Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez most jogos? Komolyan...

Ez most jogos? Komolyan felsőbbrendű?

Figyelt kérdés
Tegnap összevesztem az unokabátyámmal. Igazából egy semmiségen, de a vita elfajult. Azt vágta a fejemhez, hogy nekem nincs jogom ővele vitatkozni, őt sértegetni, mert én semmire nem vittem az életben. Én tizenkilenc évsen mentem férjhez, utána elvégeztem az egyetemet, majd háztartásbeli lettem ( bár csak évekkel később lett gyerekünk), mert gyenge az egészségem és az idegzetem is, nem vagyok úgymond alkalmas a munkára. A férjem is ezt szerette volna, én is. A férjem jól keres, a "luxusra" is telik. Az unokatestvérem olyanokat mondott, hogy én egy élősködő rongy alak vagyok, mert világéletemben nem dolgoztam, csak a jómódú szüleimnek és a férjemnek köszönhetem a csillogó-villogó gondtalan életet. Hogy ha ő a helyemben lenne, ő megölné magát, mert undorodna tőlem. És mindezt azért, mert megkértem, ne szidja hangosan a politikát az ebédnél a gyerekek előtt... Tényleg semmirekellő lennék, tényleg joga van neki lenézni engem, csak mert nem dolgozom/dolgoztam?

2012. okt. 1. 17:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
72%
Hát az ingyenélős résznek van alapja, ezt ugye te is belátod. De ettől még nem vagy alább való és jogodban áll bárkivel vitába szállni.
2012. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
70%
16-os: Nekem is van gyerekem, 2 éves és hidd el, tudom, hogy mekkora meló őt nevelni, plusz főzni, mosni, takarítani, boltba-patikába-orvoshoz menni, nagyobb állatállományt ellátni itthon, de a gyerek után 3 évesen lejár a gyes, normál esetben a gyerek óvodába megy, a szülő pedig dolgozni, majd mikor onnan hazaér, akkor csinálja meg a házimunkát, plusz még foglalkozik a gyerekkel. Azért ne keverjük a dolgokat!
2012. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
95%
#23: Mert ha csak raktárosok lennének a földön, tuti előbbre lenne a világ. Igaz, mi szükség van szellemi munkára? Te is élsz még..
2012. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
52%

A család miért lenne öncélú dolog?A férj kevésbé lesz ideges, ha otthon tiszta lakás, finom étel várja és nyugodt, csinos asszony, nem egy lestrapált hárpia.A gyereknek is csak jó, ha legalább az egyik szülő mindig ráér időt szakítani rá, normálisan foglalkozni vele.Ha több család élne ilyen harmóniában, az a társadalomnak is jobb lenne.a régebbi időben természetes volt, hogy a nő elsősorban a családot tartja össze.

Persze a "nagyokos" munkamániások aztán tudnak pampogni, hogy sok a depressziós, neveletlen gyerek.Mégis, ki nevelje meg, mikor anyja apja este esik haza a munkából és már nincs rá ideje, max. idegesen bezavarja a tv elé a szobájába?

Bizony én is sok évet háztartásbeliként töltöttem, a gyermekemre szántam azokat az éveket, ez anyagilag nem volt a legelőnyösebb, de legalább nem lett elhanyagolt, magányos, kallódó a gyermekem.

2012. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
52%
Bunkó volt, az 100 %, de azért egy kicsit igaza is van. Én tuti, hogy nem bírnék úgy élni, hogy MINDEN csak úgy az ölembe hullana. Vannak barátaid? Jársz el valahova? Ez a minimum, de szerintem munka nélkül nagyon rossz lehet élni. Nekem kell, hogy legyen valamilyen célom mindig, amit beteljesíthetek, ezáltal sikerélményem lehet. Nem létezik, hogy valaki ne vágyna erre az érzésre. Szerintem a minimum az, hogy vállalsz valami nem túl magas fizetésű melót, ami nem jár nagy teherrel. Nem akartalak megbántani, remélem, nem sértésnek vetted.
2012. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
69%
25-ös: Ha most megkérdeznéd a dolgozó szülőket, hogy mit szeretnétek jobban, otthon ülni vagy dolgozni, akkor vajon mit válaszolnának? Nyilván azt, hogy otthon ülni, mert nyilván a legtöbb ember ki van használva a munkahelyén, 3 ember munkáját végzi egyedül, kevés a fizetés, ettől ideges, stresszes, csak tudod egy valamiért teszik. Mert a törlesztő részlet, a csekkek, az ennivaló abból nem lesz kifizetve, hogy otthon ülnek! És lehet hogy ideges a szülő, de legalább lesz hol lakniuk és van mit enniük, ha már nem megy olyan jól, mint a kérdezőnek.
2012. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
60%

Végezetül, megmondom én, ki az élősködő.Azok, akik luxusban élnek, de úgy, hogy szó szerint a kisujjukat sem mozdítják, mert a gyereket bébiszitter gondozza, a házat bejárónő takarítja, még meg is főz nekik, ha épp nincs kedvük egy étteremben megebédelni, ők meg csak nézik a csillagokat és költik a nem tudom, honnan szívott millióikat.Vannak ilyenek is, na ezek az igazi, kártékony élősködők!

És igen is, van, aki feleségként, anyaként érzi úgy, hogy megvalósította önmagát.Nem minden kinek a karrier jelenti a létezést.

Egyébként pedig csupán az alapján megítélni valakit, hogy van-e munkahelye, vagy nincs, ez csőlátásra és nagyfokú ostobaságra vall.

2012. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
85%

Eleve primitív dolognak tartom azt, hogy mások előtt valakik ilyen mocskos szájúan vitatkoznak. Mindenkinek lehet véleménye a másikról, de valljuk be, nem az ebéd közben kell a másikra ( ráadásul ilyen jelzőkkel) kifakadni.


Az unokabátyád csak ne legyen magára olyan büszke, ha így viselkedik, hajára kenheti a munkáját ha nincs benne egy csepp jólneveltség sem.


Ha nektek megfelel ez a felállás akkor ne érdekeljen mások véleménye. Én a jövőben mellőzném az unokabátyám társaságát, majd ha megtanul viselkedni szóba állnék vele.

2012. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
50%
#24 - "A gyereknek is csak jó, ha legalább az egyik szülő mindig ráér időt szakítani rá, normálisan foglalkozni vele" - kiábrándítlak, gyerekként egyáltalán nem volt jó, hogy állandóan kontroll alatt voltam, nem győztem menekülni otthonról, minél korábban lelépni reggel, és minél később hazaérni...
2012. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
79%

Tornatanár?! És ennyire nem képes kultúráltan beszélni még a rokonaival sem? El sem képzelem, hogy beszél a diákjaival!

Ne törődj vele! Olyan életet élsz, ami Neked és a férjednek is megfelelő! Innentől kezdve kinek mi köze hozzá, hogy dolgozol, vagy sem?

Örülj neki, hogy megtehetitek, hogy úgy éljetek, ahogy Nektek jó! :) Szerintem csak az irigység beszél belőle!

2012. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!