Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 21/92 anonim ***** válasza:
100%

valóban komoly gond ma a munkanélküliség, de nekem irreális, hogy 3 éven keresztül egyik se talált semmit? akkor már miért nem tanultak valamit ki addig? de mondom, számomra elképzelhetetlen, hogy nem találtak semmilyen munkát ilyen hosszú ideig.. anya is egy időben nem talált a szakmájában munkát pár hónapig kereste.. aztán elment egy gyárba dolgozni, mert nem volt más választása, pedig ahhoz tanult volt.. de folyamatosan kereste a szakmájába illő állást. végül talált is.

szóval szerintem itt alapvetően a szülők hozzáàllàsàval van a gond. két ilyen életképtelen ember minek vállal 3 gyereket? én max a gyerekeket fogadnàm be, ők nem tehetnek a helyzetről. de a szülőket nem.

2015. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek nem tudom, hogy amúgy van-e másik lehetőségük, mert mikor erre kérdezett rá a férjem hallgatott a testvére.

Nekik ez a kézenfekvő, hogy ide jönnek és a saját gyerekeimet zsúfoljam be magunkhoz a szobába.

Kicsik még, most kezdenek járni. Akinek van gyereke tudjam hogy ez mivel jár, pakolnak és jönnek mennek egész nap, én meg utánuk. A gyerekeimnek az életét kellene felborítanom.

Meg amúgy is, nem tudnám őket hova tenni, arról nem is beszélve, hogy a használati dolgok(víz, étel) ezeket majd mi fizetjük utánuk mert nekik nincs pénzük?!

A gyerekeik nagyobbak (11, 14, 16 évesek) egyáltalán nincsenek tekintettel senkire.

2015. nov. 25. 09:38
 23/92 anonim ***** válasza:
100%

Mi befogadtuk a lakásunkba 1-2 hónapra míg össze nem szedi magát a férjem öccsét. A végeredmény az lett, hogy 3 hónap múlva kérdezés nélkül odaköltözött a nője is 2 gyerekkel.(szintén 2 szobás lakás) a férjem hónapokig vitatkozott vele, hogy menjenek keressenek valami másik otthon, mert nem erről volt szó.

Majdnem 1 évig voltak nálunk úgy, hogy semmibe nem szálltak be (se villany se gáz számla semmi) kaját is mindig ették amibe szintén nem szálltak bele, mondván: "most nincs pénzünk, de nemsokára lesz"

Végül a férjem egy nap összepakolta az összes cuccát, és kirakta az ajtó elé. Amikor hazajöttek, közölte velük, hogy tűnjenek el a lépcsőházból, mert ha jelenetet rendezz kihívja a rendőröket. Na azóta a rokonok szemében én vagyok a szemétláda, mert kidobtam őket...

Jó tanács: 1 napra se engedd be őket, mert garantálva lesz, hogy

- akár több évre is ott maradnak

- hogy mindent ti fogtok fizetni

- hogy a férjeddel napi szinten fogtok veszekedni ami akár a házasságotok kárát is okozhatja.

2015. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/92 A kérdező kommentje:

Persze, hogy találtak volna munkát. A város tele van gyárral, mindenhova vesznek fel embereket akár másnapi kezdéssel is. Csak lusták voltak elmenni.

A gyerekeket se szívesen fogadom be, akkor is a saját gyerekeim életét kellene felborítanom. A két nagynak is ismerem a viselkedését, a kosz közepére még rá is szarnak és belefekszenek. Jelképesen mondva. Folyamatosan kimaradnak éjszakára, részegen mennek haza hajnalba. Köszönöm, de ezeket nem szeretném.

Remélem sikerül a férjemet jobb belátásra bírnom.

2015. nov. 25. 09:44
 25/92 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék most a helyedben. A nagyszülőkkel mi a helyzet?
2015. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan erzesem hogy a szulok bekemenyitettek es nem akarjak a nyakukra veni oket, hacsak nem minden kotel szakad. Madarnak neznek benneteket szerintem ok is...
2015. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 acelsziv ***** válasza:
100%
Ne fogadd be őket. Ne aggódj a gyerekek nem mennek híd alá. Őket még állami gondozásba veszik. A szülők meg maguknak bulizták ki a téli kempinget.
2015. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 A kérdező kommentje:

Sógorom szüleivel nem tudom mi a helyzet, mert arról nem beszélnek.

Anyósomhoz valószínűleg azért nem mennek mert anyós nem engedi, így is rengeteget segített nekik. Vagy ők nem akarnak oda menni mert ég a fejük.

Ezeket mi gondoljuk csak, mert mikor a férjem ezt kérdezte hallgatott a telefonba.

2015. nov. 25. 09:54
 29/92 anonim ***** válasza:
100%

Tarts ki a végtelenségig, hogy oda nem mehetnek! Mégis mit veszítesz, ha megharagszanak? Semmit...

Neked a saját családodat kell védened, és ez most egy ilyen helyzet.

2015. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 A kérdező kommentje:

Engem nem néznek madárnak, mert átlátok rajtuk.

Az bán, hogy a férjem jószívűségét használnák ki.

Én foggal-körömmel ragaszkodom ahhoz, hogy ide nem jönnek.

2015. nov. 25. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!