Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 51/92 anonim válasza:
100%
A leírás alapján ezek tipikus semmirekellők, akiket talán csak az térít észhez, ha kapnak egy hatalmas pofont az élettől, ami -így, hogy nem lesz hol lakniuk - valószínűleg most jön el. Úgy kell bánni velük, mint a drogosokkal és semmiben nem engedni nekik. Ne engedd be őket, ne adj nekik kölcsön, semmilyen szívességet se tegyél. Ha a férjed ezt képtelen belátni, akkor gondold át a kapcsolatotokat. Ha megengedi, akkor nem áldott jó ember, hanem egy balek. Fontos belátni, hogy azzal, hogy nem engeded be őket nem te leszel a hibás, ha utcára kerülnek, a gyerekek meg intézetbe, hanem csakis ők.
2015. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
100%

50 es ez mind nagyon szép ....

de ott a család akart is külön menni nem csak beleülni a jóba a tutiba ....

nekem alig fél évembe sikerült 1 szál emberkét kiebrudalnom tőlünk csak mert a párom befogadta a haverját 2 hónapra

szóval soha többet nem fogadnék be olyan alakot aki ingyen rajtam akar élni

és ezek a rokonok így akarnak élni !

2015. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:

#50-es válaszolónak.

Ez egyáltalán nem hasonlítható a mi helyzetünkhöz. Nálatok nem volt gyerek. Nekem van egy ikerpárom, akiket nem zsúfolhatok be hónapokra magunkhoz egy szobába.

Ráadásul mi nem számíthatunk rájuk, csak ha nekik van gond akkor mindenki álljon vigyázba mert ők szegények.

Hát mi is kemény munka árán tartunk itt ahol most. Ők kijelentették, hogy jövő héten költözniük kell és jönnének hozzánk.


Nem tudom egyébként, hogy tél előtt miért lakoltatják ki őket ebbe nem mentünk bele.

2015. nov. 25. 15:55
 54/92 anonim ***** válasza:
95%

50-es, nagyon szép dolog, amit tettél, de nálatok apuka külföldre ment, két állásban dolgozott, és anyuka is elment dolgozni, hogy lépni tudjanak.

A kérdező esetében a szülők 3!!! éve nem találnak munkát (pedig valami közmunka legrosszabb esetben csak akadna), és a kisujjukat nem mozdítják azért, hogy előrébb lépjenek. Ha összetartó család lennének, akkor már a két nagyobb gyerek is vállalhatna havi 3-4 nap diákmunkát, hogy legalább a kajára fussa, és ne kelljen kölcsönkérni.

2015. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
1%
Senki nem akar diákmunkát vállalni
2015. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, ne felejtsd majd el a kérdést, kíváncsi vagyok a fejleményekre. Kitartást kívánok, és nem irigyellek, nehéz helyzeted van.
2015. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
100%

JOGOS és eszedbe se jusson befogani őket, egy napra sem! Soha többé nem szabadulsz tőlük, és amilyen élősködő,önző és önsorsrontó embereknek tűnnek, a végén azt veszed észre, hogy te kerülsz az utcára.


A férjed nem áldott ember, hanem egy ostoba balek, ha ebbe belemegy. Ezt a legkomolyabban mondom. Én már keményen lemeccseletm ezt a "drága" testvéremmel: majdnem kirakott a kis édes a saját lakásomból.


Felnőtt emberek, keressenek munkát. Ha otton nincs, akkor menjenek az országnak abba a részébe, ahol van, vagy egy időre külföldre. Más is ezt teszi.

2015. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
100%
"Senki nem akar diákmunkát vállalni" Fura, én 15-23 éves koromig akartam. És olyan embereket is megismertem ott, akik ma már vezető beosztásban dolgoznak legnagyobb magyar vállalatoknál, de anno együtt nyomtuk az éjszakás műszakot egyetem mellett:)
2015. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
87%

"Te komolyan is gondolod azt amit leirsz te bohoc?"


Kedves Dewaru 100! Nem szoktam privátra válaszolni, egyébként igen, komolyan gondolom. Nem tudom ebben mi a hihetetlen.

2015. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
100%

50es szintuja eléggé más, mert ott összekapták magukat és melóztak és különmentek.

nos ha vki három évig veri otthon, akkor valszeg majd biztos siet melót keresni, ha beül a tutiba.



kérdező a párod amúgy hogy gondolja, hogy még 5 embert el akar tartani? nem turkálok a pénztárcátokban, de ennyire jól megy? majd ti ruházzátok őket meg egyebek?

2015. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!