Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 11/97 A kérdező kommentje:
9 hahahaha kíváncsi leszek, hogy 20 év múlva minek hívják majd az elmúlt 4 5 év generációját. CSOK gyerekek? Ratkó 2.0? Borzalom
2022. aug. 13. 12:33
 12/97 anonim ***** válasza:
98%
Az anyám hozzáment egy alkoholistához 20-as évei elején és vállalt neki 3 gyereket (jó, nem volt divat akkor együtt lakni, csak a lagzi után, de már az én születésemkor is mindig a balhék mentek az ivás miatt, ezt olvastam a válási papírokban, de csak bevállalt azért még utánam is gyereket). Elváltak, anyám meg ott maradt 3 gyerekkel és egy félig kész, hiteles házzal, teljesen taccsra vágva az egész életét.
2022. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/97 anonim ***** válasza:
100%

Idióta testvérem 20 éve jelzáloghitelt vett fel a saját lakására egy kollégájának, ráadásul azt hiszem nem is banktól, hanem valamilyen másféle

cégtől. Kapott érte 200 ezret. A többit szerintem tudjátok.

Az árverezés előtt szóltak csak erről. Nekünk akkor kb. 2 millióba került ez,

ígéretekkel, hogy majd ha kisebbre cserélik a megmaradt lakást akkor megadják, de nem kaptuk vissza a pénzünket.

Ki volt ez az egész jól találva, a kollégának valószínűleg leesett volna egy kis összeg akkor is, ha sikerült a lakást olcsón elárverezni.

2022. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/97 anonim ***** válasza:
100%

A rokonságon belül van egy házaspár, aki anno egy pici másfél szobás házra vett fel devizahitelt. Közben vállaltak két gyereket, a hitelt meg nem tudták fizetni, a szülők törlesztettek végül, hogy ne kerüljenek utcára gyerekestől.


De amúgy ez a pár mindig csak tingilingizett, semmi normálisabban fizető munkát nem akartak elvállalni, aztán mikor kifizette nekik a család a házat, még becsúszott egy harmadik gyerek is, akit megtartottak. Viszont, már gáznak érezték, hogy 5-en vannak 20 nm-en, ezért 20 éves hitelre vettek egy hatalmas, kb 180 nm-es teljesen felújítandó házat áron alul, de a ház azóta is úgy áll, mert nincs pénz bármit csinálni rajta, és akkor most bejött ez a rezsim dolog, most éppen emiatt fognak éhen halni, mert náluk se szigetelés, se új ablakok, hisz nem telik rá.


De ez inkább ilyen rossz döntéssorozat. Egész életükben sose gondolkodtak előre.

2022. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/97 anonim ***** válasza:
95%
Nagyszüleim eladtak értelmetlenül egy budai lakást 400 ezerért, ami ma 60 milliót érne. Nem voltak hajlandók kiadni sem, elszórták a pénzt.
2022. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/97 anonim ***** válasza:
96%
Rokon épített egy 400 nm-es házat hitelből, nem fizette a rezsit, se a törlesztőt, helyette szórakozni meg wellnessezni jártak, kidobták őket, ma panelalbérletben élnek, és még így is életük végégig törleszteniük kell..
2022. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/97 A kérdező kommentje:

13 ezért fel kellett volna jelenteni őket szerintem nem legális ez


12 sajnálom


14 kíváncsi vagyok hány ilyen lesz még. Vicces lesz ez a tél, de nagyon várom :D


15 ez nagyon frusztráló



16 egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet ilyen hülye valaki. És az ilyen ember képes kapcsolatot találni és családot alapítani...

2022. aug. 13. 13:06
 18/97 anonim válasza:
89%
Egyik fiatal ismerősömnek (elég szegény családból származik) sikerült összegyűjtenie nagy nehezen pár millió forintot, nagy tervei voltak, de beszippantotta a szerencsejáték, a tippmix. Egyhamar eljátszotta azt a pár milliót, utána mindenáron vissza akarta szerezni az elvesztett pénzét és emiatt hiteleket vett fel. Azt is eljátszotta. Ha jól tudom már lassan 30 éves és még mindig az idős, beteges szülei nyakán élősködik.
2022. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/97 A kérdező kommentje:
18 elképesztő. Szomorú hogy ennyi a hülye
2022. aug. 13. 13:22
 20/97 anonim ***** válasza:
92%

A 2000-res évek elején a nagypapám, elajándékozott egy alig ismert rokonának 100 hektárnyi földterületet ( 100 hektár=1 Négyzetkilométer) amiből 10 év után építési telkek lettek.

Egy befektető megvette közel 3 milliárd forintért.

Na az most mind, a ami családunké lenne.

2022. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!