Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normális a sógornőm? Olyan...

Normális a sógornőm? Olyan hisztit levágott mert a majdnem 3éves gyereke ivott egy korty tejet, hogy legszívesebben felképeltem volna! Mit lehet tenni az ilyen mániás nőszeméllyel?

Figyelt kérdés

A férjeink testvérek. Mindkettőnknek van egy kislánya,az enyém 4hónappal fiatalabb.

Az anyóséknál voltunk,aki egy végtelenül kedves jó természetű asszony,nem az a "mindenbe beleszólok" fajta. Én nagyon szeretem,szerintem a sógornőmnek sincs oka nem szeretni!

Történt hogy az anyós a konyhaasztalon hagyott egy pohár tejet,amit meg szeretett volna inni de közben eszébe jutott valami,így kiment a konyhából. Ekkor a sógornőm kislánya beleivott. Mikor az anyja meglátta,mint egy idegbeteg elkezdett visítani,fújtatott mint egy állat. Kiabált az anyósra hogy lehet ilyen felelőtlen,nemtörődöm és biztos direkt csinálta.

Tudni kell hogy a gyereknek abszolút nem ad tejet,majd csak 3éves kora után akarja bevezetni. Vannak (számomra)furcsa dolgai,amit én inkább mániának neveznék! Nem ehet a gyerek csokit,cukrot,párizsit(mert abba még a disznó szőre is benne van)semmi szerinte káros dolgot. Csak szín húst,és bio zöldséget gyümölcsöt. Szegény kislány meg hiába idősebb az enyémnél,mégis kisebb.

Amúgy is nagyon sajnálom,mert az anyós/após ha ad az enyémnek egy szelet csokit,azt csak dugiba lehet,hogy a másik ne lássa,mert az anyja agybajt kap!:(((



2012. szept. 19. 16:43
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
49%

Nem mindig az a jó amit a többség szajkóz,ezzel nem mondom azt hogy nincs igazuk, csak azt hogy ha az anya úgy látja jónak hogy nem ad tejet 3éves koráig akkor nem ad,ő igy látja jónak.

Az én lányom 4hónaposan már kecsketejet ivott,na ki értett ezzel egyet?senki.Ez kb akkora bün mint amit a sógornőd követ el.Nem érdekelt más véleménye,én igy láttam helyesnek és kész.


A próbléma hamarossan megoldodik hisz azt irod majdnem 3éves,tehát nemsokára kaphat tejet.


A csokiproblémával kapcsolatban beszélnetek kell.Megmondani a sógornőnek hogy tiszteltben tartjátok hogy az ő gyereke nem kaphat de a nagyszülőknél a tiétek nyiltan fog kapni,hogy az ő gyereke ne egyen azt oldja meg ő.A sógornőm gyereke 1évesen ugy itta a kólát mint én a vizet,nálunk is kaptak holott az én gyerekem a mai napig nem kap(2,5éves)Szépen elmagyaráztam a lányomnak hogy neki ezt nem szabad és kész.

2012. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
50%

Azért van nálunk csak laktózmentes tejtermék, mert nekem nagyon súlyos laktóz intoleranciám van, ezért egyáltalán nem ehetek semmit, ami nem laktózmentes (tehát nem minimális benne a laktóz), persze nagyinál szokott rendes tejet inni, de itthon nem, mert nem tartunk, teljesen felesleges lenne két félét vásárolni, ízre úgyis megegyezik a kettő :)

Azt láttam, hogy véletlenül itta, ezért is írtam, hogy szerintem is teljesen indokolatlan volt a hiszti. Bocsánat, ha félreérthető voltam, én neked adtam igazat a helyzetben, csak azt gondolom, hogy pár példa, amit felhoztál nem teljesen logikátlan és eredendően elítélendő. Én sem rángatom ki a gyerek szájából a gumicukrot, de hogy tőlem nem kap az hétszentség. (pedig azt pl én is úgy de úgy imádom, de visszafogom magam :)) És nem is gondoltam, hogy te pontoztál le, inkább annak szólt a "felháborodásom", hogy igazából majdnem azt mondtam, mint a többség, csak nem lelkes bólogatás volt az egész hozzászólás, és le is pontoztak emiatt.. :(

2012. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
:):):):):)
2012. okt. 8. 22:09
 34/37 anonim ***** válasza:
46%

A csoki, tej, párizsi nem egészséges egyáltalán.


A párzsira azt is mondhatnánk hogy egy HULLADÉK, a tejnek meg nem sok köze van a tejhez...egy fehér színű folyadék, ami tele van vegyszerrel és tehenet nem sokat látott.


Én sem adnék ilyet a gyerekemnek...édességet persze ehetne, keserű csokit is...de azért nem borulnék ki, ha néha megenné itt-ott. AZon viszont kiborulnék, ha suttyomban etetnék ilyenekkel.


Én speckó egyetértek az említett hölgyel elveivel.


Ettől föggetlenül nyílván nem kell ennyire kiborulni, ha hébe-hóba eszik csokit, iszik tejet, vagy párizsit...hacsak nem laktózérzékeny. Itt azért véletlenről volt szó.


Tudom, hogy ez lehet kívülről mániásnak tűnhet, de valahol azért az sem normális dolog, hogy "műanyagot" eszünk...valahol az is esztelenség, nem?

2013. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország a 10 millió élelmiszermérnök országa:) Mindenki pontosan tudja,h miben mi van....
2013. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
A sógórnődtől meg kérdezted hogy nem-e ekcémás allergiás-e.Mert ez örökölhető. Az Én fiaim befulladtak a tehén tejtől. Kicsinek .
2013. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
6%
Mondjuk nektek kéne összefognotok és helyre tenni a csajt a stílusért, amit megenged magának és értésére adni közösen, te és a férjed, hogy ha problémája is van, tisztelje meg az anyósát és ne cirkuszoljon, meg gyanúsítgassa, mert szájon lesz csapkodva!! Hová jutott a világ?! Kit érdekel, hogy a gyerekével mit csinál, úgy gondolja, hogy az övé, joga van éheztetni, megvonni tőle fontos tápanyagokat, tegye! De azért ne engedjen már meg magának ilyen stílust idősebb asszonnyal szemben.
2013. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!