Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális a sógornőm? Olyan...

Normális a sógornőm? Olyan hisztit levágott mert a majdnem 3éves gyereke ivott egy korty tejet, hogy legszívesebben felképeltem volna! Mit lehet tenni az ilyen mániás nőszeméllyel?

Figyelt kérdés

A férjeink testvérek. Mindkettőnknek van egy kislánya,az enyém 4hónappal fiatalabb.

Az anyóséknál voltunk,aki egy végtelenül kedves jó természetű asszony,nem az a "mindenbe beleszólok" fajta. Én nagyon szeretem,szerintem a sógornőmnek sincs oka nem szeretni!

Történt hogy az anyós a konyhaasztalon hagyott egy pohár tejet,amit meg szeretett volna inni de közben eszébe jutott valami,így kiment a konyhából. Ekkor a sógornőm kislánya beleivott. Mikor az anyja meglátta,mint egy idegbeteg elkezdett visítani,fújtatott mint egy állat. Kiabált az anyósra hogy lehet ilyen felelőtlen,nemtörődöm és biztos direkt csinálta.

Tudni kell hogy a gyereknek abszolút nem ad tejet,majd csak 3éves kora után akarja bevezetni. Vannak (számomra)furcsa dolgai,amit én inkább mániának neveznék! Nem ehet a gyerek csokit,cukrot,párizsit(mert abba még a disznó szőre is benne van)semmi szerinte káros dolgot. Csak szín húst,és bio zöldséget gyümölcsöt. Szegény kislány meg hiába idősebb az enyémnél,mégis kisebb.

Amúgy is nagyon sajnálom,mert az anyós/após ha ad az enyémnek egy szelet csokit,azt csak dugiba lehet,hogy a másik ne lássa,mert az anyja agybajt kap!:(((



2012. szept. 19. 16:43
1 2 3 4
 21/38 Snapette ***** válasza:
90%
Hogy nem ad neki csokit, azt megértem, ehet még majd eleget, a cukrot nem tudom, hogy érted, mert cukor rengeteg mindenben van, a kenyérben is meg a gyümölcsben is, a párizsit is akár érthetőnek találom, tényleg sok sz.rt beletesznek, és annyi féle hús van, amit lehet adni, DE: a tejet butaságnak tartom megvonni a gyerektől, és a tejtermékeket általában. Maximum egyéves korig érdemes kerülni a tejet, de csak a tejet és nem a tejtermékekekt, utána már értelmetlen. ÉS: ordítani a nagyival emiatt több mint pofátlanság, ha valakinek különleges rigolyái vannak akárminek tekintetében, akkor márpedig figyeljen ő a véletlen-lehetséges történésekre. Azt kérheti, hogy senki ne adjon direkt tejet a lányának, de azt nem várhatja el, hogy mindenki felszámolja a tejet mindenhol, ahol ő megjelenik.
2012. szept. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

A hisztériát nem tartom normálisnak,ebből nem kellet volna ekkora balhét csapni.

Az anyuka elveit pedig tiszteletben kell tartani.Az egy dolog hogy nem normális de az ő gyereke,ha ő igy látja jónak akkor ez van.

Ne adjatok neki dugiban semmit,egyrészt ekkora gyerek már simán elmondja az anyjának,másrészt az az anyuka átverése lenne.

A sógornőm és az én nevelési elveink ég és föld,sosem volt ebből cirkusz,én tiszteletben tartom az övét ő az enyémet.

2012. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség de azért kérdezzetek rá, hátha tényleg allergiás, csak anyuka nem akarja megmondani, nehogy a gyerek meg legyen "bélyegezve".
2012. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Az anyuka "elvei" tiszteletben vannak tartva! De meddig kell tiszteletben tartani ezeket az elveket,ha mindenki más szerint nem jók,és csak árt a gyereknek??? Az apuka véleménye nem is számít,hiába szöges ellentéte az anyáénak?


Ha rajtam múlott volna én már rég megszegtem volna őket,de én tiszteletben tartom a családi békét! Egyébként az eset után apósom elküldte melegebb éghajlatra a sógornőmet,szerinte zárt intézetben lenne a helye! Ekkor felhozták az én lányomat példának hogy nézze meg mennyivel jobban néz ki,mikor szinte egyidősek és hasonló súllyal születek!


Cukrot semmilyen formában nem akar adni! Sem édességként(gumi,savanyú,karamella,stb),sem olyat amiben répacukor van. Édesítőszerezik,vagy mézet használ. Nem ehet a gyerek meg egy túrórudit,tejszeletet,egy cukrászsütit.:( Tejtermékeket csak natúrban ehet a gyerek,pld nat joghurt és az anyja tesz bele valamit.

