Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 71/97 anonim ***** válasza:
56%
60-as vagyok. Kérdező, ironikus voltál hogy okos volt nagyanyámtól a kárpótlási jegy?
2022. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 A kérdező kommentje:
71 nem, a kárpótlási jegyekkel való spekuláció és kereskedés nagyon jó ötlet. Ő volt idióta azzal, ahogy csinálta.
2022. aug. 15. 09:11
 73/97 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyámék rlkótyavetyélték a földeket. (200 Ak, akkoriban 100.000 Ft-ot kaptak érte, ma minimum 30-40 milliót érne. Volt jópár milliójuk, amit bankba tartanak. Pár éve egy jó házat lehetett volna venni, de nem tették. Most nem lenne elég a fűtéskorszerűsítésre... Ha tovább megyek, a 2000-es években 10 (!) Panellakást tudtak volna venni az akkori megtakarításukból. (Utána vettek új autót.) Most az a 10 lakás 250-300 millió forintot érne. Nagyanyám eladta a szülői házat 1 millióért. Aki megvette, tavaly adta el 10-ért. (Mondjuk akkor nagyon összevesztünk, mert az egy milliót én is odaadtam volna érte, de akkor ez volt az ára) Nem volt jó pénzügyi döntésük. De sosem volt hiteljük, szóval még mindig sikeresebbek mint sokan...

Öcsém anyósáék az akkor 25-30 milliót érő házat eladták 17-ért, majd az összes pénzt elszórták. Egy használt autót tudtak felmutatni, amit azóta elvitt a végrehajtó.

Én pedig nem vettem meg 4 millióért azt a telket, amit szerettem volna, sokalltam. Inkább vettem egy másikat, pár hónap múlva, 6-ért. (Pont az ingatlanárak robbanásakor, 15-ért kérték pár hónap múlva, de nem adtam el.) Nemrég tudtam volna venni egy ingatlant 5 millióért, de addig húztam, míg megvették előlem. (15 körül van az értéke.)

Ami legnagyobb hibám, hogy nem mentem ki UK-ba, amikor rokonok hívtak. Azóta tengerparti villájuk van, több saját vállalkozás, és már csak "passzív jövedelemből" élnek, utazgatnak, és tojnak a világra.

2022. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 A kérdező kommentje:

73 annyira rossz ezeket a történeteket olvasni. De honnan tudták volna, hogy ennyivel többet fog majd érni


Földet és ingatlant ilyen infláció mellett nem szabad eladni

2022. aug. 15. 23:18
 75/97 anonim ***** válasza:
78%
Nézzük a jó oldalát! Minden ilyen hülye döntésetekkel valaki marha jól járt. 🤣
2022. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk így igaz
2022. aug. 16. 10:18
 77/97 anonim ***** válasza:
100%
Béla bácsi aki eladta nekünk 3 évvel ezelőtt a 6 szobás házát, szép nagy telekkel ( a telek felén egy kis patak is átível) mindössze 4 millió forintért. Nem mi vágtuk át. Mi a 2 utcával lejjebb lakó szomszédjához mentünk mindig látogatóba aki a férjem nagynénje.Béla bácsi egyedülállóként mindig a nagybácsinál, és nagynéninél üldögélt iszogattak, beszélgettek, innen ismerjük őt. ( ők tősgyökeres falubeliek) Mindig mondogatta, hogy nem jó magányosan, egyedül élni, és tervezi, hogy nyugdíjas otthonba vonul. Végül 3 évvel ezelőtt egy barátja ajánlotta, hogy költözzön abba a anyugdíjas otthonba ahol ő él. Akkor kérdezte meg tőlünk, hogy nem akarunk-e házat venni, mert eladja ha érdekel minket. Mi mondtuk, hogy igen, mondja meg mennyiért adja el, és megbeszéljük. Azt mondta utána járt. Ha készpénzben kap 4 milliót a mienk a ház. 3 hónappal később ügyvéd jelenlétében át is adtuk a pénzt. Tavaly amikor meghalt akkor tudtuk meg, hogy voltaképpen az egyetlen unokaöcséhez költözött volna, vagy kérte volna, hogy költözzenek hozzá, hiszen hatalmas a ház. De nem kértek belőle. Így inkább eladta nekünk, hogy semmit ne örököljenek a rokonai. Mi jól jártunk, mert a ház mostani értéke, igaz teljes felújításon esett át ( padlófűtés, új tető, kertészeti felújítás, szigetelés stb) 25-30 millió forintba kerül.A ház is jó helyen van, Bp.re 40 perc alatt be lehet menni kocsival.
2022. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 A kérdező kommentje:
77 valószínűleg okkal nem akarta, hogy a rokonai örököljenek utána, szóval lehet látta, hogy tehet valami jót egy fiatal párral (többesszámból és új házból gondolom), úgyhogy úgy volt vele, ennyiből a hátralevő időre be tud az otthonba vagy ismerőshöz költözni. Szerintem itt nem rossz pénzügyi döntés van a háttérben, hanem egy jócselekedet. Egyébként merrefelé lehet 6 szobás felújított házat venni Budapesttől 40 percre :D?? Mi 50 millióért vettünk 5 éve, mondjuk megyeszékhelyen. Most kb 100 millióért lehet eladni, de ez nem jelenti, hogy annyit is ér. Nem kapni többet a 100 millióból ma, mint 5 éve az 50 millióból, tehát tulajdonképpen ugyannyi az érték.
2022. aug. 17. 18:58
 79/97 A kérdező kommentje:
A kérdés végéről lemaradt, hogy 25 millióért :D
2022. aug. 17. 18:59
 80/97 anonim ***** válasza:
25%

a lakásnak nem a jelenkori értékét fizeted ki, hanem a jövőbelit

egyébként a magyar ingatlanpiac egyáltalán nem túlértékelt, hiszen a megtérülési idő nevetségesen rövid, gyakorlatilag lakhatásra is megéri megvenni bárkinek, nem csak befektetésnek

2022. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!