Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak idõsebb rokonaitok,...

Vannak idõsebb rokonaitok, akik intrikusak és kötekedõek, de nem lehet nekik visszaszólni?

Figyelt kérdés

Pl:


- Felvettek doktorira

- És akkor orvos leszel? Vagy jogász?

- Nem, bölcsészdoktor

- És az ùgy mire jó? És akkor te fizetést kapsz arra, hogy régi szövegeket olvasol?


- Az egy IPhone?

- Igen

- Egy ilyen mennyibe kerül... nekem majdnem egy havi fizetésem ennyi.


- Szõke hajad van?

- Igen

- Szuperül néz ki. A te hajad nagyon vékonyszálú, ha sokat csinálod, tönkreteszi.


Ha nem a szemedbe mondja, akkor a házasok mögött.


2022. dec. 13. 09:52
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
78%
ez inkabb tenyleg a kenyszer,minden nap mindenhol mindenki kenyszert erez,h megmondja a véleményét,ami nem lenne baj,ha a kérdező-mint itt is-kivancsi ra,megkerdezi,megkéri mondjuk el mit szólunk hozza,de ez a hetkoznapi párbeszédekben nem megy, egy egyszeru tenyállítást sem sikerul kommentár nelkul hagyni..ezekbol a parbeszedekbol hianyzik a “mit gondolsz errol”es az “elmondhatom mit gondolok errol?”mondatok..a rokonok,szulok pedig szinte kötelességének tekintik,hogy velemenyt formáljanak,pedig mindenkinek joga van eldönteni,kinek a véleményére kiváncsi..
2022. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
60%
Megkérhetek valakit, hogy vezesse le nekem, a felhozott három példából melyik volt a kötekedés? Én csak annyit tudtam leszűrni ebből, hogy én kimondottan örülnék a rokonok helyében, ha a kérdező megszakítaná velem a kapcsolatot. Nem nekem kellene őbüszkeségétől elhatárolódnom.
2022. dec. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%

Válaszlehetőségek:


1. a) -Nem,...(és elmondod, hogy miért kapod majd a fizetésed valójában.)

b) -Tulajdonképpen igen, de ez is egy hasznos munka (itt elmondhatod, hogy miért tartod annak), és én ezzel szeretnék foglalkozni


2. -Bizony, jól megkérik az árát, de cserébe... (és itt elmondod, hogy miért tartod jónak az Iphone-t)


3. a) -Igen, nem is terveztem, hogy túl sűrűn csinálom, de egyszer mindenképpen ki akartam próbálni-

b) -Nem, ma már a fodrászok nagyon kifinomult szőkítőszerekkel dolgoznak, amik nem roncsolják annyira.

c) -Ha mértékkel használom, abból nem lehet baj.

2022. dec. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
22%

Mindegyik. Érvénytelenítő, debilizáló válaszok.

"Pénzt kapsz azért, mert olvasol." Lefordítva, szerintük az nem munka.

"Majdnem egy havi fizetésem annyi". Lefordítva. Meg tudnálak folytani, hogy ennyit keresel, más nem teheti meg, én is nyomorgok, de jól megy

A vékonyszálú hajnál már leírtam a mögöttes tartalmat. Ezek nem empatikus válaszok. Az empatikus válasz. De szuper munkád lesz, sok sikert kívánok.

De jó telefon, muti már a színeket, szelfizzünk egyet, milyen képet csinál?

Nagyon szép a hajad, jól áll ez a szín. Tehát azokhoz nem teszünk semmi degradáló kommentet. Mert azzal nem tud mit kezdeni a másik. Azon kívül, hogy rossz érzése lesz. De úgysem értitek, hiszen társadalmunk 90%-a így él, és nem érti mi ezzel a baj.

2022. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
83%
A 33-as válaszait és inkább védekezésnek látom, nem határmeghúzásnak.
2022. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
34%
Értem. Szóval először fordítani kell az adott magyar mondatokat. Az nem lehet, hogy az idősebb, egyszerűbb gondolkodású emberek egyszerűen úgy értették, ahogy mondták. Tényleg jobban jár mindenki, ha felvesznek egy kis távolságot.
2022. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
83%

Na hamarabb elküldtem. Azért gondolom annak, mert a példákban nem volt kérdés. Állították a saját elképzeléseiket. Például nem úgy kérdezték, hogy nem félsz, hogy letörik a hajad, olyan vekonynak tűnik? Hanem közölte hogy vékonyszalú, ha sokat csinálod letörik.

Rengeteg gyakorlás, tanulás a mondatok mögötti szándêkot meglátni, de meg lehet tanulni.

2022. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
70%

Egy teljesen új nyelvezet, illetve ez a baj, hogy nem új, csak nem használjuk. Mi magyarok agresszívan kommunikálunk.

Marshall B. Rosenberg. A szavak ablakok vagy falak.

2022. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
30%

#35 És mi tart vissza, hogy leírd, szerinted hogy lenne jó? :D

De tessék, megteszem helyetted is:


1. -Mekkora boomer vagy, ma már nem mindenki a földeken dolgozik.


2. -Akkor jövedelmezőbb állást kellett volna választanod!


3. -Még úgy is csinosabb leszek, mint te a pár szál, ősz hajaddal!

2022. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem. Pont ez az. Úgy értették, ahogy mondták. Kontrollálva. Nehogy saját gondolat legyen.
2022. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!