Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megsértődnétek a helyemben?

Megsértődnétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A párom testvérének a kislánya ballag, természetesen utána kajálás, minden. A páromat meghívták, engem nem. Ami a legrosszabbul esik az az, hogy a párom is úgy beszél a ballagásról, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy nekem nem kell ott lennem. A családdal nincs rossz kapcsolatom egyáltalán. Ezekszerint engem nem tekintenek a család részének. Szóvá tennétek a párotoknak ezt?
2021. jún. 1. 12:10
1 2 3 4 5 6
 51/60 Bellatrix:3 ***** válasza:
75%

Mondjuk ezt a jópofizós dolgot még mindíg nem értem. Egyesek nem képesek ilyenkor sem önmagukat adni? Vagy mi van? Mondjuk ha bárki kvázi idegen, hogy az előttem szólókat idézzem oda jön hozzám beszélgetni nem fogok beszarni tőle hanem simán eldumálok vele. Mondjuk én bárkivel képes vagyok eldumálni bármiről mindegy, hogy ismerem-e az illetőt vagy sem.

Szerintem senki nincs összenőve a párjával, de miért fáj az bárkinek ha elmegy az illető. Lehet, hogy 2 mondatnál többet nem is vált vele az ember. Nekem is van ám olyan rokonom akivel egy kezemen meg tudom számolni hány mondatot váltottam életembe mégsem zavar ha egy ilyen eseményen ott van. Saját magát idegesíti az aki ilyeneken rugózik, hogy “jajj idegen egy családi bulin jajj”.

2021. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
MOndjuk elsö gondolatom nekem is mint a hármas kommentelönek.
2021. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
87%
A a baj, hogy Te még a gyerek ballagását is arra használnád,hogy rólad szóljon..
2021. jún. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
67%

A sógorom párja nekem nem idegen mégha viszonylag friss a kapcsolat akkor sem és nem évente egyszer találkozunk!🤷🏼‍♀️

Senkinek nem kell jópofizni senkivel.

Honnan vettétek amúgy, hogy 3 hónapos a kapcsolat? Írta valahol? Azt írja a fő kérdésben, hogy a családdal nincs rossz kapcsolata, akkor gondolom már találkoztak párszor!

Amúgy a kérdés biztos, hogy csak vita indító, ugyan úgy, mint az elődje is. Mind a két kérdésnél eltűnt a kérdező, semmi infot nem ír. Tipikus...

2021. jún. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
100%

54!


Nem írta sehol, én pl csak tippeltem, mert nálam ez épp egy olyan ok lenne, ami miatt nem hívnám meg egy iylen eseményre. 3 hónap után még egészen biztosan nem csaladtag. De mondom, csak tippeltem.

A sógorom párját én pl évente egyszer látom, mondjuk elég is, mert nem kedvelem

2021. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
61%

"Mondjuk ha bárki kvázi idegen, hogy az előttem szólókat idézzem oda jön hozzám beszélgetni nem fogok beszarni tőle hanem simán eldumálok vele. Mondjuk én bárkivel képes vagyok eldumálni bármiről mindegy, hogy ismerem-e az illetőt vagy sem."


Szerintem is, normáliséknál ez így működik.

Tudom, pont nem jó példa, de nagypapám temetése után volt egy összejövetel a nagymamám házában. Nekem kvázi idegenek is voltak ott. A legjobbat a nagypapám másod unokatestvérével beszélgettem, életemben először láttam a hölgyet. Én 18 éves fiatal lány, ő hatvanas hölgy, megszólított. Kiderült, hogy "szakmabeliek" vagyunk, én közgazdasági szakközépbe jártam, és imádtam a statisztika tantárgyat, ő pedig statisztikusként húzott le 40 évet egy intézetben. Órákig beszélgettünk egy sarokban, mindenről elfeledkezve.

(Nekem amúgy ilyen "kvázi idegentől" lett az állásom is rá 20 évre. Én a kislány keresztanyja voltam, a nekem idegen nő pedig a bérma keresztanyja. Akkor találkoztunk először, neki könyvelő cége volt, én épp munkát kerestem, két hét múlva kezdtem nála, azóta is ott vagyok.

Szóval jó is sokszor a vérfrissítés (persze a bunkó magyar befelé furduló mentalitás miatt ez ritka.)

2021. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
61%
Már úgy értem, hogy a keresztlányom ballagásán találkoztam a lány bérma keresztanyjával, két idegen voltunk egymásnak lényegében, és szóba elegyedtünk.
2021. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
68%
Csak a retardáltak sértődnek meg emiatt.
2021. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
79%

Helyzettől függ.

Jelen esetben nem, mert covid van, basszus, attól még, hogy nyitottunk, nem kellene orrba-szájba bulizni, komázni, vendégségezni (nemhiába akkor jött a 2. hullám, amikor a sok agyhalott, ahogy lehetett, futott Horvátba' nyaralgatni). Megértem, ha oldalbordákat, egyéb járulékos elemeket, az ünnepelthez annyira közel nem álló embereket nem hívnak meg.


Covidon kívül... attól függ, milyen a kapcsolatom az ünnepelttel és milyen régóta vagyok együtt a párommal. Ha ilyen max. egy éves kapcsolat, nem ismerem annyira a ballagó kiscsajt, akkor teljesen megértem, hogy nem hívnak. Nem érteném, hogy miért kell annyira görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy "a csalááááááád réééééésze" legyek ilyen esetben. Ha közelebbi a kapcsolat és mondjuk évek óta együtt vagyunk, együtt élünk, akkor picit zavarna.

2021. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
51%
Párod nagyon figyelmetlen. Igen, téged a család nem tekint részeként.
2021. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!