Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 81/97 A kérdező kommentje:

Bruh 😂😂😂 35-40 millió egy panelért, tényleg teljesen reális és oké az ingatlanpiac.


Megtérülési idő jó? Belvárosi, nagy lakás bulinegyedben. Több, mint 130 millió lett összesen ráköltve. Van benne jacuzzi, szauna, teljesen modern. Havi félmilliót hoz. Legjobb barátom abban a házban lakik, ő mesélte. Nyilván jó lakásba fektetni, ha van 1 milliárd forint, és tudsz venni 20 lakást mondjuk, aminek a bérleti díjából mondjuk évente veszel még 2-3-at és így tovább. De 50 millióért venni egyet, az teljesen őrültség szerintem.


Hozzáteszem, ha már valakinek van 1 milliárdja, akkor vegyen inkább egy kastélyt belőle. Mondjuk ez az idióta kormány sajnos beszüntette a kastélyok eladását, úgyhogy rohad el az összes, de hát ez van.

2022. aug. 17. 22:09
 82/97 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem meg nagyon gáz, hogy az ember nem tud magának lakást venni, mert így elmentek az árak, ha nem szülsz 3-at már nem vagy ember.

Egyébként igazad van, vegyen az ember kastélyt egymilliárdból, de akinek ennyi pénze van, szeretne még többet, és így kihasználni másokat, mert akinek van annak semmi nem elég.

2022. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 A kérdező kommentje:
82 én szerintem is gáz. Ezt 80-asnak írod? Teljesen egyetértek. Azt viszont nem értem, hogy hol és mi a kihasználás amikor valakinek 1 milliárdja van
2022. aug. 17. 22:23
 84/97 anonim ***** válasza:
35%
83! Nem kérdező, én ezt neked írtam :D és te írtad, hogy akinek sok pénze van, veszi a lakásokat, kiadja, stb... na most kiadhatja annyi pénzért, amit egy minimálbérrel rendelkező nem tud kifizetni. Nem is régen láttam egy hirdetést, 300 ezer volt, egyetemistáknak akarták kiadni. Most ez normális? SZerintem nem.
2022. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 A kérdező kommentje:
Nyilván több egyetemistának egyszerre karja kiadni, 3 4 ember között elosztva. Jelenleg ilyen a piac, úgyhogy ez van.
2022. aug. 17. 22:35
 86/97 anonim ***** válasza:
65%

180-200-220 egy albérlet kelenföldön, ahol ennyi egy panellakás

tehát egy évben csak bérleti díjra kifizetsz 2,6 millió forintot

ehhez képest micsoda 35 millió forint? tizenpár év bérleti díj?


és a ilyen árú panelokra egyébként is rengeteget költöttek a tulajdonosaik az elmúlt évtizedben, szóval én nem alapoznék a 90-es évek eleje-közepének a borzalmas állapotaira

2022. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 A kérdező kommentje:
Az a tízenpárév bérleti díj konkrétan 14 év. Ebben nincs benne, hogy a havi 200ezerből mennyit adózol, a felújítások ha valami tönkremegy vagy elromlik, a költségeid, az infláció, stb.
2022. aug. 17. 22:49
 88/97 anonim ***** válasza:
65%

a saját lakásod után ezeket mind nem fizeted

egyszeri 4% az adó, ha veszel egy lakást

2022. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 A kérdező kommentje:
Én meg most lakás bérbeadásról beszélek.
2022. aug. 17. 23:13
 90/97 anonim ***** válasza:
56%
A Béla bácsis sztori tetszik :D
2022. aug. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!