Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 61/97 anonim ***** válasza:
100%

A párom apjának és utána jó pár generációnak arany élete lehetett volna, ha apósom nem egy idióta tróger. Soha semmiért nem kellett megdolgoznia, kapott autót, házat, telket, földeket, jól menő vállalkozást, mindent a szüleitől. Jódolgában inni kezdett, erre ráment a házassága, az asszonya elköltözött, otthagyta neki a páromat, aki akkor 14 éves volt. Időközben apuka szerelmes lett egy 4 gyerekes nőbe, elköltözött hozzá (egyedül hagyva a saját gyerekét otthon mondván, elég nagy már ahhoz, hogy ellegyen). Az új nő szépen lassan mindent eladatott apukával, földeket, házakat, hogy a saját gyerekeinek mindene meglegyen. Mikor elfogyott a vagyon, akkor elmúlt a "szerelem".

Apuka visszaballagott az akkor már nagykorú fiához, akin élősködni kezdett (a nagyszülők időközben meghaltak, a temetésüket is a párom intézte, mert az öregnek nem volt rá pénze). A párom ezt megunta, elköltözött egy másik városba.

Eltelt 15 év, apósom putrivá züllesztette a családi házat, nem takarít egyáltalán (mindig megcsinálták helyette, ő nem alacsonyodik ennyire le...). Alkoholista láncdohányos, a szomszédtól kap kaját, napszámban dolgozgat, ha épp van mit.

A páromat időnként megpróbálja lehúzni, de szerencsére nem hatja meg. Néha eszünkbe jut, mennyivel könnyebb élete lett volna, ha az apja nem ennyire idióta.

2022. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 Metionin ***** válasza:
92%
A semmire szültek gyereket, egyik rokonom most a hatodikkal terhes, ő sosem dolgozott, a férje közmunkás. Nem baj, majd az állam eltartja őket míg kijárják az általánost, utána meg mehetnek világgá. Végül is a gyermek közkincs.
2022. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/97 A kérdező kommentje:
60 azért a kárpótlási jegy nagyon okos volt nagyanyádtól.
2022. aug. 14. 11:58
 64/97 A kérdező kommentje:

62 szörnyű


61 borzalmas :/

2022. aug. 14. 11:59
 65/97 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm 60+ éves.


Egyik oldalról neki is megvannak a gondjai. Első gyerek után szétmentek a párjával, közösen építettek egy 600+ m2 házat, hogy majd lesz 3 gyerek, meg nagy bulik. Aztán azóta is ott van a ház, és felváltva használják :D


De az örege sem semmi, 80+ fazon. Gondolt egyet, eladta a Budaörsi meg budapesti ingatlanjait, és vett belőle egy tanyát Győr mellett, de valami nagyon lepukkant putrit.


Tehát vázi élete vége felé simán elherdálta az addig összehozott családi vagyont.

2022. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 A kérdező kommentje:
65 hihetetlen. Mekkora telek amúgy?
2022. aug. 14. 12:48
 67/97 anonim ***** válasza:
100%
Amikor apám megvette a második lambóját ahelyett, hogy fizetéseket emelte volna meg a cégnél, és a két legjobb mérnök felmondott.
2022. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/97 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapámnak volt egy belvárosi építési telke az 1980-as években, amit elkótyavetyélt egy önkormányzati panellakás bérleti jogára (!), amiben anyukám lakott vagy 5 évig, mielőtt elköltözött onnan. A telekre később sokemeletes, soklakásos társasház épült. Biztos rengetegért el lehetett volna adni azt a telket később, legalább egy lakás áráért, ha papám megtartja. (Nem vagyok tisztában a telkek értékével általában a rá épülő házakhoz képest.)
2022. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:
100%

Saját magam szempontjából rossz pénzügyi döntés az volt, hogy nem vettem 2-3 évvel hamarabb lakást.


Ez mondjuk inkább érzelmi, mint pénzügyi hiba volt.

Mert Budapest XI. kerülete volt a célom, mert ott éltem közel 10 éven át.


Csak hát pont ez az egyik leginkább megdrágult kerület ahol a panellakások is elérhetetlenül drágák lettek.


Ha tudtam volna, hogy ennyire kipontozódom és csak külső kerületben tudok lakást venni, akkor már 2-3 évvel korábban sokkal olcsóbban megvettem volna ott ahol és mára a hitel nagy része vissza lenne fizetve.


És még így is jól jártam, mert most 1 év elteltével már semmit nem tudnék vásárolni.

2022. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 A kérdező kommentje:

68 azért ma egy olyan telek, amire ilyet fel lehet húzni, simán megy pár százmillióért.


69, jobb később mint soha

2022. aug. 14. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!