Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez most jogos? Komolyan...

Ez most jogos? Komolyan felsőbbrendű?

Figyelt kérdés
Tegnap összevesztem az unokabátyámmal. Igazából egy semmiségen, de a vita elfajult. Azt vágta a fejemhez, hogy nekem nincs jogom ővele vitatkozni, őt sértegetni, mert én semmire nem vittem az életben. Én tizenkilenc évsen mentem férjhez, utána elvégeztem az egyetemet, majd háztartásbeli lettem ( bár csak évekkel később lett gyerekünk), mert gyenge az egészségem és az idegzetem is, nem vagyok úgymond alkalmas a munkára. A férjem is ezt szerette volna, én is. A férjem jól keres, a "luxusra" is telik. Az unokatestvérem olyanokat mondott, hogy én egy élősködő rongy alak vagyok, mert világéletemben nem dolgoztam, csak a jómódú szüleimnek és a férjemnek köszönhetem a csillogó-villogó gondtalan életet. Hogy ha ő a helyemben lenne, ő megölné magát, mert undorodna tőlem. És mindezt azért, mert megkértem, ne szidja hangosan a politikát az ebédnél a gyerekek előtt... Tényleg semmirekellő lennék, tényleg joga van neki lenézni engem, csak mert nem dolgozom/dolgoztam?

2012. okt. 1. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
24%

Tudom, hogy a vállalkozók többsége, hogyan jut a luxushoz, úgyhogy ezt hagyjuk!....

Egyébként pedig nem rájuk céloztam, olvasd el még egyszer, talán leesik a 20 fillér!...

Bár ha belegondolok, akár lehet ilyen köztük is, hiszen ismerek olyan vállalkozót, aki nyitott pár üzletet, felvett néhány alkalmazottat, akiket pár hét munka után mondvacsinált indokkal , fizetés nélkül kirúg, közben ő a bevételekből éli világát, utazgat.

2012. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:

Te jó ég, mennyi választ kaptam!


Amúgy nekem is vannak céljaim, ne higyjétek, hogy egész nap a tv elött csücsülök ( valamiért sokan ezt gondolják a htb-kről ). Nos, nekem is van két takarítónőm. A házunk hatalmas, hárman is több óráig takarítjuk. Kertész is, mivel a férjem nem tud ilyenekkel törődni, mint pl. a kert. Bébiszitter is van, egy amerikai lány, akit azért vettünk föl, hogy angolul tanítsa a lányom, de nagyon összebarátkoztak és sok időt töltünk hármasban, négyesben. Szinte már családtag. Ezenkívül menedzselem a család életét, néha besegítek a férjem cégénél, rengeteg kreatív díszt, csecsebecsét készítek az ovinak és egy tanárnő barátnőmnek. Ezen kívül jótékonykodunk, de rengeteget, sok anyaotthonba járunk, viszünk le vidékre cuccokat, stb. Persze havonta egyszer eljárok kozmetikushoz, fodrászhoz, körmöshöz, hetente torázni, jógázni, találkozni a barátnőimmel. És sok időt töltök a férjemmel és a kislányommal, sok helyre utazunk, vendégségeket szervezünk, rendezvényekre megyünk. Meg én vagyok a család lelki szennyesládája, mindenki nekem mondja el a panaszát. Szóval tartalmas az életem. Vannak céljaim, amikért teszek is.

2012. okt. 1. 18:44
 33/74 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem fekete éhbérért dolgozó beosztottak gürizéséből jön össze nektek az a fene nagy jólét,hanem a férjed valóban megdolgozik érte fáradságosan és nem adócsaló, akkor rendben van.Ellenkező esetben viszont valóban elmondható, hogy élősködő vagy.
2012. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:
A férjem és a családom tisztességesen szerezte meg a vagyonát.
2012. okt. 1. 19:21
 35/74 anonim ***** válasza:
hm..
2012. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mindenki ezt mondja :)
2012. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%
#29: ügyesen kiforgattad szegény válaszadó válaszát. A "...de úgy" részt miért nem olvastad el?!
2012. okt. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
59%

Ó te jó ég, kedves kérdező!

A normál családok sajnos ezt a sok mindent nem engedhetik meg maguknak, még úgy sem, hogy mindketten dolgoznak. Ami teljesen normális, hisz nem vagyunk beszűkültek, mert léteznek gazdag, átlag és szegény családok. Nyilván a gazdag családoknál az a normál életvitel, ami nálatok van. És hidd el, ezzel sincs semmi baj.

