Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 11/92 anonim ***** válasza:
100%
100%,hogy 3 gyerekkel egy kicsi házban + még ti is épp hogy elvagytok nem fogadnám be!Egyébként jópofák,hogy rátok támaszkodnának.Állj a sarkadra és mond meg a férjednek,hogy te nem fogod őket befogadni!
2015. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
97%

szerintem inkább vessz össze most a ferjeddel emiatt, később úgyis belatja hogy igazad volt.

mondjátok meg nekik, hogy egyszerűen nincs hely, így is egy szobában alszanak a gyerekek, nem tudjátok őket elszallasolni..

akkor én már inkább adnék nekik x összeget amiből tudnak bérelni egy lyukat egy hónapig . de ha továbbra se keresnek munkat, hát így jártak.de így a férjed is megnyugszik, hogy segített nekik, és a hazatokba se költöztek be..

ne engedd bekoltozni őket, kb sose szabadulnatok tőlük a leírás alapján.

2015. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
98%

ti is szűkösen vagytok, erre hova akartok még 5 embert???

nem lehet egy 1 literes edénybe 2 liter vizet beleönteni...

3 gyerek mellett lusták dolgozni? :O ilyen mentalitású embert akkor sem engednék ha lenne rá helyem, mert biztosan a nyakamon maradnának...és nem szeretem az élősködőket...


22F

2015. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
100%

2 szobátok van. Ti vagytok 4-es, és még 5-en akarnak jönni?

Vagyis 9-en élnétek 2 szobában?

Ez nonszensz!

Garantáltan nem 1-2 hónap lenne belőle.

2015. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom.

A pénz dolgot is felhoztam a férjemnek, de abba meg ő nem akar belemenni mert tudja, hogy azt a pénzt soha nem látnánk vissza. Meg az albérletek a városban nagyon elvannak szállva plusz egy albérletre jut 50 jelentkező, senki nem egy 3 gyerekes családot fog választani akiket nem lehet kitenni.

2015. nov. 25. 09:17
 16/92 anonim ***** válasza:
100%

gyerekeket max befogadnám, de ennyi.

így is szűkösen vagytok, +5emberrel el se fértek!!!

ha a férjed nagyon akarja, akkor mond meg, hogy jó, akkor papíron elváltok, lakás eladva, vagyonmegosztás, külön kecó és azzal lakik akivel akar.

2015. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 anonim ***** válasza:
100%
menjenek a szülökhöz de nálatok nem férnek el
2015. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
89%

Mi?? 5 embert egy ketszobas lakasba PLUSZBAN? Na ne, ezt ok se gondolhatjak komolyan.

"Azt a penzt igy se latnatok viszont", dehat ugyanaz, nem mindegy hogy penzben vagy termeszetben adjatok a lakhatast amit nem lattok viszont? Nem szolva arrol hogy a rezsitek duplajara none ha nem jobban, mert hogy a vizzel, gazzal nem sporolnanak (meg a hutobol is kifalnak ami van) az is biztos.

Azert mindennek van hatara.

Mi az hogy nincs munka? Kozmunka legalabb mar mindenkinek van. A gyerekeket sajnalom a tortenetben, de a szulokkel beszeljenek. Ha a szuleik, meg ti egy kicsit osszefogtok, lehet hogy ki tudtok venni nekik valami kis garzont, arra a par honapra.

2015. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
95%

én írtam hogy fizessetek nekik egy hónap albérletet.

szerintem így olcsóbban megúsznàtok, mintha befogadnàtok kompletten 5embert...ki tudja mennyi időre... ők is ennének, használjak a vizet stb.. hosszú távon ez is szép összeg lenne, amit szintén nem kapnatok vissza.

amúgy nyugodtan állj ki magadért a ferjeddel szemben.. tok normális, hogy nem szeretnéd őket befogadni.. en még nagy házban sem szívesen fogadnam be az élősködő pereputtyot, hát még 2 szobásban..

2015. nov. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 anonim ***** válasza:
77%
Ez abszurd; persze, hogy nem engedném. Még ha egy kastélyban laknátok, ezer hálószobával... de így!? Nem is értem, ez hogyan merülhetett fel, ha amúgy van hova menni. (Más kérdés persze, ha efyébként utcára kerülnének; azt nyilván nem hagynám.)
2015. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!