Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon rosszul esett, megpróbá...

Nagyon rosszul esett, megpróbáljam megbeszélni?

Figyelt kérdés

A sógornőméknek 1 hónap múlva lesz az esküvőjük. 2 hét múlva legény/lánybúcsú. A férjem nővére megy férjhez. A férjemet hétvégén hívták meg a legénybúcsúra. Én is vártam a meghívást a lánybúcsúra de nem jött.

És nagyon szíven ütött, azt hittem engem is meghívnak. Jóban vagyok a sógornőmmel, időnként össze is járunk, beszélgetünk, anyósoméknál is sokszor találkozunk. Ő a fiúnk keresztanyja.

Először az jutott eszembe, hogy erről az oldalról még nem mentek ki a "meghívók", de már igen. Aztán az jutott eszembe, hogy elfelejtettek. Rá kérdezzek? Még sírtam is emiatt, hogy azt hittem vagyunk olyan jóban, hogy ott legyek. Főleg így, hogy a férjem az ő vőlegényének megy a legénybúcsújára.



2022. szept. 29. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
71%

Persze kérdezzen rá.. kuncsorogjon a szeretetért nem? Vagy jön a szeretet meg tisztelet vagy nem. Ha nem hívtak akkor el kell fogadni..

Tudod van a Charlie száma "Én akkor se hívlak, ha darabokra hullok szét..." Ilyesmi szituról szól ez is. Azért se mondd neki, hogy ez neked rosszul esik.... Nem kell kitárulkozni. Tartsd meg magadnak az érzéseid, meg előtte sírni nehogy.... Ha nem hívott meg, akkor szánalomból se tegye.

2022. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén szólva nem értem a problémádat, illetve az első 9 válaszolót sem (többet nem olvastam el).

Lánybúcsúra azt hívja az ember, akivel szeret együtt bulizni/hülyülni/akár valami extrémebb dolgot csinálni. Az, hogy "jóban vagytok" meg teljesen nyilvánvalóan találkoztok anyósnál, nem feltétlenül ez a kategória. Nem írtad, de lehet, hogy van 5-8 barátnője, akikkel évek óta ismerik egymást és nem "kapcsolt áruként", hanem ténylegesen egymás személyisége miatt szeretnek együtt időt tölteni. Egy összeszokott bandából nyilván kilógnál.

A fiús oldalon meg lehet, hogy a sógor + a férjed tényleg közelebb vannak, vagy ott nyitottabb, több fős a buli.

Gondolom az esküvőre meghívtak, az az igazán fontos ilyen helyzetben.

Én nem kérdeznék rá, de rosszul se esne, sírni meg aztán igazán felesleges emiatt.

2022. szept. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
32%

Kerdezz ra!

Jo ha tisztazzatok

2022. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
80%
Minden lánybúcsú, legénybúcsú más. Van, aki csak a közeli barátait hívja meg, egy összeszokott bandát, pl. azokat, akikkel régóta összejárnak, találkoznak. Ebbe egy rokon nem feltétlenül fér bele. És van, aki rokonokat is hív. Szerintem ez az egész nem ellened irányul, kérdező, nem érdemes belőle nagy ügyet csinálni.
2022. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
40%
Eleve marhaságnak tartom a leány- ill. legénybúcsút. Ha minden jól megy, olyanok is történhetnek ott, amik miatt utána a másik fél visszamondja az egész esküvőt (jóakaratú ismerősök ilyenkor el szokták mondani, sőt képeket is mutatnak róla, mit tett a menyasszony vagy a vőlegény). Itt a gyakorin olvastam már ilyet, amikor emiatt nem lett esküvő. Úgyhogy én csak örülnék, ha egy ilyen kellemetlenséghez vezető eseménynek nem lennék a szemtanúja.
2022. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon szeretem a sógornőmet, (férjem nővére) fantasztikus embernek tartom és felnézek rá minden szempontból.

De most a kérdés kapcsán belegondoltam, hogyha lett volna leánybúcsúm anno, eszembe nem jutott volna meghívni. (Ahogy anyámat sem, pedig ő is nő és nagyon közel áll hozzám)

Ilyenkor az ember elereszti magát a már sokat látott barinőkkel, akár be is csíp, ez meg baromi kínos lenne a sógornőm előtt. Pedig mint mondtam, kivételes helyet foglal el az életemben.


Én azt mondom, ne kérdezz rá, de a jövőben se kezdj vele ellenségeskedni, mert az nagyon kicsinyes húzás lenne!

2022. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 A kérdező kommentje:
Már többször voltunk együtt szórakozni, ittunk is együtt. Tehát láttam már őt ilyen szituációban. Szülinapokon meg a barátaikkal is együtt buliztunk már.
2022. szept. 29. 22:24
 48/86 anonim ***** válasza:
23%
És a férjed kapott meghívót? Ha ezt párhuzamosan intézték fura..
2022. szept. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
47%
Keress saját barátokat és akkor nem más nyakára kell akaszkodnod.
2022. szept. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
74%

Ne kérdezd meg kérdező. A lánybúcsú baráti dolog!Nem pedig családi.Akkor az anyukáját, a te anyukádat, a nagymamákat is el lehetne hívni. Komolyan némelyik ember aki itt ellátja az embert a "jó" tanácsaival, hülyét akarna csinálni a másikból. Kicsit túl reagálod kérdező, És Nem kell megsértődni a sógornődre. Semmi sértő nincs abban, ha a barátaival lánybúcsúzik. Talán jelen voltál a független éveiben?

Mert akkor lehet sértődni, de mivel férjed húga, baromira azóta ismered mióta a férjedet. Szóval ne lovagolj ezen, és ne tedd tönkre senkinek se az esküvői készülődését a hisztiddel!

2022. szept. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!