Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak idõsebb rokonaitok,...

Vannak idõsebb rokonaitok, akik intrikusak és kötekedõek, de nem lehet nekik visszaszólni?

Figyelt kérdés

Pl:


- Felvettek doktorira

- És akkor orvos leszel? Vagy jogász?

- Nem, bölcsészdoktor

- És az ùgy mire jó? És akkor te fizetést kapsz arra, hogy régi szövegeket olvasol?


- Az egy IPhone?

- Igen

- Egy ilyen mennyibe kerül... nekem majdnem egy havi fizetésem ennyi.


- Szõke hajad van?

- Igen

- Szuperül néz ki. A te hajad nagyon vékonyszálú, ha sokat csinálod, tönkreteszi.


Ha nem a szemedbe mondja, akkor a házasok mögött.


2022. dec. 13. 09:52
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
80%

Nem nyert. Agresszióra agresszióval válaszolni nem nyerő. Sosem úgy húzunk határt, hogy a másikat bántjuk. A saját szükségletünket emeljük ki.

De amúgy nem is értitek. Nem baj, nem tart ott a társadalom. Szép estét!

2022. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
88%
#41 Még mindig nem tart ám vissza semmi attól, hogy leírd, szerinted hogy lenne megfelelő reagálni. :))
2022. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
63%
Önismerettől függően bárhogy. Ez nem konzerv, ami készen van, és lehet fogyasztani. Nincs excel táblázatban sem leírva. Ahhoz kell az önismeret, hogy miután határt húzunk, egyaltalán ne legyen a fejünkben az, hogy jaj, most vajon mit szól a másik, meg nem bánthatom meg, stb. Mert az ő reakciója már rá tartozik. Az egyén dolgozik rajta, ő találja meg a megoldókulcsot. De mondom, hogy nem érted. Én persze mindig bízok benne, és örülök neki nagyon, ha valaki rálát, hogy mennyire egyszerű. Én is dolgozom az agresszión, sajnos még mindig több az olyan ember körülöttem, aki hasonló működési mechanizmussal van, nagyon nehéz nekem is.
2022. dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
38%
#43 Ha meg bárhogy lehet válaszolni, akkor mit rugózol ennyit azon, hogy pl. mit lehetne válaszolni? Te sem tudod miről beszélsz, csak próbálsz nagyon okosnak tűnni, és előadni, hogy te annyira intelligens vagy, hogy már kiemelkedtél a társadalomból, csak most vagy olyan kegyes, hogy leereszkedsz hozzánk, és osztod egy kicsit az észt, nekünk, földi halandóknak. Valójában meg nem írtál semmi értelmeset. :D
2022. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
70%

Ezeket a tényeket senki nem kérdezte. Ha kinő egy pattanás a homlokodra, és valaki megjegyzi, hogy "ott egy pattanás a fejeden", miért teszi? Nyilván te is tudod, és hiába tényközlés, nem az a célja, hogy tudasson veled valamit.


"A szőkítés roncsolja a hajat, majd átküldök pár pakolást, ami nekem is bejött."


Szemben a tényközléssel, ami egy érdektelen büfi.

2022. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
67%
44. Jogod van akármit gondolni. Legyek fellengzős, felettef jaró. A te gondolatod, nekem megfelel. Nekem azért van felelősségem, amit leírok. amit én gondolok. Hogy te ezt hogy értelmezed, milyen szemüveg van rajtad az olvasáskor, a te doldog, nem az enyém. Igen, idegesítő tud lenni az autonóm ember, van önálló gondolata, amit nem tudsz kontrollálni. És nincs rajta póz.
2022. dec. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
67%
Hogy a fenébe tudtok ennyit vonaglani ezen? ÉLetképtelen kis hópihék vagytok, hogy 3 mondatot nem tudtok megemészteni. XD Valaki annyit mondd, hogy a szőkítés roncsolja a hajat, és 70 éves korotokig traumatizálódtok, meg elemezgetitek ezt az egy mondatot. Ja, és persze ne felejtsük, hogy aki mondta az narcisztikus, és toxikus. Lehet lepontozgatni, úgyis csak azért teszitek, mert ezen a hozzászóláson sem tudtok majd túllépni minimum 20 évig. Igen, tudom, én is narcisztikus vagyok és toxikus. Na, nyalogassátok a kis sebeiteket, én léptem. :D
2022. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%

Bejárok bandázni egy idős emberekkel teli fórumba kb 70-90-ig korúak ott a lakók:), és igen, még mindig gyerekkori, kamaszkori mondatok jönnek elő. Vagy amit nekik mondtak, vagy amit ők mondtak a már természetesen nem élő szüleiknek, vagy éppenhogy amit elmulasztottak elmondani oda-vissza egymásnak.

Nekem is vannak hasonló emlékeim, így teljesen megértem őket, ráadásul már nincs is kivel megbeszélni, így még hangsúlyosabbá válnak azok az indulatból odavetett szavak, nincsen feloldozás.

2023. máj. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!