Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 21/97 anonim ***** válasza:
91%
Egy barátnőm örökölt egy lakást. Majd hitelt vett fel, mert a pasija kertes házat akart, így vett egy telket. A jelzálog a lakáson van. A vége lehet nem lesz szép... Ja és igen a csajszi nevén van a, hitel, ő is fizeti.
2022. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/97 A kérdező kommentje:
20 hát igen. Abban az időszakban vásárolt az enyém szőlős földeket (közel nem ekkora mértékben) pincékkel, mert szrért hugyért mentek, mert az akkori kormány azért fizetett, hogy szedjék ki a szőlőt a földekből. A teljes pincesortt szerintem 20 30 millióból fel lehetett volna vásárolni. Ugyanennyiért ment anno egy több mint 100 hektáros telek. Nagyanyám mondta faternak, hogy vegye meg. Apa senkire nem hallgatott, úgyhogy persze sajnos nem vette meg. Most szintén milliárdokat érő telek, amibe nincs beleszámítva mennyit hozott volna a bérletidíj. Na mindegy. Kastélyt is azért nem vett, mert inkább befektetett egy baromságba, amire a rokon rávette. Jó üzlet lett volna csak ki kellrtt volna időben szállni, de összevesztek valamin és nem szóltak apának, hogy adjon el. Na mindegy, szerencsére nem tette tönkre ez az üzlet közel sem.
2022. aug. 13. 13:39
 23/97 A kérdező kommentje:
21 csávó szerintem simán le fog lépni
2022. aug. 13. 13:39
 24/97 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg pénzt tolt apám nővéremhez 16 éves korától majd 50 éves koráig. Én 10 éve kaptam egy lakást, tesóm 18 évesen kapott egyet meg egy autót (34 éve ez nagy dolognak számított). Elcseszett mindent, nem képezte magát, nem járt egyetemre. Nem egyszer savazott engem a hátam mögött a lakás miatt. Holott ő kapta a többet... Egyszer kölcsönkért 140 ezret mert zaciba adta a férje ékszereit és ki kellett váltania. Adtam. Mondtam neki hogy nem sürgős, majd visszaadod amikor tudod. Ez volt az sms-ben. Apámnak mondta hogy én baxogatom a pénz miatt mikor adja vissza. Szó sem volt ilyenről, sms-ekkel tudtam bizonyítani. Azóta nem segítjük.
2022. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/97 anonim ***** válasza:
90%
Anyám 20 évvel ezelőtt a balatoni kis nyaralóját ( Balatonlellén egy 2 szobás kis ház ami a nagyszüleimtől örökölt), és a 16 -dik kerületben található ( nem messze a főiskolától) a 3 szobás kertes házát a nővérem nevére íratta mint ajándék. Én akkor 15 a nővérem 20 áves volt. Az indok az volt, hogy a nővérem mondta anyámnak, hogy ő a felelős, megfontolt, tanult lány, aki idős korára nem fogja cserben hagyni, gondoskodni fog róla. Én meg már 15 évesen egy visszafeleselős, meggondolatlan, kis csavargó lány vagyok, akiben nincs 1 csöpp felelősségérzet sem. Rám soha nem számíthat. Tényleg ilyen voltam 15 évesen. 18 évesen amikor felfogtam ( és állandóan a fejemhez vágta a nővérem, hogy csak azért van a fejem fölött tető, mert ő engedi) anyámmal sokat veszekedtem, hogy engem cserben hagyott. A vége az lett, hogy mindketten közölték, költözzek el, mert lehetetlen velem élni. Elköltöztem. Pár éve megkeresett a nővérem, hogy anyám kórházban van.) tél volt, elesett, eltört a lába) Kérte látogassam meg őket amikor kiengedik a kórházból, mert beszélni szeretnének velem. Én marha elmentem. Azt hittem bocsánatot kérnek, azt hittem elmondják, hogy csúnyán kicsesztek velem. De nem ez lett. Mindketten közölték, hogy anyu elég beteges, lassan 24 órás felügyeletre fog szorulni, és nem akarja, hogy idegenek gondozzák. Nővérem közölte, hogy neki fontos a munkája, így nem tud anyuval foglalkozni. Én nem vagyok fontos pozícióban így kötelességem anyuról gondoskodni.Ha nem vagyok hajlandó erre, akkor nem öröklök semmit. ( fogalmam sincs, hogy mi van még ami örökölhető, de nem is érdekelt) Anyu bár tett egy megjegyzést, hogy a nővérem megígérte neki, hogy mindig gondoskodni fog róla, hiszen ezért az ővé a ház, a nyaraló. Hát ott akkor legszívesebben ordíbáltam volna, veszekedtem volna velük úgy mint 18 évesen. De ehelyett kedvesen, meleg hangon, sajnálkozva mondtam, hogy: Nagyon sajnálom, hogy anyu beteg, megnézem a határidős naplómban, hogy mit tudunk tenni. Telefont elővettem, megnyitottam a megjegyzés mappát ( amiben csak a könyvek, dolgok listája volt leírva, amit meg akarok majd venni). Hümmögtem, majd rájuk néztem. Nos, a gond az, hogy bár nem vagyok magas pozícióban mint a nővérem, de a következő 10 évben minden nap fontos dolgom lesz amit nem utasíthatok el, így nem tudok segíteni. Anyám: Mégis mi az ami 10 évre leköt??? ( reméltem, hogy rákérdeznek) :- hát a leendő szeretőimmel való sszeretkezés, törekedve, hogy mélyen ható orgazmust idézzünk elő- Bocsi, de nekem ez nagyon fontos. Felálltam, kisétáltam. Ennek már 3 éve, de jó érzés volt megmondani nekik. Azóta sem láttam őket. Amúgy 25 éves korom óta boldog házasságban élek..:)
2022. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/97 A kérdező kommentje:
Szóval apád is rájött, hogy milyen? Az jó legalább.
2022. aug. 13. 14:35
 27/97 anonim ***** válasza:
90%
Apám hitelt hitelre vetetett fel anyámmal aztán lelépett és cseszik ő is fizetni. Még a fizetését is kp-ban kapja napi bejelentéssel, nehogy vonni tudjanak tőle bármit is
2022. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/97 anonim ***** válasza:
93%
Eladtak egy normál állapotú, elég jó helyen levő panellakást, és vettek egy nagyon lepukkant házat a világ végén.
2022. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/97 anonim ***** válasza:
90%

