Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért haragszanak rám a...

Miért haragszanak rám a rokonok mert elnevettem magam a temetésen? te haragudnál rám, ha röhögnék a rokonod temetésén?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagybácsim, aki az ország másik felében lakott 3x ha találkoztunk. És a temetésen eszembe jutott 1 film jelenett és elkezdtem először kuncogni majd köhögve leplezni a röhögést, majd kitört belőlem.

Azóta büntetésben vagyok.


miért? nekem kellett volna a leghangosabbam zokognom?


te haragudnál rám, ha röhögnék s rokonod temetésén?

Meddig fognak még rám haragudni?

16f



2014. júl. 16. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
85%

ha a rokonod halálára nem is, más fájdalmára tisztelettel lehettél volna

én elkönyvelnélek örökre bunkónak, de nem haragudnék. ez vagy te. ennyi.

2014. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
38%

Azt hittem, legalább egy ember okoskodni fog, de rám maradt.


Igazából a nevetés egy teljesen normális gyászreakció. 16 évesen még elég fiatal, az agya nem biztos, hogy úgy fogja fel a halált, mint a végső véget, valahogy pedig fel kell dolgoznia.


Ez olyan, mint amikor annyira boldogok vagy meghatottak vagyunk, hogy sírunk. Vagy velem például volt olyan, hogy bevertem a kis lábujjam, és elkezdtem röhögni, mint az őrült. Iszonyatosan fájt, én meg csak röhögtem. (Később kiderült, hogy eltört.) A nevetés endorfint termel, az endorfin csökkenti a fájdalmat.

2014. júl. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem akkora dolog ez. Néha tényleg nem lehet visszafojtani a röhögést. Én személy szerint rosszul vagyok attól, hogy mindenki sírni fog a temetésemen, meg feketébe öltözik. Elég szar lesz meghalni, hát még ez a gyászos körítés. De hát itt ez a szokás.
2014. júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de ezt komolyan kérdezed? 16 évesen azért lehetne már annyi eszed, hogy SENKI temetésén nem állunk le nevetgélni, mindegy, hogy milyen távoli rokon/ismerős. Gondolj már bele, hogy eshetett a hozzátartozóinak.
2014. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
89%

A legnagyobb bunkóságok közé tartozik a temetésen való röhögés. Sokan már a hangosabb beszélgetést sem nézik jó szemmel, nem hogy ezt. Szélsőséges példa: gondolj bele, ha pl édesanyád temetésén lennél, akkor neked jól esne a fájdalom közepette, hogy azt látod/hallod, hogy egy 16-17 éves gyerek vihog, röhög a temetésen? Ugye, hogy nem.


Másrészt viszont te megerősíted azt a kérdést, amin már gondolkoztam. MINEK kell egy gyereket, aki nem is ismerte az illetőt, vagy csak max 1-szer 2-szer látta, elcibálni egy temetésre? Csak azért, hogy a többi ember ne kérdezze meg, hogy hol a gyerek? Egy távolabbi rokon is lehet egy gyerek számára egy vadidegen személy, hiába rokon. A temetés pont azért van, hogy akik ISMERTÉK, végső, és fájdalmas búcsút vesznek tőle. Nem értek egyet azzal, hogy a kis vagy nagyobb gyerekeket, akik vagy nem tudnak viselkedni, vagy nem is ismerték az illetőt, elráncigálják temetésre, mert "illik".

2014. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
31%
Velem is előfordult ilyen. Temetésen is, és más, illő komolyságot igénylő helyzetben is. A tanárokat rendszerint kinevettem, ha kiabáltak velem, és később is megtörtént ilyesmi. Egyszer pl. az igazgató üvöltözött velem, és én nem tudtam visszatartani a röhögést, pedig akkor már felnőtt, családos ember voltam. (Annál a cégnél nem is csináltam karriert.) Sajnos, (vagy nem sajnos) eléggé vizuális fantáziám van, és sokszor vetít elém olyan képeket, amitől még egy kőbálvány is felröhögne.
2014. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
87%
a temetésen vicces dolgokról fantáziálóknak üzenném, gondoljanak bele, ha ne adj isten majd nekik hal meg egy szerettük akitől méltó búcsút vennének és próbálnák feldolgozni, hogy nincs többé, milyen érzés lenne ha hátul egy idióta elkezdene röhögni.
2014. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
100%

Remélem ez a kérdés csak kitaláció.

Ha nem, akkor annyi eszed igazán lehetett volna, hogy 1. temetésen nem vicces filmjeleneteken fantáziálsz, 2. ha még meg is teszed, akkor ha "baj van", elvonulsz arrébb, valahogy kiadod halkan, és visszamész. Azért én el nem hiszem, hogy 16 évesen valaki annyira gyerek legyen, hogy nem fogja fel, hogy egy temetésen hogy illik viselkedni.

2014. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
82%

Velem egyszer előfordult, hogy az apai nagymama temetésén őrá gondoltam, az együtt töltött szép időkre. Na, erre elmosolyodtam, szerencse, hogy hideg volt és a sál eltakarta a mosolyomat.


Nevetni valóban nem szép dolog a temetésen. De az esküvőn sem. Egyszer egy barátnőm esküvőjén voltam 8 éve. Volt ott két kisgyerek, akik a templomban folyton vihogtak. 10 perc után kitessékelték őket.

Egy rokonom esküvőjén a menyasszony nevette el magát, hogy a meghívottak kikerekedett szemmel nézték a jelentet. Pár nappal később nálunk volt egy kis családi látogatás, és a vendégek mondogatták, hogy milyen paraszt lehetett az ara, hogy elröhögte magát...

2014. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
13%

Miquel: Nekem volt egy tanárnőm a 4 osztályos általános iskolából, akit nagyon utáltunk. Őt is kinevettünk, ha üvöltözött, mint egy idegbeteg; vagy ha megsértődött valamin. Két éve halt meg. Egyik iskolatársamtól tudtam meg. Kicsit el voltam képedve, mert nem gondoltam volna, hogy ötvenvalahány évesen dobja fel a talpát. Majd ezt mondtam: "Akkor lemondhatok a bosszúról" Na, erre röhögtünk egyet.


(Ugyanis bosszút akartam állni rajta, mert volt, hogy nagyon igazságtalanul bánt a diákokkal és én vissza akartam adni neki)

2014. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!