A gond ott kezdődik, hogy ha nem lenne ilyen gazdag a férjed, akkor te magad abból, hogy nem dolgozol, nem tudnál ilyen körülmények között élni.

És azért itt többen keverik a dolgokat.

Én igazából nem neveznék senkit háztartásbelinek. Van olyan, aki gyeden, gyesen lévő anyuka, aki a pici gyereke nevelése mellett megcsinálja a házimunkát és a napi teendőket. Mert nekik az a munkájuk. Ők, a gyeden, gyesen lévő anyukák. Akik majd aztán ha el tudnak helyezkedni, elmennek dolgozni.

Vannak olyan anyukák, akiknek már nem kell a nap 24 órájában a gyerekükkel foglalkozni, mert már óvódások, iskolások, de mondjuk nem talál munkahelyet, de szeretne dolgozni. Ők a munkanélküli anyukák.

És vannak azok, akiknek nem kell dolgozniuk, mert a férjük képes egyedül annyit keresni, hogy nem kell anyukának elmennie dolgozni. De attól ő még nem háztartásbeli.

Hisz sok nő a munka mellett végzi ugyanúgy a házimunkát és a gyerekének nevelését alkalmazottak nélkül.

És ezért nevezhetnek téged, kedves kérdező eltartottnak.

De azért vannak a válaszaidban olyan dolgok, amivel egyik szavaddal ütöd a másikat. Először is, azt írtad, hogy azért nem dolgozol, mert alkalmatlan vagy a munkára az egészségügyi állapotod miatt, másszor meg azt, ha muszáj volna dolgoznod, akkor dolgoznál. Hát, akkor most melyik?

Aztán azt írod, hogy nem dolgozol, de utána meg sorolod, hogy mennyi mindent csinálsz, amit te munkának nevezel és hogy neked vannak életcéljaid, de előtt meg azt írod, hogy nem dolgozol és nem is fogsz, mert nektek jó ez így és így is fog maradni. Na most akkor melyik?

És azt írod, hogy a rokonod felsőbbrendűnek tartja magát, de ő a bunkó, mert ő csak egy tesitanár. Akkor most ki néz le kit? Azért ő is elvégezte a sulit, mindennap bejár dolgozni, elvégzi a munkáját és abból eszik, amit megkeres. Nyilván nem 40 fokos melegben kapál nyáron napi 3000 Ft-ért, de azért munkát végez.

És nem arról van szó, hogy valaki rossz attól, mert nem dolgozik, dehogyis. Csak az nem mindegy, hogy nem tud dolgozni, mert nem talál munkát, de akar vagy valaki nem is akar és meg is teheti, mert a férj baromi jól keres. És ezért nem kéne lenézni azt, aki munkával keresi a betevő falatot.

2012. okt. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
77%

Hogy is van ez..?

2 takarítónő....jogos, nagy a ház.

Kertész....jogos nagy a kert IS.

Bébiszitter..a gyerek mellé is kell valaki..


gyenge az egészséged, és az idegzeted is...:(

Hány embernek gyenge az egészsége???? soknak!!

Idegrendszere ???? soknak..

Ha az utolsó komentet nem irod, talán elgondolkoztam volna róla, Neked van igazad...

De az unokabátyád látja jól..

És Te ezt az életmódot természetesnek veszed..

Na, ez a szomorú...

2012. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
66%

Szóval kérdező, kifelejtettem a legfontosabbat, mivel nektek vannak háztartási alkalmazottjaitok, ezért te nem vagy háztartásbeli!Így már ne is haragudj, de egész más a helyzet és nem mondhatok én sem jó kritikát!Kertész, takarító, bébiszitter?!Basszus, legalább a 3 közül ez egyiket csinálhatnád te magad, legalább a gyerekeddel foglalkoznál egyedül, de még azt is másra hagyod, na pont az ilyenekre mondtam, hogy élősködő, bocs..

Amit otthon megcsinálsz, az hobbi szintű dolog, egy kisiskolás is meg tudná csinálni.Én pártolom a háztartásbelieket, főállású anyákat, de azokat, akik a saját erejükből csinálják ezt , nem alkalmazottal csináltatják.

Tudod, lehet,hogy attól vagy te gyenge fizikailag, mert el vagy puhulva .De hogy az idegeid ilyen zökkenőmentes élet mellett mitől gyengék, azt nem tudom.

2012. okt. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!