Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon rosszul esett, megpróbá...

Nagyon rosszul esett, megpróbáljam megbeszélni?

Figyelt kérdés

A sógornőméknek 1 hónap múlva lesz az esküvőjük. 2 hét múlva legény/lánybúcsú. A férjem nővére megy férjhez. A férjemet hétvégén hívták meg a legénybúcsúra. Én is vártam a meghívást a lánybúcsúra de nem jött.

És nagyon szíven ütött, azt hittem engem is meghívnak. Jóban vagyok a sógornőmmel, időnként össze is járunk, beszélgetünk, anyósoméknál is sokszor találkozunk. Ő a fiúnk keresztanyja.

Először az jutott eszembe, hogy erről az oldalról még nem mentek ki a "meghívók", de már igen. Aztán az jutott eszembe, hogy elfelejtettek. Rá kérdezzek? Még sírtam is emiatt, hogy azt hittem vagyunk olyan jóban, hogy ott legyek. Főleg így, hogy a férjem az ő vőlegényének megy a legénybúcsújára.



2022. szept. 29. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
67%

Extra érzékeny ember vagyok, de nem értem. Nem vall magas érzelmi intelligenciára, hogy azt feltételezem, hogy a másik is úgy érez irántam, ahogy én iránta; hogy csak azért, mert nekem ezek az összejövetelek elegek ahhoz, hogy valaki a "belső köröm" tagja legyen, a másiknak is így kell éreznie; illetve a gyerekes bosszúállás, "azt kapja, amit ad".


Ha ez velem történt volna, felfogtam volna, hogy a sógornőnek több kell a barátsághoz, mint pár buli meg anyósnál üldögélés, és nem büntetném emiatt, hanem vagy próbálnám elmélyíteni a kapcsolatunkat (ha vevő rá), vagy egyszerűen elfogadnám, hogy nem én vagyok a világ közepe. A kedvességemet nem befolyásolná semmiben.

2022. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
74%
+ az is nonszensz, hogy a férjedet hova hívták, a vőlegény egy másik ember. Lehet neki elég egy páremeletnyi liftezés valakivel, hogy legjobb barátok legyenek. Érzelmileg nincs értelme ennek az indoknak.
2022. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
25%

"Már többször voltunk együtt szórakozni, ittunk is együtt. Tehát láttam már őt ilyen szituációban. Szülinapokon meg a barátaikkal is együtt buliztunk már."

Ezt írta a kérdező.

Ha a szülinapján ott volt, akkor elég fura, hogy ide meg nem hívta. Ez nem ítélkezés, csupán megjegyzés.

2022. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
73%

"Ha a szülinapján ott volt, akkor elég fura, hogy ide meg nem hívta."


Az én születésnapomon amíg élt ott volt a 82 éves nagymamám, apám, anyám is. Egyik se épp leanybucsura való.

2022. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
82%
"Három megoldás van minden problémára: elfogadni, változtatni, vagy elengedni. Ha nem tudod elfogadni, változtass. Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor engedd el."
2022. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
80%
Én nem kérdeznék rá, nem feszegetném. Annak két kimenetele lehet: vagy kényszerből meghív, de akkor már neked sem lesz kedved elmenni, mert ha elmennél, tök kínos lenne, éreznéd, hogy nem tartozol a társasághoz, ha meg elmagyarázza, hogy miért nem hívott meg, akármilyen kedvesen is tenné, az lenne a vége, hogy kimondatnád vele, hogy nem tartozol a baráti társaságához. A férjed se érdeklődjön, az üzenet világos: rokonnak tekint, nem barátnak. Te is így viszonyulj hozzá ezentúl. Ellenségeskedés nem kell, de korlátozd vissza a kapcsolatotokat a rokoni mederbe, nagyobb családi eseményeken találkoztok, és ennyi. Bulizni, szülinapozni nem mennék vele többet, és ilyen eseményekre én sem hívnám.
2022. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
90%
Nem akart meghívni és kész. Ha rákérdezel csak magadat égedet.
2022. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 A kérdező kommentje:
Na hát megkérdeztem. Csak óvatosan hoztam fel, nem akartam ajtóstol rontani a házba. És milyen jól tettem, mert ő elhívott. Leadta a listát annak aki szervezi, csak ő nem hívott el. Hogy elfelejtett vagy direkt azt nem tudom, annyira nem vagyok beszélő viszonyban azzal a nővel mindig furcsa volt velem?! De tuti, hogy így volt mert teljesen meglepődött a sógornőm. Mondta is, hogy hát az elsők között vagyok akiket ott szeretne tudni. Ő is nézett, főleg hogy már a szervező 3 hete elküldte a "meghívókat". Na szóval örülök, hogy felhoztam neki mert aztán ha nem megyek el, ő is hihette volna azt, hogy bunkó vagyok, hogy még csak nem is szólok. Miközben csak egy kavarás volt.
2022. okt. 1. 17:02
 69/86 anonim ***** válasza:
31%

Na ennyit arról, aki szerint magát égette volna meg kuncsorgás! Miközben a félreértés lehetősége minden egyes ügyben benne van. Abból lett volna aztán sértődés, ha ő meg kérdés nélkül nem megy el!

(1., 3. stb válaszoló, aki az elejétől kezdve ezt mondta.)

2022. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
64%
Én nem hiszem ezt el.
2022. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!