Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális a sógornőm? Olyan...

Normális a sógornőm? Olyan hisztit levágott mert a majdnem 3éves gyereke ivott egy korty tejet, hogy legszívesebben felképeltem volna! Mit lehet tenni az ilyen mániás nőszeméllyel?

Figyelt kérdés

A férjeink testvérek. Mindkettőnknek van egy kislánya,az enyém 4hónappal fiatalabb.

Az anyóséknál voltunk,aki egy végtelenül kedves jó természetű asszony,nem az a "mindenbe beleszólok" fajta. Én nagyon szeretem,szerintem a sógornőmnek sincs oka nem szeretni!

Történt hogy az anyós a konyhaasztalon hagyott egy pohár tejet,amit meg szeretett volna inni de közben eszébe jutott valami,így kiment a konyhából. Ekkor a sógornőm kislánya beleivott. Mikor az anyja meglátta,mint egy idegbeteg elkezdett visítani,fújtatott mint egy állat. Kiabált az anyósra hogy lehet ilyen felelőtlen,nemtörődöm és biztos direkt csinálta.

Tudni kell hogy a gyereknek abszolút nem ad tejet,majd csak 3éves kora után akarja bevezetni. Vannak (számomra)furcsa dolgai,amit én inkább mániának neveznék! Nem ehet a gyerek csokit,cukrot,párizsit(mert abba még a disznó szőre is benne van)semmi szerinte káros dolgot. Csak szín húst,és bio zöldséget gyümölcsöt. Szegény kislány meg hiába idősebb az enyémnél,mégis kisebb.

Amúgy is nagyon sajnálom,mert az anyós/após ha ad az enyémnek egy szelet csokit,azt csak dugiba lehet,hogy a másik ne lássa,mert az anyja agybajt kap!:(((



2012. szept. 19. 16:43
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
47%

Annál jobban fogja kívánni majd a gyerek, amilyen erővel most tiltja tőle. A tiltott gyümölcs a legédesebb.

Amúgy az anya egy idióta. A férje nem húzkodja az ilyen hisztiknél jól szájba? Vagy ő is egyetért vele?

Sajnálom szegény kislányt!

2012. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Nem ért vele egyet de mit tehetne??? A veszekedéseken már túl vannak. Nőt meg nem verünk!:)

Ilyen esetben mi a jobb ha tiszteletben tartjuk a döntését,vagy titokban adunk a gyereknek a tiltott dolgokból?

Komolyan a szívem összeszorul amikor látom hogy az enyém olyan jóízűen eszik meg egy darab kekszet,a másik meg azt sem tudja mi az!:(((

2012. szept. 19. 17:17
 13/37 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy a kicsik ugye nem titkolóznak az anyukájuk előtt. És hiába adtok neki titokban egy falat csokit, este elmondhatja az anyjának (akaratlanul) hogy milyen finomat evett. És amilyen idegbeteg a nő, egy hatalmas cirkusz keretében eltiltja tőletek a kislányt és akkor nem is találkozhattok vele :(
2012. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
84%

Ki nem állhatom az ilyen bio-öko-mániás embereket!

Úgy viselkednek amúgy is, mint, aki nem normális, nem esznek ezt, azt, nem mosnak fogat, csak bio fogkrémmel, bio samponnal, olyan cirkuszt csinálnak mindennapi dolgokból, hogy elviselhetetlen!

Nekem is van ilyen ismerősöm, szintén nő, ő se ad a kislányának semmi "károsat", csak ezeket a bio sz.arokat, húst is alig-alig, tej, tojás, tejtermék kizárva.

De ez még hagyján!

A férjének se engedi, hogy ilyeneket egyen, az meg akkora papucs, hogy hagyja.

Dugiban issza a kávét, egy FELNŐTT FÉRFI!!!

Csak képzeljétek el!

Pont múlt héten találkoztunk velük, hát maradandó élmény volt.


Idegbeteg pi.csa, nem tudok mást mondani, ahogy a sógornőd is.


Inkább pszichológus kellene nekik, nem diéta.

