Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi volt a legrosszabb pénzügyi...

Mi volt a legrosszabb pénzügyi döntés amit rokonságban láttál?

Figyelt kérdés

Sőt nem csak családban, akár ismerősi körben is


Nekem egy ismerősöm 2010ben minden pénzét vadonatúj, Ausztriában gyártott nyerőgépekbe fektette, hogy bérbeadja őket. Régen ezzel foglalkozott, rengeteg gépe volt, de elvesztette a céget. Rengeteg tartaléka volt, többszáz hektár föld, százmilliók de inkább milliárdos összegek Svájcban, és drága életvitel, meg betegség ami sok pénzét elvitte. Az utolsó fillérjeit ebbe fektette, és jött az új kormány az új szabályozással, és teljesen értéktelenné vált az összes gép, és végleg ki lett semmizve.


2022. aug. 13. 11:50
 31/97 anonim ***** válasza:
89%
Devizahitel nővéremnél, akkor voltam 12 és megkérdeztem, hogy dehát nem para hogy az árfolyam szokott változni? Csak nevetett, hogy dekirály hitelt talált mer olcsó :DDD
2022. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/97 anonim ***** válasza:
26%
semmi baj nem lett volna a devizahitelekkel, hogyha az embereknek van annyi eszük, hogy svájci frank megtakarításokat képeznek
2022. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 anonim ***** válasza:
91%

Anyám meg az élettarsa kezességet vállaltak egy hitelért, a hitelt felvevő meg öngyilkos lett.

Nekik kellett végig törleszteni.

Azután eladták/elkótyavetyélték a kis családi házukat 3 millóért, amit a vevő 1 év múlva eladott 10 millió felett.

És még ők voltak felháborodva, hogy milyen szemtelen, hogy ilyen drágán adta tovább. :D

Anyám az élettársa halála után vett egy osztatlan közös ingatlant (aki tudja mit jelent ez, az tisztában van vele mekkora szívás egy ilyen).

Ott meghalt a szomszéd néni, aki neki szimpatikus volt és már nem szeret ott lakni.

Jönne a nyakunkra.

2022. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/97 A kérdező kommentje:
30 ez annyira szomorú. Remélem én nem erre a sorra jutok.
2022. aug. 13. 15:51
 35/97 A kérdező kommentje:

33 hogy a fenébe tud ennyire idióta lenni valaki, hogy kevesebb mint harmadáért ad el egy ingatlant??


31 azóta nem hoztad ezt fel neki? Hogy mostmár te röhögsz?

2022. aug. 13. 15:53
 36/97 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem beszéltünk 5 éve...meg elvesztették a házat minek álljak a fejére táncolni? még csak nem is svájci frank volt hanem japán jen
2022. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/97 A kérdező kommentje:
Érdekes nem tudtam, hogy voltak ilyen hitelek jennel is. Hát mert kiröhögött... Én tuti megmondtam volna neki, de én ilyen piti vagyok
2022. aug. 13. 15:57
 38/97 anonim ***** válasza:
94%
Apukám egy alkoholista tróger, aki semmire nem vitte az életben. Nem értem hogyan, mert a nagyszüleim normális és jómódú emberek voltak, papám pl. főkönyvelő volt. Mamám amikor meghalt akkor apukám örökölt tőle 2 lakást, 5 millió számlapénzt. De előtte is a szüleim lakását amiben én is felnőttem azt is a nagyszüleim vették a szüleimnek. Lényeg a lényeg 5 éve örökölt viszonylag sokat és azóta sikerült elinnia egy 5 évvel ezelőtti lakás árát az örökségéből. Sajnos még mindig van neki a pénzből. 64 éves, 115 kiló elhízott, de még életében van, közben megiszik naponta több üveg bort. Beszélni vele hogy normális élete legyen azt nem lehet vele.
2022. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 anonim ***** válasza:
100%

Anyám megismerkedett a mostohaapámmal. 1 évvel később már 2 hitelük volt az életszínvonal növelésére, majd új hiteleket vettek fel, hogy törleszteni tudják a régieket. Amikor a bankok nem adtak nekik több hitelt, akkor uzsorát vettek fel. Ekkor már a lomtalanításkor kidobott, 4 számmal nagyobb férfiruhákban jártam általános iskolába, mert a turkálókhoz sem volt elég pénzünk, többször lekapcsolták az áramot és korlátozták a vizet.

Az uzsorát beszedő nővel olyan jóban lett anyám, hogy vállalta a kezességet az uzsorás ki tudja honnan szerzett hiteléért/uzsorájáért. Persze az első hónapban eltűnt a nő.

A nagyszüleim több milliós hitelt vettek fel, hogy anyáméktól ne vegye el a bank a lakást (amit a nagyszüleim adtak neki), de ez csak 4 hónappal tudta eltolni a folyamatot. A lakás elveszett, több hitel mai napig kifizetetlen, az egész család adósságban (rajtam kívül). Ugyanis van egy nővérem, akivel közölték, hogy azonnal kiteszik otthonról, ha nem veszi fel a szabad kihasználású diákhitelt egyetemistaként, úgyhogy megtette végül (persze ezt is a nővérem fizeti, hiába ígértek neki mást). Én középiskolás koromban távoli rokonsághoz költöztem, de velem is bepróbálkoztak, hogy vegyek fel hitelt/szerezzek pénzes férjet és segítsek nekik.

Azóta már többször próbálkoztak a bankoknál MÉÉÉÉG hitelért a barmok, de szerencsére nem adnak nekik, mert nincs semmijük. Egyikük feketén dolgozik, másiknak vonják a fizetése nagy részét.

2022. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/97 anonim ***** válasza:
67%

Nálam a saját családom ilyen.


Egyszerűen mindig csak ültek a pénzen addig amíg teljesen elértéktelenedett.


Anno legtöbb ismerősöm kapott valami kis lakást, 6-8 milliókért mentek. Lett volna 2-3 millió önerő, de az volt a mondásuk, hogy az kell a nyugdíjra, nyugdíj megtakarítás, meg "mindig jó ha van egy kis tartalék".


Meg hát amúgy is le lett tudva, hogy mit képzelek, az én seggem alá nem tolnak lakást.


Aztán Orbán királyunk elvette a magánnyugdíj pénztárakat anyáméknak ment a levesbe az a pár millió így se pénz se lakás.


De már közel a 30-hoz is kérdeztem tudnak-e segíteni, mindig a terelés ment, hogy "hát valamennyivel biztos" de sosem mondták mennyivel


Meg jött a mindig kell tartalék szöveg. Aztán végül össze kapartam egymagam a pénzt 10+ év albérletezéssel és lemondással. Majd én is így segítem őket.

2022. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!