Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól cselekedtem, vagy undorító...

Jól cselekedtem, vagy undorító vagyok szerintetek is?

Figyelt kérdés

Én 24 éves fiú vagyok. Van egy 22 éves barátnőm. 1 éve vagyunk együtt, 6 hónapja együtt élünk. Az utóbbi 1 hónapban a balhés 19 éves unokatesóm elkezdte zaklatni a barátnőmet. Például, amikor én nem voltam otthon, akkor az ablakon keresztül kukkolta és képeket készített. Volt olyan is, hogy a munkahelye előtt várta őt meg és akarata ellenére vele ment hazáig.

Szóltam neki vagy 10szer szépen, hogy hagyja abba, de ez nem használt. Egyszer amikor egy családi összejövetelen bókolt a barátnőm fenekére, akkor azt mondtam neki, hogy egy élettelen szenny és mi most elmegyünk, őt pedig többé nem akarom látni.

Ez neki nagyon rosszul esett és ezért mindenki rám haragszik. A szüleimen kívül a családból senki nem szól hozzám és nem akar látni. Szerintetek is hiba volt ekkor műsort rendezni egy családi összejövetelen? Bocsánatot kéne tőle kérnem?



2023. jan. 13. 16:14
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem jelentettük fel, mert őszintén szólva van már egy kisebb priusza és nem akarunk neki rosszat. - ha én lennék a nőd full leszrnám, hogy van priusza.


Az ő baja, felőlem előzetesbe is kerülhetne, nem érdekelne, de ha zaklatnak, az ellen lépéseket teszek, és ha az illető emiatt a börtönben végzi, így járt.


Rhadtul nem izgat, sőt!

2023. jan. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
98%

Még Te legyél elfogadóbb? Na nem!

Helyesen tetted! Neked van igazad!

Lehet hogy nincs megfelelő értékrendje, de Neked meg nem kell elfogadni ezt a viselkedést! Szépen kiálltál a barátnőd mellett, ügyes vagy!

2023. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
97%
Én azt nem értem azok után hogy kukkolja, zaklatja a baratnodet hogy ulhettetek le vele egy családi asztalhoz?
2023. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
#43 Az én rokonságom sajnos nagyon furcsa. Mindenki ezt a fiút pátyolgatja. Mi pedig elmentünk vendégségbe, mert fel akartam köszönteni a nagymamámat születésnapján.(Merthogy ez volt az alkalom)
2023. jan. 14. 09:07
 45/50 anonim ***** válasza:
98%
Van egy ötletem: legközelebb ne a családdal menjetek köszönteni, hanem külön. Ha már ennyire furcsák és pátyolgatnak egy elmebeteget, neked még mindig van választásod. Neki is lenne, de ő inkább azt választja, hogy így viselkedik!
2023. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
#45 Teljesen igazad van. Szerintem is ez lesz mostantól, de én azért nem szeretném teljesen megszakítani velük a kapcsolatot. Mert a legtöbb rokonom még RÁM haragszik, mert bunkó voltam szegénnyel
2023. jan. 14. 09:27
 47/50 anonim ***** válasza:
98%
Nem voltál bunkó! Kérted szépen, többször is. Semmi joga a barátnődet zaklatni, és képeket készíteni róla. A családod szerint ez elfogadható viselkedés, csak mert " nehéz élete volt"? Sokaknak volt az, mégsem lettek kukkolók meg zaklatók!
2023. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen jogos amit tettél. Ki kell állni másokért és magunkért is
2023. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, választanod kell a barátnőd és az unokatestvéred között. Mert a kommentjeidből nagyon az tűnik ki, hogy legszívesebben te is az unokatestvéredet p@tyolgatnád. De a barátnőd ezt hosszú távon nem fogja megtűrni. Ha még sokáig zaklatják, megpattan, és keres mást, akinek nincs ilyen zaklató rokona.

Namost, ha te nem akarod, hogy a lány megugorjon, akkor minden erőddel őt kell védened. És nem azon rinyálni, hogy brühühü mi lesz szegény priuszos unokatestvéreddel.

2023. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől igaza van annak, aki szerint a kiállásra büszke lehet a párod. Mármint nőként jól esne, ha a barátom így megvédene.


Ugyanakkor továbbolvasva - a barátnőd helyében én is fel akarnám jelenteni, és nagyon sértene, ha arra kérnél, hogy legyek türelmes.



Egyfelől neked van igazad a családoddal szemben, és jól tetted, amit tettél. Másfelől nincs igazad a barátnőddel szemben, én is azt gondolom, hogy a képek miatt fel kellene jelenteni.


Őszintén szólva, ha rólam képek készülnének, és a párom lebeszélne a feljelentésről, én szakítanék a férfival. Ki tudja, mi lesz a fényképpel. Főleg, hogy a te rokonod, amiről nyilván nem tehetsz, de akkor is.

2023. febr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!