Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon rosszul esett, megpróbá...

Nagyon rosszul esett, megpróbáljam megbeszélni?

Figyelt kérdés

A sógornőméknek 1 hónap múlva lesz az esküvőjük. 2 hét múlva legény/lánybúcsú. A férjem nővére megy férjhez. A férjemet hétvégén hívták meg a legénybúcsúra. Én is vártam a meghívást a lánybúcsúra de nem jött.

És nagyon szíven ütött, azt hittem engem is meghívnak. Jóban vagyok a sógornőmmel, időnként össze is járunk, beszélgetünk, anyósoméknál is sokszor találkozunk. Ő a fiúnk keresztanyja.

Először az jutott eszembe, hogy erről az oldalról még nem mentek ki a "meghívók", de már igen. Aztán az jutott eszembe, hogy elfelejtettek. Rá kérdezzek? Még sírtam is emiatt, hogy azt hittem vagyunk olyan jóban, hogy ott legyek. Főleg így, hogy a férjem az ő vőlegényének megy a legénybúcsújára.



2022. szept. 29. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
77%

Miért kéne ott lenned a leánybúcsún, mikor csak a sógornő vagy?


Ezt komolyan kérdem. Nekem is jó a sógornővel a viszony, de annyira nem, hogy meghívjam a lánybúcsúmra - oda a barátnőim hivatalosak.

2022. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
75%

"...Mint tudjuk, a lánybúcsú szervezés elsősorban a menyasszonyhoz legközelebb álló lányismerősére hárul. Lehet ez egy barátnő, egy testvér, de akár a leendő sógornő is"


"Legyen ott az összes barátja, rokona, aki FONTOS számára és megosztaná vele lánybúcsúja örömteli pillanatait."

2022. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
97%
Azt kellene tisztázni,hogy a menyasszony hogy tekint a lánybúcsúra.Olyan buli,ahová csak az öribarinőket hívja meg,és ezért eléggé zártkörű is lesz,mindenki más,akit egyébként kedvel,szeret, az az esküvőre hivatalos.Vagy olyan buli,ahol a fél város ott lesz,csak a kérdező maradt ki valamilyen okból.
2022. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
28%
Ha úgy nézzük, hogy olyanok lesznek ott, akikkel jóban van. Az ember nem olyat választ keresztanyának, akivel jóba van, vagy bensőségesebb a viszonya? Keresztanyának jó, de arra, hogy ott legyen a lánybúcsún nem. Értem..ja nem mégsem.
2022. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
73%
54 szerintem meg nem ugyanaz a kettő. A keresztszülőségbe beleszól a férj, csqlad stb. A lánybúcsúba nem.
2022. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván azért keresztszulo a sogorno, mert a férj testvére. Nagyon sok helyen evidens, hogy a szülők testvérei lesznek keresztszülők és ehhez megcsaknoylan nagyon jóban sem kell lenni
2022. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
60%
Elképesztő ragacs emberek vannak, akiknek pár együtt töltött óra már örök barátságot jelent.
2022. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
72%
Érthető egy részről, hogy a kérdezőt zavarja, mivel azt hitte, hogy vannak olyan jóban, hogy meghívja őt is. Szerintem ez nem bűn, hogy fel merült benne, hogy ő is szeretne ott lenni. Miért ne merülhetne fel? Ahogy az sem elítélendő, hogy rosszul esik neki, mivel nem egy robot, akinek nincsenek érzései. Időnként minden ember tapasztal olyat, ami neki rosszul esik. Emberek vagyunk, empátia kézség segítségével bele lehet gondolni, hogy a másiknak egy dolog miért esik rosszul. Minden ember vágyik a megértésre. Azt adjuk a másiknak, amire mi is vágynánk szorult helyzetbe. Még a kutya is, ha látja, hogy az ember szomorú oda jön, megpróbál vigasztalni a maga módján. Akkor mi emberek ne rúgjunk bele a másikba, ha bánata van.
2022. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, pár idióta írja itt, hogy "a senkije" vagy a sógornődnek.


Én csak annyit írok, hogy ugyanezen logika mentén majd legyél akkor is "a senkije", amikor segítség kell neki. (Bármi, akár a szakmádból adódóan, ha olyan a munkád, akár pl. majd kölykére vigyázni fél délután, AKÁRMI.)

2022. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
80%

59!


Én írtam, hogy "senkije". Nyilván annyira már nem futja az intelligenciadból, hogy értelmező az idéző jelet és az egész mondatot. Segítek, jo? A kérdező férje a sógornő öcsse. Akkor is az lesz, ha a kérdezőtől elválik. A kérdező nem vérrokon, ha elvalnak, köze nem lesz a sogornohoz.

2022. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!