Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 31/92 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás! Igazad van!
2015. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
94%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy semmi esetre se fogadjátok be őket! Ehhez ragaszkodj foggal körömmel!!!

Én még akkor is meggondolnám, hogy befogadjam őket, ha egy nagy házam lenne. De így? Hogy egy kis lakásban már eleve 4-en laktok. Nonszensz.


Nagyon jól látod. Ha valakinek 3 év nem volt elég arra, hogy rendbe jöjjön, akkor 2 hónap alatt nem fog csoda történni. Ezt a férjed is beláthatja. És ráadásul úgy, hogy egy városban laknak, ahol van munkalehetőség, nem egy határszéli kis faluban. Nagyon nonszensz ez az egész.


Amúgy meg végtelenül undorító, parazita dolognak tartom, ha egy ember nem képes tenni azért, hogy rendbe hozza a saját életét. Mert úgyis ott van a testvér, anyuka, apuka, stb. akik segítenek majd ha baj van. Na persze.


Az én környezetemben is vannak ilyen emberek és mind saját magának köszönhetően van sz.r helyzetben. Lusták, kényelmesek. 99 %-ban ez az ok.

2015. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a férjednek, hogy akkor már inkább hozzátok, a családjához legyen jószívű, ne hozzájuk.
2015. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem!


Egy ilyen (parazita) csaladtol mentsen meg mindenkit a Mindenhato!!!!

2015. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is jogos.

Nem vagytok olyan viszonyban, és kész kínzás ilyen kicsi helyen összezsúfolni ennyi embert. Még ha 3 szinte családi házatok lenne, akkor is megvan a döntési jogod, nem kötelessége senkinek sem befogadni a rokonságot, főleg ha az nem is akar dolgozni és megoldani a saját problémáit.

Légy erős, ezt ne engedd, még a házasságodat is tönkreteheti.

2015. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
100%

ezzel a háttérrel én sem engednék nekik ...

szal kitartás

2015. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnám be őket,de még a gyerekeiket sem.Minden nap ott enné a jó fene őket.Pénzt sem adnék albira,felnőtt emberek oldják meg a dolgaikat.Főleg ugy nem,sosem látnám többet.A sarkadra kell állnod a férjeddel.javasolhatod neki,mehet ő is velük aztán"gondolkodhat"ha ebbe bele mész,elöbb elváltok mint gondolnád.A nyugalmadért megéri kiengedni a hangod de ugy a haja is kihulljon..
2015. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
100%

"Anyósomhoz valószínűleg azért nem mennek mert anyós nem engedi"


Akkor meg ennyi a tortenet, senkinek se vagy koteles tobbet adni, mint a sajat anyja.

2015. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
100%

és ők mire számítanak? hogy hozzátok mennek?

vagy mi a terv? mennek a híd alá? van tervük, vagy majd "vki befogad" "vmi lesz" alapon várnak a csodára?

2015. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban még rendes embert sem engednék be, mert az is képes a "nyakunkon" maradni, nem hogy ilyen suttyók...


Megmondom őszintén, én pont leszarnám ha utcára kerülnek, ha éhen döglenek, azt is. Ha valaki vízbe esik, akkor ki kell húzni, de ha minden áron meg akar fulladni, akkor nem szabad hagyni hogy magával rántson minket is.


Az meg milyen már, hogy 3 év alatt képtelenek voltak munkát találni? Biztos nem engedném be őket.


Csak gondolj bele, 9 ember egy kis lakásban, az önmagában élhetetlen, a saját nyugalmatoknak lőttek, ráadásul +5!!! embert kellene eltartani.


Én közölném a férjjel, hogy 2 döntése van, vagy veled lakik, vagy a "családjával", de akkor a gyerekeitől is búcsúzhat.

2015. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!