A rokoni körben kb csak pénzügyileg megfontolatlan emberek vannak, szóval nem tudom. Sosincs pénzük valahogy, pedig külföldön élünk. Egyik hitelből pottyannak a másikba, másoknak meg a lakbér fizetés is nehézkesen megy, mert ezer eurókat költenek hülyeségekre minden hónapban.


Bár mi is most szeretnénk hitelt felvenni házra, nyilván sokaknak rólunk is ez a véleménye, hogy felelőtlen az, aki hitelt vesz fel. Ennek ellenére nekem minden ismerősömnek hitellel lett háza és mindenki ki tudta fizetni.

2022. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/97 anonim ***** válasza:
94%

apám a szülőházat újította fel a saját pénzén, csak elfelejtette, hogy ketten vannak testvérek

aztán az eladásból származó vételár felét meg is kapta a testvére

aztán a tisztességes családi házának a felén vett egy kádár kockát a másik felét pedig egy vállalkozásra költötte, ahol vett frankhitelre egy kishaszon gépjárművet és ez csődbe vitte a vállalkozást

aztán eladta azt a házat és a feléből vett egy vályogházat és csinált még egy kör vállalkozást


illetve ezt úgy érzem már én fizettem, mert az egyetemi tanulmányból egy büdös fillért nem fizetett a mérnök-vállalkozó úr

2022. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!