Kész csoda hogy a kertben termesztett zöldség meg gyümölcsből ehet a kislány,de előtte legalább 1000x megkérdezi hogy biztos nem volt permetezve?! Na ebben már volt neki hazudva,mert az ottani cseresznyéket sem az ő kedvéért kerülték el a kukacuk. Nevetséges!!!

2012. szept. 20. 12:00
 25/38 anonim ***** válasza:
87%

Hát az édesítőszer aztán nagyon jót tesz a pici gyereknek! Idióta tyúk... :( Az a méreg, nem a cukor. Az egy mesterséges sz*r.

Komolyan mondom, hatóságnál nem lehet az ilyet bejelenteni? Ez a nő klinikai eset.

2012. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%

Na ezen az édesítőszeren én is kiakadtam. Ha már ennyire egészségmániás, akkor tudhatná, hogy a cukor ezerszer természetesebb, mint az édesítőszerek.

Mondjuk ez a cseresznyés dolog se gyenge...

Szegény gyerek, nem irigylem... Hogy lehet ennyire burokban nevelni? Olyan egy nyafka, beteges felnőtt lesz belőle, hogy majd csak néz a csodálatos anyukája.

2012. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
85%

Mutass neki pár cikket az édesítőszerekről.

Ezerszer inkább eszem meg a cukrot.

2012. szept. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
32%

Az én gyerekem sem eszik csokit, cukrokat meg párizsit. A zöldséget házaktól vagy piacról vesszük általában, igyekszem az olajban, zsírban sütést kerülni, és desszertnek is általában gyümölcs van, vagy túró, joghurt, gyümölccsel ízesítve, ritkán házi készítésű keksz esetleg túró rudi. De nálunk az egész család így étkezik, és őszintén szólva nekem sem esne jól, ha valami műanyag vacakkal tömnék a gyerekemet. Szerencsére nincs is igénye rá, egyszer valami zsúron megkóstolta a kólát, hát inkább csapvizet ivott, és ez annak köszönhető, hogy egészen kiskorától az egészséges életmódra neveljük.

Az anyuka elveivel egyébként nem teljesen értek egyet, pl a nádcukor vagy a méz sokkal egészségesebb lenne, mint az édesítőszer, annál minden jobb, egy hároméves gyereknek pedig szüksége van a tejre (nálunk csak laktózmentes tejtermékek vannak, mert én csak azt eszem). Azt egyébként megértem, hogy nem esik jól neki, hogy olyat kapott a gyerek enni, amit ő nem gondol helyesnek, de azért nem kell ilyen tragikusan felfogni, hogy nekiálljon rajta hisztériázni. A tej hasznosságáról egyébként ellentétesek a vélemények.. Az édesítőszer kapcsán én megpróbálnék az édesanyával beszélni, bár inkább az apának kellene itt közbelépnie...

2012. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
28%
Érdekelne miért 0%-os a válaszom, csak azért, mert nem gondolom, hogy nem cukorral meg csokival tömni a gyereket nem abnormális...
2012. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Az a te döntésed hogy nem adsz a gyereknek csokit cukrot vagy párizsit! Bár ebből is van sok olyan ami sokkal drágább mint a hús,így nem gondolom hogy annyira mű lenne! Ennyi erővel a drága téliszalámi is vacak. Én sem a 300ft-os rúd parizert adom neki. Sőt ha magamnak és a páromnak nem is de a gyereknek igyekszek minőséget venni! Sajnos korlátoltak az anyagi lehetőségek!:(

Azt hogy néha kap a gyerek csokit,vagy "egészségtelen" édességet nem tartom halálos bűnnek,addig amíg nem az lesz számára a fő étek! Én nem zárkózom el semmi elől,aztán a gyerek eldönti hogy szereti vagy nem! Az egészséges életmód számomra nem az hogy tiltom bizonyos dolgoktól. Azt vallom mindent lehet,de csak ésszel!

Ettől függetlenül rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszik,szereti őket kérnem sem kell. Pici korától vizet iszik,néha gyümölcsteát,de nem kapok sikítófrászt ha iszik egy korty kólát,vagy szörpöt.

Most lehet hogy megharagszol,de azt hogy csak laktózmentes tejet adsz a gyereknek kissé önzőnek tartom(persze ha allergiás az más,de nem írtad,csak azt hogy mert te ezt szereted)!

Szerintem így nem adsz neki választási lehetőséget,de a te dolgod.....tiszteletben tartom.

A gyereknek nem szándékosan lett tej adva,hanem ő vette el! Ha vissza olvasol kiderül. Mindenki tekintettel van az anyukára,bár senki nem ért vele egyet....és nem én pontoztalak le!:)

2012. okt. 6. 23:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!