2012. szept. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%

Egy az, hogy szerintem is elmebeteg dolog ez a hisztéria a gyerekek étkezése körül, hogy mindenféle élelmiszert éveken át kizárni a gyerek étrendjéből, mert jajjajj allergiás lesz. Ez már nem tudatos táplálkozás, hanem megszállottság.

A másik meg az, hogy nem tudom, hogy veszi a bátorságot, hogy valakivel így beszéljen, ilyen patáliát csapjon. Az anyósa a SAJÁT otthonában merészelt inni egy pohár tejet, amit letett az asztalra, és a gyerek beleivott, és ezen kivágja a cirkuszt... Hát gratulálok.

Na meg ez is milyen már, hogy az unokatesónak csak dugiban lehet csokit adni, nehogy a gyereke meglássa, hát erre nem tudok mit mondani. Ha ilyen hülyeségre neveli a gyerekét, akkor szoktassa hozzá ahhoz is, hogy el kell viselnie, hogy más gyerekek attól még esznek édességet. VAgy majd ha a kislány iskolás lesz, akkor az osztálytársaknak is megtiltja, hogy csokit egyenek a gyereke előtt?

2012. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
69%
Pont ettől lesz mindenre allergiás gyereke. Itt csak a gyereket kell sajnálni.
2012. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

"Na meg ez is milyen már, hogy az unokatesónak csak dugiban lehet csokit adni, nehogy a gyereke meglássa, hát erre nem tudok mit mondani. Ha ilyen hülyeségre neveli a gyerekét, akkor szoktassa hozzá ahhoz is, hogy el kell viselnie, hogy más gyerekek attól még esznek édességet. VAgy majd ha a kislány iskolás lesz, akkor az osztálytársaknak is megtiltja, hogy csokit egyenek a gyereke előtt?"


De hát az a szegény kislány nem tehet semmiről!!!:( Azért van dugi evés a lányomnak,hogy a másiknak ne legyen ettől rossz! Nem az anyja találta ki hanem mi.

Nekünk sem jó hogy ezt kell csinálni,de én nem fogom megvonni a lányomtól ha valamit kap,csak mert a sógornőm nem normális! Azt a kislányt meg nagyon sajnálom!!!:(((

2012. szept. 19. 18:28
 18/37 anonim ***** válasza:
70%
Persze, én is sajnálom szegényt, csak érted, mások nem lesznek ennyire figyelmesek, főleg akik nem ismerik.
2012. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz,sajnos akárhogy is nézzük ezt a kislány szenvedi meg a legjobban!:(

Én már amúgy is mondtam hogy jobb lenne adni a kislánynak a "tiltott" dolgokból,az anyja meg úgy sem tudja teljesen eltiltani a gyereket a családtól. Ha ő felszívja magát és többet nem jön,na istenem!...de a férjét nem tilthatja el a szüleitől,és vele meg jön a gyerek!

De anyósom szerint jobb a békesség. Nehéz ügy!!!

2012. szept. 19. 18:39
 20/37 anonim ***** válasza:
74%

Édességet én sem kaptam sokáig, szándékosan. 3 éves lehettem, amikor a gyerekorvosnál behisztiztem egy injekción és adott egy cukorkát. Én csodálkozva néztem rá, hogy ez mi?

Orvos meg anyámra, hogy "a gyerek még nem látott cukorkát?". Mondta, hogy nem.

De nem vette el tőlem, előtte se tépte ki a kezemből, csak egyszerűen nem volt otthon. Ha valaki adott volna, megehettem volna - csak előre szólt, hogy ne hozzon senki édességet.


Azóta se lettem édességmániás, ha később kértem, kaptam. Ezzel, hogy valamennyire távol tartott tőle, de nem szigorúan korlátozva, elérte, hogy nem a csoki a mindenem.


Ebéd után kaptam gyümölcsöt desszertként, azóta is megvan ez a szokásom, hogy gyümölcsöt nasizok.


Egészségesen főzött, de nem biocuccokat. Kaptam mindent, csak az iparilag túlfinomított ételeket kerülte.


Ha ilyen hisztérikusan csinálta volna, szerintem a mai napig betegesen vonzódnék a gyorsételekhez :)

2012. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!