Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vannak idõsebb rokonaitok,...

Vannak idõsebb rokonaitok, akik intrikusak és kötekedõek, de nem lehet nekik visszaszólni?

Figyelt kérdés

Pl:


- Felvettek doktorira

- És akkor orvos leszel? Vagy jogász?

- Nem, bölcsészdoktor

- És az ùgy mire jó? És akkor te fizetést kapsz arra, hogy régi szövegeket olvasol?


- Az egy IPhone?

- Igen

- Egy ilyen mennyibe kerül... nekem majdnem egy havi fizetésem ennyi.


- Szõke hajad van?

- Igen

- Szuperül néz ki. A te hajad nagyon vékonyszálú, ha sokat csinálod, tönkreteszi.


Ha nem a szemedbe mondja, akkor a házasok mögött.


2022. dec. 13. 09:52
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
80%

19, most őszintén, ezekkel mi a gond?


Nem kell mindenkinek tudni, miről szól a doktori képzés, ráadásul lehetne annyi esze a doktorjelöltnek, hogy ha már beszél róla, akkor úgy teszi, hogy érthető legyen.

Tény, hogy az ájfon sokak egyhavi fizetése? Tény. Ha zavar, hogy másnak ez a véleménye, ne mutogasd, hogy az van.

Megdicsérte a haját, ettől még lehet az a véleménye, hogy a sok szőkítés sajnos nem tesz jót.


Te listával közlekedsz, amit odaadsz mindenkinek, milyen témát engedsz?

2022. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
66%
De mi az, hogy érveljen az igaza mellett? Ha kérdezek valakitől valamit, azért teszem, mert érdekel, ami mond, nem azért, hogy védje meg magát.
2022. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
26%
Jaj 21-es, ezek nem rossz témák, hanem negatív reakciók. Lehet ezekről úgy is beszélni, hogy nem egy rossz tényt mond róla, hanem jót.
2022. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
97%
23, nincs ebben semmi negatív.
2022. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
82%
Ha kiírnék egy kérdést, hogy "pedig csak annyit mondtam, hogy az egyhavi fizetésem, csak megjegyeztem, hogy tönkre fog menni a haja, én voltam a bunkó?", mindenki értené, mi van. Ahogy értitek is, csak gondolom, hülye volt a gyerek, szar volt a meló, valaki ellen össze kell fogni.
2022. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%

22-es, nem a kérdezéssel van gond, hanem a válaszra adott, esetlegesen kötekedő (vagy annak tűnő, nézőpont kérdése) reakcióra, beszólásra. Ha ezt valaki igazságtalannak tartja, nyugodtan szóljon vissza. Ilyen lehet például egy egyszerű:


- Na és van már gyerek?

- Nincs.

- És miért nincs, mikor anélkül nincs igazi életed, az akkor is kell, kifutsz az időből stb.

- Közöd hozzá? (Vagy ha valaki mindenképpen szeretné részletezni, mondja, hogy betegség, vagy hogy az ő élete így is teljes)


Ennyi. Mindenkit le lehet szerelni.

2022. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
89%
Én simán visszaszólok valamit amitől megsértődtek, és a sokadik után kiléptek az életemből. Jobb így mindenkinek.
2022. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
74%

19-es látja sajnálatosan egyedül, hogy ez egy kontrollmániás dinamizmusú, nem egészséges család.

Míg nem hagyunk mindent úgy, ahogy van, nem kommentálunk semmit, addig a társadalomban semmilyen változás nem lesz. Károsítja a szőkítés a hajat. Szuper. És ha ezt belemondod a masik pofájába, azon kivül, hogy szorongani kezd, meg rosszul esik neki, megis mi a szart kezd vele? Neki tetszik. Pont. Miért kell ez a közléskenyszer? Erre meg nyilván az a válaszotok, hogy túlerzékeny, meg csak őszinték vagytok. Hát nem. Ez nem őszinteség, empátia. Ez csak az egóról szól és hogy külsőleg kontrollálni akartok. Mert ti jobban tudjatok, hogy káros a szőkítő, ő meg annyira debil, hogy nem tudja. Majd én közlöm vele. Gyönyörű...

2022. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
62%
Szavakkal verve című könyvet ajánlom minden elködösített agyúnak.
2022. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

#22 Nagyon durva fogalomzavarod van! Érvelni az igazad mellett nem ugyanazt, mint megvédeni magad. Ha beszélgetsz valakivel, és te A-t állítasz, a másik meg B-t, akkor ha legjobb barátok vagytok is, akkor is mondasz érveket, hogy te miért gondolod úgy, ahogy, nem? Vagy te ilyen birka vagy, hogy mindegy ki mit mond, mindenképpen igaza van, aztán kész? Van egyáltalán sajnát véleményed a dolgokról?

Ha pl. neked mondja azt valaki, hogy nem kellene szőkítened a hajad, mert tönkremegy, akkor bólogatsz rá, hogy "oké, igazad van, akkor nem szőkítem!"? Vagy hogy működik ez nálad?

2022. dec. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!