". Mielőtt megkérdeznétek, apám külön él nélkülünk már régóta. A nagybácsimnak nem köszöntem lent, pedig várta, hogy én köszönjek előre. Csak annyit mondtam, hogy jó étvágyat mindenkinek.

Anyám elkezdett hisztizni az asztalnál, hogy miért nem köszönök a nagybátyámnak, milyen neveletlenül viselkedek.

Mivel napi szinten találkozok a nagybátyámmal és kb. 5-6 órát tölt itt nálunk mindig, ráadásul a bejelentett lakcíme is itt van nálunk, úgy gondoltam, hogy nem köszönök neki minden egyes nap.

Miért is? A nagybátyám nem tisztelt meg egyszer se azzal, hogy viszont üdvözöljön nekem. Gondoltam ha így állunk, én is meg tudom mutatni a flegma oldalamat.

Anyám nekem pampog a neveletlen viselkedésről, mikor a bátyuskája odaböfög, odafingik és trehány módon eszi meg az ebéd részét. A hülye, gusztustalan viccein és a rikácsoló énekén pedig jót röhögnek, főleg anyám és a mostohaanyja.



2021. jan. 20. 12:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
56%

Én ahhoz tartom magam, hogy mindentől függetlenül az köszön előre, aki egy adott helyiségbe belép. Ezzel nem lehet mellélőni.


Az ott tartózkodók pedig visszaköszönnek neki, család esetén egy pillanatra elébe járulnak, hogy üdvözöljék (nálunk legalábbis ez a szokás.)


Kérdés, ha az 1, emeleten van a szobád, akkor hallod-e, mikor a kedves rokon megérkezik, köszön mindenkinek, és kidugod-e a fejed egy Helló/sziára.


Mert ha nem, és a kedves vendég leül az étkezőasztalhoz, ahová (előzetés köszönésváltás nélkül) te érkezel kívülről, akkor neked kell előre köszönnöd. (Legalábbis szerintem, én hasonló esetben így teszek.)


(De miért is okoz ez gondot? Egy sziasztok, jó étvágyat! már elúzné a problémát.)

2021. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 gravinator ***** válasza:
42%

A fiatalnak illik előre köszönni! Én ha bemegyek egy üzletbe a belépéskor a napszaknak megfelelően köszönök. Ha fogadják jó ha nem őket minősíti.(51-es évjárat vagyok)

Továbbá, ha gusztustalan valaki, ne ebédelj vele.

2021. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Apukám 55 évesen tavaly előtt beszált a liftbe és mellé egy 15 éves. Nem köszönt senki. Aztán a srác kiszált és mondta hogy büdös paraszt nem tud köszönni. Aztán kiderült hogy az az elmélete hogy ha a lift fölfelé megy köszönjön az idősebb mert ő korba is fölfelé megy.
2021. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!